Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ez lenne a nagybetűs Élet?...

Ez lenne a nagybetűs Élet? Akár le is mondhatok az álmomról?

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok, egyetemre járok, mellette dolgoznom kell, mert a szüleim nem tudnak támogatni egy fillérrel sem, szegények vagyunk. Gyerekkorom óta gyűjtöm a pénzt egy nagy álmomra, még malacpersellyel kezdtem, onnan került át bankszámlára, mikor nagyobb lettem. Most viszont egyre gyakrabban kell hozzányúlnom, mert nem jövök ki a fizetésemből. Mindig úgy veszek ki belőle, hogy majd a következő hónapban hátha vissza tudom tenni, de hiába, nem tudok, pedig mindenből a legolcsóbbat veszem és évek óta ugyanazokat a ruhákat hordom. Sajnos úgy néz ki, abba kell hagynom a sulit is, hogy tudjak teljes munkaidős állást vállalni (már ha találok), mert akárhogy is próbálok spórolni, nem elég a pénz. Tényleg ez lenne az Élet? Csak a gazdagok engedhetik meg maguknak, hogy valóra válthassák a gyerekkori álmukat? Nekünk, egyszerű embereknek nem is lenne érdemes álmodnunk?
2011. ápr. 11. 18:48
 1/9 anonim ***** válasza:
igen
2011. ápr. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Magyarországon így működik.
2011. ápr. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
Ez az élet itt, Magyarországon. De még nem késő itthagynod az országot, és külföldön szerencsét próbálni. Ott talán több esélyed lenne egy szebb jövőre. Mert itt minden évről évre egyre rosszabb.
2011. ápr. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Örülj annak, aminek lehet! Benned ezek miatt biztosan nagyobba a hajtóerő, mint a nálad szerencsésekben, előbb-utóbb meg fogod valósítani az álmod.
2011. ápr. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
szakma nélkül máshol sem fog boldogulni.
2011. ápr. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem mondok újat azzal hogy ebben az országban elég nehéz megélni. Én jelenleg tanuló vagyok de szerencsére nem kell tandíjat fizetnem, sőt még ösztöndíjam is van. Mi se vagyunk gazdagok, tehát nem is bírnák anyámék fizetni a sulit.

Ha ezt elvégzem akkor egy olyan suliba szeretnék menni ami sajnos 100km-re van, tehát koleszban kell lennem. Itt kezdődik a probléma hogy a kolesz, a kaja és az utazás havi 40.000alatt nincs meg és nem biztos hogy anyámék ezt tudják majd finanszírozni.

Ha nem vesznek fel amint végzek a mostani sulival akkor megpróbálom egy év múlva és közben dolgozok és pénzt gyűjtök a sulira. Mos nem tudok dolgozni úgy hogy csak egy érettségim van, ráadásul időm sincs. Szerencsére egy elég keresett szakmát tanulok, sokan megélnek ebből van aki meg is gazdagodott, nekem egyenlőre elég lenne az is hogy munkám legyen.


Én azt tanácsolom neked hogy hagyd abba a sulit, dolgozz, gyűjts pénzt és ha lesz elég pénzed akkor folytasd ott ahol abbahagytad.

2011. ápr. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A sulit semmiképpen se hagyd abba! Azzal a lehető legtávolabb kerülsz az álmodtól. A holnap olyan, hogy jöhet még rosszabb, de jöhet egy szép nap is, előre nem tudhatod, de csak te tehetsz azért, hogy a jövőd jobb legyen. Álmodni érdemes, és kell is, anélkül nem lehet túlélni a rossz napokat.
2011. ápr. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Külföldre már gondoltam, de ha arra sincs pénzem, hogy a számlákat kifizessem, honnan vegyek elég pénzt ahhoz, hogy külföldre utazzak? Meg aztán itt vannak a barátaim, a családom, mindenki. A sulit muszáj lesz abbahagyni, ha nem találok jobban fizető részmunkaidős állást, mert minden hónap végére nagyon durván mínuszba megyek.
2011. ápr. 11. 20:33
 9/9 anonim válasza:
Bizony, ugyan így vagyok vele én is. Nekem az álmom Amerikába költözni. De miből? Mi se tudjuk az egyetemet fizetni...:SS nem tudom hogy mi lesz...
2011. ápr. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!