Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kölcsey Ferenc Zrínyi dala...

Kölcsey Ferenc Zrínyi dala című verseben az utolsó sorban így fogalmaz:"Névben él csak, többé nincs jelen. " alapgondolata h a magyarság megromlott. Szerintetek, aktuális ez a mai magyarságra?

Figyelt kérdés
[link] itt van a vers:)
2010. márc. 12. 15:36
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hisz már Kölcsey is ezt harangozta majd' 200 éve, mégis itt vagyunk. Én imádom a hazám, a kultúránkat, a nyelvünket, a történelmünket, és büszke vagyok a származásomra. Viszont azt nagyon sajnálom, hogy sokan a kukaborogató rongálókkal azonosítják a hazaszerető embereket. Ezt elég nagy szégyenfoltnak érzem. Én nem utálom a zsidókat, a cigányokat vagy a szlovákokat, sőt ellene vagyok a rasszizmusnak és bárminemű gyűlölködésnek, ennek ellenére imádom Magyarországot. Attól viszont a belem kifordul, hogy a youtube-on is egy szép magyar verset meghallgatok és már ott látom alatta a dögöljön meg az össze cigány és hasonló kommenteket. Ha el fog tűnni a magyar nép, akkor ezt a széthúzásnak köszönheti.
2010. márc. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon illik a mai magyarságra. És nem, nem vagyunk itt. Hányan elmentek világgá! És hányan lettek csalók, lopók, becsület-nélküliek, és származásilag meg olyan kevert lett a nép, minden magyar vagy német, vagy lengyel, vagy szerb, vagy török, stb. Szóval.... ez így van. Ma voltam nemzeti ünnepen. Szavalás, Isten, Haza, Szabadság, fennköltség, tisztelet a hősöknek, stb. Aztán vége lett, és valaki a hátam mögött meglátta, hogy épp megy a busz. Erre, Isten, aki még az előbb a magyarok istene volt, most a nemi szerv témában lett előhozva, hogy azzal b... meg, mert a k...anyja, hogy a 14-es busz pont most ment el. Hát akkor hol van itt valami? Én magam is ott hallgattam a nemzetet, aztán mentem az AUCHANba vásárolni. Szóval ez egy másik világ már, és más emberek.. Magyarul beszélünk még, az igaz, de ez is el fog múlni 50-60 év alatt, vagy még annyi sem kell. Ez egy megállíthatatlan folyamat.
2010. márc. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!