Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Elvándorló orvosok, mindenféle...

Elvándorló orvosok, mindenféle szakik - hosszútávú hatása a kultúránkra?

Figyelt kérdés
A média főként (valahol jogosan) kiemeli az orvosok elvándorlásának hatását.Valóban szomorú ez tény. Kellő nyomás hatására már az ápolókat, diplomás EÜ dolgozókat is említik. Mi van a képzett mérnökökkel, különböző szakmákkal (kőműves, asztalos, ács, lakatos, forgácsoló stb). Miért állítják úgy be, hogy nem lesz jelentős az elvándorlás Május után? Ez sem a társadalomra, sem a magyarságra nincs jó hatással hosszútávon igaz? Nem nevezik meg a tényeket, ami van. Milyen hatása lehet szerintetek hosszútávon a hazai kultúrára, megőrzésére ez a tömeges elvándorlás, kivándorlás ami jelenleg tart?
2011. máj. 15. 12:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyugat-Európában az elmúlt évtizedekben is folyamatos volt a kereslet a szakemberekre. Aki nagyon akart, eddig is el tudott menni külföldre dolgozni (személyes tapasztalatból mondom). Az orvosok, mérnökök elvándorlása nem fog megugrani májustól (illetve nem azért, mert nincsen többé korlátozás), viszont a trend folytatódik majd, és egyre többen hagyják el Magyarországot a lehetőségek hiánya miatt.
2011. máj. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Gondolom, előbb-utóbb az állam is kénytelen lesz megbecsülni a szakembereket, ha észreveszik, hogy lassan nem lesz kit kiszipolyozni.
2011. máj. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én itt maradok, semmi pénzért nem mennék ki Angliába pl. Ennek az egyik oka, hogy írásban jó vagyok ugyan angolul, de egy angol nyelvű tévéműsorból egy óra alatt cirka 3 mondatot értek meg. Másik oka meg, hogy itt Magyarországon van a legtöbb Ikarus! Nem tudják, mit hagynak itt azok, akik elmennek... :(
2011. máj. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 11ptr ***** válasza:
...végülis, hogy is van ez? A nép megkoplalja a kitanittatásukat, hálából a megszerzett tudást idegen népeknél saját hasznukra kamatoztatják. Persze ha marad, akkor meg kihálapénzeli a szánkból az ennivalót. Csak menj be egy kórházba, és nézd meg, hogy szegények milyen kopott, foltozott ruhákban járnak, és lerobbant trabantok sorakoznak a parkolóban. Ha aljasság szerint felsorakoztathatnám a foglalkozásbelieket: politikus, bíró, orvos... sorrendben, - és a Dunaparton, lehúzott cipővel.
2011. máj. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"A nép megkoplalja a kitanittatásukat, hálából a megszerzett tudást idegen népeknél saját hasznukra kamatoztatják."


Figyelj, jó lenne ha először gondolkodnál, mielőtt ilyen baromságokat leírsz. Az orvoshallgatók között nem mindenki van államin. Aki meg mégis, az Msc képzés neki sem ingyenes! Plusz kolesz vagy albi, plusz könyvek, plusz utazás....ezek mind a hallgató saját zebéből mennek! Akkor ki koplalja meg?

Mellesleg ha szerinted egy orvos, aki adott esetben életeket ment egyenlő vagy kevesebb bérezést érdemel, mint egy webmester (aki lehet hogy hasznos dolgot csinál, de ha daganatod van, ő nem fog segíteni), akkor gratulálok.


A politikusokat állítanád te is inkább a Duna partra, ne azokkal kardoskodnál, akik ugyanúgy szenvedő alanyai az egésznek.

2011. máj. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 11ptr ***** válasza:

...17.40-nek!

Jó! Figyelek!Leköteleznél, ha összegszerűen felvázolnád, hogy mennyibe kerül egy orvos kitaníttatása, abból mennyit fedez a hallgatók által befizetett összeg.

És az orvosképzés céljáról is írhatnál pár sort,- márminthogy az utánpótlás, vagy a nyugati államok egészségügyi gondjainak a megoldása.

És kérd meg a szüleidet, hogy segítsenek a fentieknél kicsit kultúráltabb szóhasználattal megfogalmazni, - ha már nem tanítottak meg rá.

Előre is köszönöm!

2011. máj. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hogy a témánál maradjunk, közbeszólnék:

Arra volnék eredetileg kíváncsi (vélemények), hogy milyen változásra számíthat a Magyar társadalom, ha ez az elvándorlási hullám tovább tart?

Szerintem itt fogalmi tévedések vannak és mindenki egymásnak esik, mielőtt véleményt mond. Azért tanul mindenki szakmát, hogy boldoguljon, keressük a boldogságot, megélhetést. Szakmák és szakmák közt tanulás és pénzbeli befektetést nézve vannak szintbeli, felelősségbeli különbségek valóban.

Egy fejlettebb, igazságosabb társadalomban az emberek boldogabbak, egészségesebbek, tovább élnek, mert van egy józanabb körforgás, élhetőbb a világ.

nálunk nem élhető, egyre kevésbé nem az. Az elvárások nőnek, de az életszínvonal nem. A fejlettebb városokban idehaza nagy a pénzelszívás a többi településtől, hogy az fenn tudja tartani magát. A vidék toprongyos és lassan már majd a központban is kénytelenek lesznek látni a valóságot, hogy ez tényleg így van. Semmilyen téren nincs felelősségre vonás, nincs elszámolva, hogy az elmút évtizedekben ki, miből lett irreálisan gazdag stb, stb.

Az orvosok között is van ilyen is, olyan is. A hálapénz intézménye azért működhet, mert az orvos is ember és ha lehetősége van a meggazdagodásra, sokuk, mint bárki nem fogja elutasítani a borítékot. Az új generáció hivatalosan meg van szorítva. Nem áll arányban a megszerzett tudás (több tízezer oldalnyi tananyag-gyakorlat) a fizetésekkel. Nem fog tudni normális, egészséges családot fenntartani. azt feltételezni, hogy mindenki csak lop, ez az abszolút társadalmi bizalom hiánya.

A szakemberek javarésze, aki valóban szeretne jól dolgozni, jó pénzért, szintén megelégelte a sógor,koma, jóbarát...körbetartozásosdi játékot. El fog menni, mert nem lehet életcél, hogy nyugdíj előtt gyomorfekélyben, vagy szívinfarktusban hagyja itt a családját.

Így a társadalmi morál folyamatosan romlik és az erkölcstelenség növekszik, míg össze nem omlik a társadalmi szerkezet.

Tehát: Mindenki azért vállalta az adott szakmájátt, mert alapból szeretné hivatástudattal azt jól végezni úgy, hogy közben még él is és boldogul. De nálunk ez egyre kevésbé van ez így. A pénz meg lett volna, sokszor meg is van, ahhoz, hogy élhetőbb legyen a világunk, de azt valakik, folyamatosan csapolják és kialakul ez a buta ujjal mutogatósdi játék, amit játszunk egymással.

Elmennek? Menjenek. Más, normálisabb országok vezetői miért tudják normálisabban működtetni a saját országukat?

Csak azért mert több pénzük van? És miért van több pénzük a sajátjaik érdekeinek a megvédésére?

Ezen illene elgondolkodnunk, mielőtt egymást lehordjuk.

Persze ez egy komplex kérdéskör, sok véleménnyel.

2011. jún. 4. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!