Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyire tud lecsökkenni...

Mennyire tud lecsökkenni hosszútávú éhezéskor az ember alapanyagcseréje?

Figyelt kérdés
Engem az érdekel, hogy nagy éhezések idején, ami -mondjuk Afrikában általános sajnos- a normális 1600 kilokalóriás napi alapanyagcsere mennyire tud lemenni. Le tud menni mondjuk 1000 alá, vagy akár 500 körülire? Mennyi az a minimális kalória, ami mindenképp kell, hogy az ember ne haljon éhen?
2011. okt. 10. 23:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

az alapanyagcsere nem nagyon csökken le. azért alap, mert az szükséges ahhoz, hogy az entrópiád ne növekedjen, ha ez alatt kénytelen élni valaki, az mondhatni fokozatosan közeledik az eltűnéshez, mint élő szervezet.

éhezéskor a fehérjetakarékosság lesz jobb (kisebb fehérje használat) nyilván lassul az anyagcsere, tehát a mostani több 1000kcal szükségletem mérséklődne, de persze ez azzal is összefügg, hogy nem mozognék annyit. az alapanyagcsere meg szerintem lényegesen nem változik (jelenlegi tudásom szerint)!

2011. okt. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
akkor az alapanyagcsere ha valaki mondjuk éhezik, akkor az nem tud lecsökkeni? mert egyszer én is feltettem valamilyen kérdést, és ott azt irták hogy az alapanyagcsere is letud. :| most akkor mivan? :S
2011. okt. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

az van, hogy a témának ebben a részében nem vagyok elég jártas. de szerintem beleírtam a bizonytalanságomat a válaszba.

elvileg, az alap anyagcsere alapvető, mint írtam ahhoz kell, hogy ne tűnj el. ebből fedezed a légzéshez, szívveréshez bélmozgás izommunkájához szükséges energiát, homeosztázis fenntartását.. ezt nem lehet takarékra rakni, elvileg <---ezzel jelzem újra, hogy ez csak elv, és a jelenlegi tudásom szerint van így.

2011. okt. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Tuti, hogy le tud csökkelni, mondjuk ha átáll a szervezet koplaló-üzemmódra (iszonyatos éhségérzet, és nagyon lassú fogyás). Ezt kell elkerülni, és ezért nem jók a túl drasztikus fogyókúrák, mert azok ezt váltják ki. Aki nagyon keveset eszik, annak még a testhőmérséklete is csökken, szóval tuti, hogy valamennyire le tud csökkenni az alapanyagcsere is.
2011. okt. 11. 22:36
 5/13 A kérdező kommentje:
Csak az a kérdés mennyire? Mert állítólag fél marék rizs elég az életben maradáshoz, pedig abban csak 400-500 kalória van, ami rohadt kevés egy napra.
2011. okt. 11. 22:37
 6/13 anonim ***** válasza:

szerintem ez baromság. a testhő nem véletlen annyi amennyi, nem csökkenhet le. 1-2°C-os hűlés már hipotermiát okoz.

most élelmiszermérnök szaktársaim is egyetértenek velem. akkor már többen vagyok.

2011. okt. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
éhezők és koplalók energiaigénye is megvan, csak azt étel híján saját szövetekből fedezik, izomból, végén zsírból. aztán ugye éhhalál. de 500kcal semmire sem elég, ha egész nap csak fekszik valaki, akkor is izmot fog veszíteni, ha csak ennyit eszik.
2011. okt. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Akkor ezt figyeld: [link]

Attól, hogy bioszból "állandó testhőmérsékletű"-nek tanultuk magunkat, még nem jelenti azt, hogy abszolút nincs semmi intervallum, amiben változhat.

2011. okt. 12. 15:51
 9/13 anonim ***** válasza:

0,2°C nem sok. valamivel lassabban játszódnak le biokémiai folyamatok. az öregedés is egy folyamat, elvileg lehetséges, igazad van.


másrészt, hogy kezdődik a cikk? " Akinek alacsonyabb a testhőmérséklete, tovább él" túl tudományosan hangzik :D nálam már ezen a ponton elvesztette a hitelességét, de mint írtam, logikusnak tűnik hogy van benne valami. tehát ha nem pörögsz, szinte semmit sem csinálsz, csak vegetálsz, akkor tovább élhetsz, oké. csak át ne sétáljon az ilyen emberen egy tehén, mert ha ennyire be van lassulva, akkor meghal valami ilyesmi miatt :D

2011. okt. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Ja és tegnap tanultuk anatómiából, hogy a tiroxin az ALAPanyagcsere intenzitását befolyásolja.
2011. okt. 19. 18:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!