Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen munkát keressek Angliáb...

Milyen munkát keressek Angliában? Ti mivel foglalkoztok kint? Mi a keresett?

Figyelt kérdés

A férjemmel eldöntöttük, hogy kimegyünk, viszont én elképzelni se tudom, mit csinálhatnék/dolgozhatnék odakint. Angol szakot végeztem, szóval a nyelvet jól beszélem. Viszont ez az egy tanári diplomám van,semmi más.


Elképzelésem sincs milyen irányban lenne érdemes munkát keresgélnem. Tudtok ötleteket adni?


Esetleg van valami, amit érdemes lenne tanulnom? Tanfolyam, továbbképzés, bármi, amivel Angliában könnyen/könnyebben találnék munkát?


2011. ápr. 15. 21:11
 1/7 anonim ***** válasza:

nos, Angliában nagyon erősen érződik a válság, úgyhogy leépítések vannak mindenhol.


nálam ugyanez a szituáció, angol szakot végeztem, úgy jöttem ki. de egyedül. és én otthonról szereztem a munkát, hirdetésre jelentkeztem, mozgássérülteket ápolni (közöm nem volt a munkához, biztos vagyok benne, hogy csakis azért vettek fel, mert tudtam angolul.)


ha suliba akarsz menni, elég nehéz találni, de próbálkozz supply teacher ügynökségeknél, és én azt javaslom, hogy előbb mint teaching assistant. merthogy, totál más az oktatás, mint otthon. elvileg ugyan nem kell semmi pluszt végezni, csak ki kell tölteni egy nyomtatványt, és kapsz egy igazolást a general teaching counciltól, hogy nem kell semmilyen plusz sulit csinálnod. gyakorlatilag viszont nem igazán szeretik, ha nem itteni végzettséged/tapasztalatod van..

ilyen supply teacher ügynökségek: select education, supply desk, protocol.

a másik még, próbálkozhatsz irodában, oda nem szoktak kérni különösebb végzettséget (igaz, ezért engem ey csomó helyről visszautasítottak, hogy túl magas a végzettségem.)

2011. ápr. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

tanítani nem szeretnék.


valami irodai munkára gondoltam, de azt hittem kell valami számítógépes vizsga, ügyintéző vagy valami hasonló tanfolyam

2011. ápr. 15. 21:48
 3/7 anonim ***** válasza:
En nem Angliaban elek, hanem az USA-ban, de angol szakot vegeztem tobbek kozott es annyit tudok mondani, hogy szerintem egy szamitogepes tanfolyam nem lesz eleg. Ha ilyen ECDL-re celzol, azt semmibe veszik. Viszont jo fele keresgelsz, mert szerintem egy angliai tovabbkepzes sokat tudna dobni a karrier lehetosegeiden, de ha irodaban akarsz dolgozni, szerintem pl. Business Administration vagy hasonlo nivosabbnak tartott szakkal jobban el lehet helyezkedni. A szamitogep kezelese alap dolog, ilyen tanfolyamtol nem fognak hasra esni. Nem tudom, hogy mennyi penzed van, de en a helyedben azt csinalnam, hogy elmennek mesterkepzesre Angliaban. 1-2 ev es kozben tudnal dolgozni kisebb melokat, meg is szoknad addig es utana tudnad jobban hasznalni a diplomadat.
2011. ápr. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Kedves utolsó!

Én még a régi rendszerben diplomáztam, "hagyományos" tanári diplomával rendelkezem. Ezt is elfogadják, ilyennel is lehet ott mesterképzésre jelentkezni?


A tanfolyamot alatt igazából bármit értek. Itthon ezekkel az OKJ-s tanfolyamokkal van tele minden, párral el is lehet helyezkedni. Gondolom a magyar OKJ-s papír külföldön nulla, de érdekelne, hogy külföldön vannak-e ilyen jellegű tanfolyamok, (mondjuk pénzügy, ügyintéző, manikűrős stb. )és mire lenne igény, mivel tudnék labdába rúgni.

Ez a mesterképzés elég jó ötlet, bár egyenlőre így látlanul is kicsit zsebbenyúlósnak tűnik, de utánajárok. Egyenlőre valami szolidabb árfekvésű érdekelne.

2011. ápr. 19. 18:56
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen, lehet jelentkezni az osztatlan diplomaddal is. Itt nalunk a magyarorszagi osztatlan mesterdiplomat alt. Bachelor es Master szintek kozottire szoktak megallapitani. Biztos, hogy jelentkezhetsz, hisz Bologna elott is mentek diakok mesterkepzesre minden fele a vilagban. Azt javaslom, hogy elore valassz ki tobb iskolat es hivd fel oket vagy irj nekik emailt, aztan majd kiderul, hogy melyik a legjobb es annak az adott iskolanak milyen kovetelmenyei vannak. Nemzetkozi nyelvvizsgara is szukseg lesz a felvetelihez.


Vannak kepzesek, tanfolyamok, OKJ-s jellegu szakkepzesek. Ezek alt. certificate program(me) vagy career diploma neven futnak attol fuggoen, hogy milyen szakteruletrol van szo es egyetemek, foiskolak szervezeseben tudod oket elvegezni. Valoban, az OKJ-s kepzest nem fogadjak el, a neveben is benne van, hogy miert nem.

2011. ápr. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

az mit jelent, hogy a régi rendszerben lettél tanár? mert én is (ha nem a nagyon régit vesszük:) 2000-ben végeztem.).

öt éves szakon,és az bizony MA-nak számít itt. ki kell tölteni egy nyomtatványt, és akkor kapsz egy Qualified teacher status-t (egy számot, konkrétan), meg egy papírt, hogy nem kell elvégezned semmilyen itteni képzést, ezzel taníthatsz. irodába nem igazán szoktak végzettséget kérni, a sima GCSE elég, de pl. nálunk azért mégis leginkább BA-t végzettek vannak...viszont ilyen Business Administration tanfolyammal csak jól járhatsz. de nem feltétel az irodai munkához.

2011. aug. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nemzetközi nyelvvizsga meg angol szakos MA diplomával nem kell, benne van:) én jártam kiegészítő képzésre, literacy tutornak, egyetemre, és nem kellett semmiféle nyelvvizsgát tennem. viszont a barátnőmnek, aki turizmust tanult itt, és otthonról vendéglátásból van diplomája, kellett. nekem, angolos diplomával nem.
2011. aug. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!