Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Olvasta valaki Czeizel Endre...

Olvasta valaki Czeizel Endre - A magyarság genetikája c. könyvet?

Figyelt kérdés
Kis városban élek, könyvtárban nincs meg, azon gondolkodom, hogy megrendelem! Érdemes? Mennyire hiteles? És főleg az, hogy mennyire olvasmányos? Úgyértem egy átlagember is megérti, vagy csak genetikusok?
2011. máj. 10. 20:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Érdemes megrendelni, nagyon jó könyv. Czeizel mindig olvasmányos, laikusok is megértik - ezt bölcsészhallgatóként állítom.
2011. máj. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, én is bölcsésszakon végeztem, és ugye ez elég messze esik a természettudományoktól, de baromira érdekel, szóval ezért kérdeztem csak...de ha azt mondod, h egy bölcsész is megérti akkor az bíztató! :D
2011. máj. 10. 20:34
 3/4 anonim ***** válasza:

"Aki költő akar lenni, pokolra kell annak menni" című könyve is nagyon érdekes, én mint bölcsész imádom azt a könyvet. Olyan kulisszatitkokra derül fény, hogy pl. a Nyugatos írók, költők közt rendeztek egy férfiszépség-versenyt, s Kosztolányi nyerte, emiatt pedig mindenki utálta őt az írók közül. :-)

Egy másik könyvéből az derül ki, hogy a magzat mire emberré fejlődik az anya hasában, átmegy az egész evolúciós törzsfejlődésen, illetve hogy a fülkagyló alakja valójában a magzat alakja az anya hasában.

Arról is ír, hogy Kínában minden ember 9 hónappal idősebb, mint a többi ember a világon, ugyanis a kínaiak a fogantatást tekintik a születésnapnak.

Az is kiderül a könyvéből, hogy spermium nélkül is teherbe eshet egy nő(!), amennyiben a petesejtet elektromos izgatásnak teszik ki, vagy hideg-meleg váltakozással izgatják. (Ez az ún. szűznemzés.)


Szóval tényleg nagyon érdekes, izgalmas dolgokról is Czeizel.

2011. máj. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ez érdekes, főleg a szűznemzés.

Engem végülis csak ez a genetikai vonal érdekel tőle, mert annyi elmélet van a magyarság eredetéről, és hát érdekel hogy egy orvos mit mond erről mégis...csak tartottam a könyvtől, mert hát nem ismerem, és mivan ugye ha tele van szakszavakkal amiket csak egy biológus ért meg...de szerencsére (ahogy mondod) ez nem így van, úgyh befizetek rá azt hiszem!

2011. máj. 10. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!