Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mely bűnözési formák jelentene...

Mely bűnözési formák jelentenek problémát Magyarországon? Melyek a legsúlyosabbak, legkomolyabbak, és miért?

Figyelt kérdés

A válaszok az angol vizsgámhoz kellenek, és a következők közül kéne választani, nem csak egyet, hanem többről, de rövidebben:

-fegyverkereskedelem (the arms trade)

-gyerek munka (child labour)

-betegségek, kórok (deseases)

-veszélyeztetett állatfajok (endangered species)

-éhezés (famine)

-globális felmelegedés (global warming)

-háború (war)

-hajléktalanság (homelessness)

-szennyezés (pollution)

-szegénység (poverty)

-terrorizmus (terrorism)


KÖSZÖNÖM!!!


2011. ápr. 12. 19:46
 1/8 A kérdező kommentje:

Bocsánat, összekevertem a két kérdést, amit kiakarok írni.

Szóval:

-betörés (burglary)

-kocsi lopás poénból (joyriding)

-gyilkosság (murder)

-rablás (robbery)

-kábítószer-kereskedelem (drug-dealing)

-boltilopás (shoplifting)

-lopás (theft)

-vandalizmus (vandalism)

-utcai rablás (mugging)

2011. ápr. 12. 19:52
 2/8 anonim válasza:
Mindegyik az utóbbiak közül
2011. ápr. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A CIA World Factbook szerint nemzetkozi szinten ezek a legnagyobb problemak Magyarorszagon: "Hungary is a transshipment point for Southwest Asian heroin and cannabis and for South American cocaine destined for Western Europe; limited producer of precursor chemicals, particularly for amphetamine and methamphetamine; efforts to counter money laundering, related to organized crime and drug trafficking are improving but remain vulnerable; significant consumer of ecstasy"



Tudtommal Magyarorszag kifejezetten az alacsony bunozesi rataju orszagok koze tartozik. Betoresek, gyilkossagok teren biztosan.

2011. ápr. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
De leginkább a betörés minden formája különösen a bolti, és a vandalizmus
2011. ápr. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ezek szerintem mind piti bűncselekmények, és inkább embereknek jelentenek problémát, nem magyarországnak.


magyarországnak inkább a white-collar crime jelent nagy problémát.


Ha mindenképp a fentiek közül kell választani, akkor szerintem rablás, bolti lopás, lopás amik a legnagyobb kárt okozzák.



(Azért vicces volt a kérdésben a hajléktalanság, szegénység, meg éhezés, mint bűnözési forma :D)

2011. ápr. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A cigánybűnözés. Írd ezt az angol vizsgádba.


Nem értem hogy a szegénység, éhezés és a betegség miért bűnözési forma.

2011. ápr. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Tudom, tudom, oké :D csak miután kiírtam a kérdést, azután vettem észre, hogy fullra összekevertem a dolgokat :D

amúgy köszi :)

azért a cigányokat mégse fogom leírni :S de tényleg az a legnagyobb problem

2011. ápr. 12. 21:56
 8/8 anonim ***** válasza:
igen a cigányok miatt van ekkora államadósság, és a cigányok miatt van idegen kézbe a magyar jegybank is.
2011. ápr. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!