Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hasonlóan éreztek halott...

Hasonlóan éreztek halott szeretteitekkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Sajnos nagyon sok rokonomat, barátom vesztettem már el, és ez néha rányomja a pecsétjét egy-egy napomra még most is. Dédnagyim volt az aki közülük a legeslegközelebb állt hozzám, az az ölelés, az a "nagyis" naivság, feltétel nélküli és végtelen szeretet, amit a nyakunkba is árasztott minden, a rengeteg puszi, az apró kedveskedések, maga a lénye, a nyugodtsága... Iszonyatosan hiányoznak! Két éve halt meg szegény de a mai napig őt látom minden olyan tárgyamban, ami az ő keze munkáját dicséri, és minden vágyam hogy egyszer megölelhessem még. Őt látom/érzem akkor is, amikor valahova elutazok, és olyan érzésem van, mintha ott lenne mellettem. Nem kísér, csak rajtam tartja a szemét. (mindig nagyon féltett bárhova is mentem) Ilyenkor mindig elgondolkodok azon, hogy bár hátrahagyhatnék én is magam után olyan érzéseket valakiben, mint amit én érzek iránta... Rátok is nehezedik néha hasonló érzés? Amikor nagyon nagyon szeretnétek hogy veletek legyen a halott szerettetek, de tudjátok hogy soha többé nem lesz... mit tudtok ilyenkor tenni? Hogyan képzelitek el a túlvilági életet? Találkozunk még valaha elhunyt szeretteinkkel? Nagyon kíváncsi vagyok minden élményre, tapasztalatra, érdekel mások hogy éreznek azzal kapcsolatban, hogy mi itt vagyunk, a szeretteink pedig valahol máshol.
2011. ápr. 22. 21:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Én azt tudom mondani, örülj, hogy ilyen fantasztikus dédid volt! Én csak a 2 nagymamámat ismertem, de egyik sem áll(t) közel hozzám sajnos. Az egyik meghalt már, és nem is tudok 1-2 emléken kívül szép dolgot mondani róla. A másik még él, ő végképp távol áll tőlem, sajnálom, hogy egy rokonomra így, szeretet nélkül kell gondolnom. Gondolj a szép órákra, és örülj, hogy ilyen nagyszerű dédid volt!

2011. ápr. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem anyukám halt meg és sajnos nem érzem pedig annyira szeretném!!:'(


L/19

2011. ápr. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Valószínűleg ez lenne, de az a nagy szerencsém hogy elég jól vissza tudom fogni az érzéseimet. Talán azért mert valamiben reménykedem, de nem tudom miben. Lehet hogy épp a túlvilági élet az.
2011. ápr. 23. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Én nagyon hálás vagyok azért, hogy ilyen csodálatos dédnagymamám volt, az egyik nagyimmal is hasonlóan közeli kapcsolatban vagyunk szerencsére. Nem ezzel van a probléma, azzal is tisztában vagyok, hogy ez az élet rendje, egyszerűen csak van hogy iszonyatosan szeretném hogy velem legyen, és többek között azért is hiszek vagyis inkább reménykedek a túlvilági életben, mert akkor lenne értelme egyszer a halálnak is, újra láthatnám halott szeretteimet. Szimplán csak kíváncsi vagyok hogy mások hogy élik ezeket a dolgokat meg... képesek e teljesen elengedni a halottjaikat, vagy másnál is van olyan, hogy egyik reggel fel kel és azon töpreng egész nap, hogy mennyire hiányzik valaki. Aztán másnapra ez az érzés teljesen eltűnik, vagy legalábbis abszolút nem gondolkodtat el.

Kedves 19 éves leányzó, fogadd őszinte részvétemet bármikor is történt, egészen biztos vagyok benne, hogy édesanyád figyel rád odaföntről!

2011. ápr. 23. 14:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!