Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért ír itt minden második...

Miért ír itt minden második ember primitív, igénytelen módon?

Figyelt kérdés

Miért van az, hogy egyesek teljesen figyelmen kívül hagyják a magyar nyelv szabályait? Se vessző, se pont, még a mondatkezdő nagybetűt sem használják, hogy a központozásról már ne is beszéljek.


A leggyakrabban azt a kifogást hallom a primitív stílusra, hogy ez nem kultúroldal - és akkor mi van? A második leggyakoribb, hogy így gyorsabban lehet írni - hogy spórol valaki pl. a nagybetűn, ha a Shiftet úgyis egyszerre kell lenyomni a másik billentyűvel? Vagy ilyen sokan nem jártak be irodalomórára?


Még csak nem is kötözködni akarok, csak valami elképesztően rossz nézni, hogy megnyitok egy kérdést és azt látom, hogy egy mondat körülbelül tíz sor ömlesztve. Tömör, írásjelek nélküli szöveg - és az illető még el is várja, hogy egy például egy filozófiai kérdésnél komolyan vegyük, amikor az általános műveltségét csillogtatja...


Azon túl, hogy ez "divat", szerintetek tényleg olyan rettentően nehéz néhány mondatot normálisan leírni?


2011. máj. 14. 09:36
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Ez mind semmi, de ha netán veszed a bátorságot és hangot adsz a megbotránkozásodnak, amikor 3 mondatban 10 helyesírási hibát is vétett, akkor még a kérdezô/kommentelô van felháborodva. Kedvenc válaszaim ilyen esetekben:

-diszlexiás vagyok

-nem helyesen írni jöttem ide

-külföldi vagyok

-siettem

-miért nem csináltok magatoknak egy helyesírási fórumot


Tulajdonképpen valamennyire elismerésre méltó, hogy milyen "kreatívan" ki tudják magyarázni magukat, ahelyett, hogy elismernék, egyszerûen csak buták és lusták még a saját anyanyelvük legalapvetôbb szabályainak az elsajátításához is.

2011. máj. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Épp ezért írtam, hogy nem kötözködni akarok. :) Ugyanis amikor egy-két alkalommal megkérdeztem, hogy miért ne lehetne kissé emberibb formába önteni azokat a mondatokat, ugyanezeket a válaszokat kaptam... sőt, én voltam a bunkó.
2011. máj. 14. 09:58
 3/26 anonim ***** válasza:
67%

A diszlexia valóban nagy baj a helyesírásnál. A férjem is az, és a mai napig nem tud helyesen írni, és cserélgeti is a betűket. Olvasni is csak kínkeservvel olvas. Általában én írok-olvasok neki mindent. Nem akarok védeni senkit, mert a kirívó eseteknél nálam is "kinyílik a bicska a zsebemben" , csak egyszerűen nem érdemes vele foglalkozni.


Amúgy velem is előfordult már olyan, hogy sietve gépeltem, és melléütöttem, vagy kimaradt 1-1 betű. És mire észrevettem volna, már elment a szöveg.

2011. máj. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Nem az egy-két elütésen van a hangsúly, az mindenkivel megesik. De 500 betűből 250-et elütni már más dolog... és nem hiszem, hogy a GYK-ra csupa diszlexiás jár.
2011. máj. 14. 10:07
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Mert egyre inkább terjed az igénytelenség. Sem a családban, sem az oktatásban nincs egy elfogadható igényszint a helyes nyelvhasználatra. (Tisztelet a kivételnek.) Az "ez nem egy kultúroldal" érv bizonyítja, hogy aki erre hivatkozik, az egyáltalán nem érti a dolog lényeget. Hogy így gyorsabban lehet írni? Minek? Ez nem lóverseny, - gyenge érv. A feltűnően rossz helyesírás, a csapnivaló nyelvhasználat nemcsak önmagában jellemzi az illetőt, de figyeld csak meg, az ilyen irományok többsége gondolatilag is rendezetlen, legtöbbször értelmetlen. Sokszor hosszú időbe telik, mire az ember valamit ki tud hámozni a zavaros írásokból. A tökéletes helyesírás és nyelvhasználat nagyon ritka, de nem is erről van szó. Kellene egy elfogadható minimumszint, de ettől sokan nagyon messze vannak. Akár tetszik, akár nem, az embert nagyon is jellemzi a helyesírása, a nyelvhasználata.
2011. máj. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

10:05


Épp erről van szó: hogy az ember jellemzi a nyelvhasználata. Hogy várja valaki, hogy komolyan vegyék a véleményét, amikor még megfogalmazni sem tudja azt?

2011. máj. 14. 10:17
 7/26 anonim ***** válasza:

szia!


Nem tudom, miért nem figyelnek oda. Pl. szerintem nem sokan köszönnek válaszadás előtt, de én szoktam. Meg amúgy is, most mennyibe tart helyesen leírni? Nem hiszem, hogy annyival lassabban menne. Akinek ehhez sincs türelme, hogy lesz türelme az élethez?

2011. máj. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

Ezt a problémát(igénytelen írás) ,is nagyon egyszerűen meglehetne oldani ezen az oldalon ha akarnák : simán törölniük kéne az ilyen kérdéseket a modiknak.

Máris tudna mindenki normálisan kérdést írni.

2011. máj. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

Mien ilyesztő, amikor ojan vok hogy muszály lenne hejesen írni!


A fenti mondatban összeollóztam a kedvenc csemegéimet. Amúgy igaza van a kérdezőnek.

2011. máj. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
15%

Én csak annyit mondok,hogy ez legyen a legnagyobb gondotok!:)


(egy általában helyesen író,de van,hogy siet;) )

2011. máj. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!