Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy keressek új társaságot?...

Hogy keressek új társaságot? Hogy legyek nyíltabb?

Figyelt kérdés

Van egy legjobb barátnőm, akit nem is barátnőnek, inkább a testvéremnek mondanék. Mindig szeretek vele lenni. És van egy társaság ahol sokan vannak, ide sokszor járok, itt is van egy jó barátnőm, de ő nem is áll, és nem is fog olyan közel állni hozzám mint a másik. Akiről először bezséltem, régen ő is ebbe a társaságba tartozott és hárman voltunk a másik lánnyal jóbarátnők, de ő még időben kiszállt a társaságból még régebben. Tudni kell erről a társaságról, hogy nem tabu pia, a fő, a drogok. Ezekben sajnos én is eléggé benne vagyok, és élvezem is, főleg a füvet. Ebből a társaságból a lánnyal mikor ketten vagyunk már szinte csak arról szól hogy beszívunk és de jó. Van egy barátom is, 4 hónapja vagyok vele egytt, nagyon boldog vagyok vele, de az elején ezt sokkal jobban éreztem és sokkal jobb volt minden. Mondanom sem kell, hogy ő is füvezik, drogozik, és vele is sokszor szívok, de mivel az egész társaság általában 2 részre oszlik, ő már inkább a másikhoz szokott menni mint én, és ez eléggé bánt. Ma mikor a legjobb barátnőmmel voltam sokat, aki nem része a csoportnak, rájöttem: abba akarok hagyni mindent. Nem akarom hogy arról szóljon minden estém, hogy húú jól betépünk. És rájöttem ehez ott kell hagynom az egész társaságot a barátnőmmel és a barátommal együtt, nehéz lesz, de tudom, hogy menni fog. zárkózottvagyok, csendesebb, csak azzal tudom igazán elengedni magam, akihez nagyon közel állok, és egy, talán kettő ilyen ember van. Az egyik ugye a legjobb barátnőm, a másik, a másik barátnőm, akivel mégsem annyira, és általában csak szívunk, de el tudok vele is beszélgetni. Azt is kell tudni, hogy kevés olyan ember van, akivel én jóban tudok lenni, mert ritka az akvel el tudok beszélgetni értelmes dolgokról. Tudom, ha otthagyom a barátomat, barátnőmet, társaságot, csak a legjobb barátnm marad nekem, és hát azért vele se lóghatok éjjel-nappal, a nap 24 órájában. Vele az is a helyzet, hoyg amióta otthagyta ezt az egész drogos bagázst, nincs közös társaságunk, ami mindig volt, és ez hiányzik nekünk. Ő is olyan mint én, kevés emberrel tud igazán jóban lenne, egymásra találtunk. Nem marad senkim, a másik barátnőmet is elvesztem, amiért utálni is fog, hogy nem keresem, de neki nem tudom megmondani egyszerűen, hogy elég volt, mert fáj. Barátom se lesz, akit szeretek. Egyedül maradok. Mindig egyedül voltam igazából, senkivel se szoktam megosztani mi bánt igazából legbelül. De már annyim se lesz, ami most van. Tanácstalan vagyok, hogymit tehetnék. Barátom szülinapja napokon belül van, csak utána akarok vele szakítani. Még párszor találkozom mindenkivel, hogy utoljára láthassam őket, és elbúcsúzzak mindentől, mindekitől, persze ezt mind magamban. Viszont nagoyn félek, hogy ha egyedül leszek, mit csinálok, nagyon be tudok zárkózni magamba, és szomorú leszek, talán depressziós, tavaly is éreztem ilyesmit pedig akkor még voltak iskörülöttem, de nem a mostani emberek, hozzájuk nem olyan rég csatlakozta, egy fél éve. Anyukám skizofrén, talán ebből is adódhat, hogy simán lehtek depressziós. Nem is velünk él. Családi életem sem valami fényes. Hogy tudnék/ tudnánk magamnak új társaságot találni, akivel megvan a közös hang?

15L


2011. okt. 24. 23:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem tudom, hogy mennyire vagy tisztában vele, de a drogokról nem lehet csak úgy leállni, mert ezeknek éppen az a lényege, hogy függőséget okoznak.


Mindenképpen olyan társaságot javasolok, akinek van tapasztalata ezen a területen. Van egy barátom Horváth Gábornak hívják, ő kifejezetten ezzel a területtel foglalkozik, szakember és nagyon jó fej. Ha gondolod írj privátot, és átküldöm az elérhetőségeit, ő biztosan szívesen segít.


Üdv. Péter

2011. okt. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Más drogot háromszor csináltam. Nem vagyok függő, egyáltalán nem hiányzik, a fűvel meg le lehet állni.Nem okos fizikai függőséget. Lelkit igen, de én tudom hogy lesz annyi akaraterőm, hogy abbahagyjam. Így is jóval visszavettem már. Nyáron minden nap szívtam, egy nap többször is, több cigit egyszerre, majd így kezdődött a tanév, de később hétköznap már inkább nem szívtam, majd nem is inden hétvégén. Persze nem mondom, hogy soha többet nem szívok el egy jointot sem, mert ellazít, és nagyon jó sokat nevetni is tőle. DE nem akkor fogom használni ha valami problémám van, és nem is csak úgy unatkozásból. A lényeg, hogy nem akarom, hogy erről szóljon minden és ez irányítson.

Ezt csak magam tudom eldönteni, hogy hogyan alakítom, és tudom, hogy menni fog, és megy is. Nem ebben kell segítség.

A főbb kérdésem más volt.

2011. okt. 25. 13:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!