Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért ilyen rosszindulatúak...

Miért ilyen rosszindulatúak az emberek?

Figyelt kérdés

Ma pl mentem barátnőmmel suliba és egy idős néni jött el mellettünk biciklivel, de nem hallottuk, hogy jön, szólni meg nem szólt, hogy engedjük már el, így alig fért el, sőt a vállamról a táskámat is szinte elvitte. És utána még ő káromkodott.

Aztán ültem suliban, már nem volt órám, tanulgattam és két 9-es fiú azt beszélték ki, hogy milyen zsíros a hajam. Aztán amikor bementek a terembe az egiyk még odaszólt, hogy mikor mostam utoljára hajat. Egyébként nem vagyok egyáltalán igénytelen és tegnapelőtt mostam hajat, szóval még nem is olyan zsíros.


Ma ez a két dolog történt velem, de általános iskolában pl. nagyon visszahúzódó voltam és sokan rajtam élték ki ezeket a dolgaikat és mindig engem bántottak meg szándékosan, megjegyzéseket tettek a külsőmre meg amúgyis. Eléggé bennem maradtak azok a dolgok. Most már azért komolyabb osztálytársaim vannak, és nem piszkálnak. De a hátam mögött kibeszélnek és nem csak engem, hanem a sokan szinte mindenkit. Mindenkire van valami megjegyzésük, és engem már ez is frusztrál... Már csak azért is, mert én amit a legjobban utálok, az az igazságtalanság. Miért kell olyat bántani, aki nem tett ellenük semmi rosszat? Én mindig is úgy voltam vele, hogy nem cikizek ki másokat, nem bántok meg szándékosan másokat, mert nekem is rosszul esne. Miért az ilyen emberek a népszerűek? Én csinálok valamit rosszul?


2011. máj. 19. 14:04
 1/6 A kérdező kommentje:
jah és amúgy 18 éves vagyok
2011. máj. 19. 14:12
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert az ember ilyen szemétláda faj.


Néha megtudom érteni azokat a normális embereket akik puskát ragadnak és kimennek az utcára kicsit vért ontani.

2011. máj. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én azt tudom írni neked(29 éves vagyok),hogy ezeknek az embereknek problémájuk van,ezért cseszegetnek másokat,mert az valamelyest enyhíti az ő rossz helyzetüket ha azt látják hogy a másiknak milyen rossz.Ezt hülyén fogalmaztam.De nem rothatja el néhány kellemetlen ember a napodat.Foglalkozz magaddal a külsőddel a belsőddel és örülj hogy te nem vagy szemét,de ők arra sem méltóak hogy gondolj rájuk.Nem légy ennyire érzékeny (tudom hogy nehéz),inkább ha valami bántódás ér kényeztesd magad egy jó csokival vagy ilyesmi.Te jól csinálod ha nem vagy olyan és ne is változtass ezen.Ők vissza fogják kapni ezt az életben lehet 10 év múlva.És azt is meg kell értened hogy ha ilyen napod van,nem Te vagy a célpont,nem téged cseszegetnek csak,tehát nem Veled van a baj.Éppen attól vagy igazi egyéniség hogy nem tartozol a csordába.Én pl vígjátékokat nézek sokszor,jókat nevetek,és próbálom mindenben megtalálni a poént.Így könnyebb az élet.
2011. máj. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, jól estek ezek a sorok.:) Azért elszomorít, hogy nem csak pár ilyen ember van, hanem rengeteg... Van egy olyan idézet(vagy hasonló, de ez a lényeg): "Megőrizni az egyéniségünket, egy olyan világban, amely folyamatosan át akar bennünket formálni, a legnehezebb dolog az életben" Az a baj, hogy sokan pont emiatt válnak olyanokká mint az ilyen emberek, akik mindenkiben a rosszat akarják látni, és nem foglalkoznak az érzésekkel, bele sem gondolnak..., mert a társadalom ilyenné válik és próbálnak alkalmazkodni. Na hát ez engem elkeserít. :S úgy gondolom, hogy aki alkalmazkodik, az sikeresebb a társasági életben. Aki viszont nem alkalmazkodik, az a maga szemében lesz több másoknál... És ez bizonytalanít el néha, hogy én csinálom rosszul. Sokkal komolyabbnak tartom magamat ilyen szempontból más hasonló korú lányoknál, ez lehet, hogy már ebből is látszódik, de azért próbálom én élni az életemet, meg nem elkeseredni, vannak nagy céljaim, csak ez olyan elgondolkodtató dolog szerintem.
2011. máj. 19. 21:55
 5/6 pelgrim ***** válasza:
100%

Nem, nem te csinálod rosszul, de ha azt akarod, hogy az ilyen dolgok elmúljanak szilárdságra, lelki erőre, egyensúlyra kell szert tenned.


Utolsó válaszolónak igaza van, az emberek gyakran azért bántalmaznak másokat, mert saját helyzetük szánalmas, és azt remélik (talán nem is tudatosan), hogy mások megalázásával saját helyzetük javul. És lehetsz te igényes és viselkedésben, magatartásban rendes, helyes önértékelés, helyes öntudat hiányában e dolgok nem szűnnek meg. Ez olyan mintha valaki hosszú nyúlványokat tele horgokkal bocsátana ki magából körülötte minden irányba, szinte lehetetlen hogy ne akadjon bele valaki.


Ne törőd velük, ne hagyd hogy nyugalmadat megzavarják, lelki egyensúlyodból kilendítsenek. Tégy szert lelki erőre, helyes öntudatra, akkor e jelenségek elfognak múlni.

2011. máj. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
hasonló vagyok,mint te. ha akarsz vegyél fel msn-re: hartfordx@hotmail.com:)
2011. jún. 26. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!