Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért olyan szegény a Békés-me...

Miért olyan szegény a Békés-megye, és miért olyan rosszindulatúak ott az emberek?

Figyelt kérdés
Pl Dévaványa, Körösladány, Szeghalom...stb???
2008. szept. 3. 03:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%
én orosházán éltem egy ideig, ott nem volt baj az emberekkel, pedig az is békés megye.
2008. szept. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%
Mindenhol élnek roszzindulatú emberek, és jóindulatú emberek, nem hiszem, hogy ezalól Békés-megye kivétel lenne. Sajnos az tény, hogy tanui vagyunk egy bizonyos értékvesztésnek, ami a szomszédi-, baráti-, sőt rokoni kapcsolatokat is kezdi tönkretenni. Egyébként a kérdésedben azt hiszem benne van a válasz: Rosszindulatúak, mert irígyek, irígyek mert szegények. Az a lényeg, ne állj be a sorba, mert jobb az ember lelke, ha segítőkész és jóindulatú.:))
2008. szept. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
96%

ez a kérdés hogy került az elektronika részlegbe?

amugy a pestiek,pécsi,kecskemétiek stb.. is ilyenek.


a szegénység meg az egész országban megvan/lehet. nincs munkahely ezért van szegénység. ami meg van munka az minimál béres és még azért is 10-12órát kell dolgozni a 8helyet.

2008. szept. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%
Nem hiszem hogy kellene általánosítani hogy azért rosszindulatúak mert szegények! Hogy miért szegények, azt majd egy közgazdász valaki le tudja ide írni. De nincs olyan hogy itt vagy ott az országban rosszabbak az emberek mint amott!! A pestiek sem rosszindulatúak, de komolyan hogy jut ilyen eszetekbe. Nagyon maximum, kicsit MÁSOK az emberek az ország különböző részein, és max. nem értjük őket.
2008. szept. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
94%

Szia én is Békés megyei vagyok. Nagyon rosszul ismerted meg ezek szerint. Én imádok itt élni, csupa kedves emberrel találkozom. Hát munka az nem igazán nincs, bagy legalábbis nagy nemzetközi cégekkel nem igazán lehet találkozni. Ez legfőképpen az infrastruktúra hiánya iatt alakult így. A legtöbb nemzetközi cégnek elvárása, hogylegyen autópálya vagy gyorsforgalmi út a közelben.

Amúgy számos olyan megye van még kishazánkban, ami kicsit szegényebb a nyugati megyékhez képest (Borsod, Szabolcs), de nem hiszem, hogy az ittélő emberek ezért kevesebbek lennének. De ha te már így áltál hozzá, hogy szegények, itt laknak ebben a lepukkant megyében, akkor lehet, hogy én sem lennénk kedves hozzád. Miért legyünk azokkal kedvesek, akik lenéznek minket.

2008. szept. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
96%

én 24 évig éltem ott.akkor fáradtam bele ebbe.a szegénység,a munkanélküliség,a rosszindulat...változtatni akartam.elköltöztem a Balaton mellé.minden tök jó volt.azt éreztem megérte.itt minden jobb.persze nem ismertem senkit.aztán eltelt1-2 év.megismertem embereket,az itteni élet stílust.5 éve élek itt,és á kellett jönnöm:dettó Békés megye.itt se jobb.az emberek itt is olyanok.nem könnyebb a lét semmivel.

szóval a kérdésedre a válasz egyszerű:nem rosszabbak ott az emberek mint máshol,csak te őket veszed példának,mert ott élsz őket ismered.amiben nem élsz,arról nem tudhatod,milyen.ha elköltöznél máshová,pár év múlva ugyan ezt gondolnád.ab ember azt tudja véleményezni,amiből a tapasztalatait meríti.

2008. szept. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
16%
mi van tán megvert itt valaki vagy mi van?????????? egyébként meg kíváncsi vagyok te hova való vagy!!!
2008. dec. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
56%
utálom az általánosítást...jó persze vannak rosszindulatúak de azért nem kell azt gondolni h egész békés megye ilyen...
2010. júl. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
83%

Khm... Nos, az eddigi hozzászólásokkal részben egyetértek; DE a kérdés feltevőjét is meg tudom érteni. Nincs egyedül ezzel. Több ismerősöm, és én is megfogalmaztam már ezt.


Igen, Békés megyében szerintem is rengeteg a rosszindulatú ember. Meglátásom szerint ennek sok kis dolog mellett három fő mozgató rugója van. A tömeges reménytelenség, az irigység, és egy széles körben elterjedt kisebbségi érzés. Leszögezem, hogy NEM MINDENKI ILYEN, csak a többség. (S persze most saját magát mindenki kivételnek érzi.)


Tömeges reménytelenség, hiszen nincs munka, így nincs pénz sem. A legtöbb településen csak bolt, kocsma, iskola, és közhivatalok vannak; az állami fizetések pedig nevetségesek az árakhoz képest. Majdnem minden dolgozó minimálbéren tengődik, aztán jön a fizetésének jobb esetben csak felét elrabló gázszámla. Nézni kell minden garast. A hiány két dolgot szül: irigységet, és állandó rossz hangulatot.


A munkanélküliség és a kilátástalan szegénység irigységet szül azok felé, akiknek jobban megy. Tartós rossz körülmények közt ez természetes, de ami miatt ez fokozottan előjön, az a hatalmas kisebbségi érzés, amit a fiatalság érez. Ez a TV-ből, és a nagyvárosi vagánykodók viselkedéséből ered. A békési fiatalok nagyja szinte már kényszer szerűen vágyik a gazdagságra, kétségbeesetten keresik a kiutat abból a szegénységből, amiben élnek. Épp ezért nagyon sokszor a párválasztáskor pénz orientáltak, bármire képesek a jobb életkörülményekért. Igen, hátba is szúrják egymást. Erkölcsi értékekkel hatalmas problémák vannak, hiszen a jóindulat nem kifizetődő. Persze van, akinek még számítanak a régi értékek.


Kisebbségi érzésről is szóltam, ez szorosan összefügg az irigységgel. TV-ből mi jön le? Vékony, mellesleg dúsgazdag cicababa a reklámban, és a filmben egyaránt mindent megkap. ValóVilág 8 tele van homokosokkal és prostikkal. Ez a trend, ilyennek "kell" lenni. Legyen mindenkinek okostelefonja, akkor is ha csak és kizárólag telefonálni kell. Nagyzolni akarnak sokan, hogy elrejtsék a nyomorukat. Tudok olyanokról, akiknek ott van a kocsiban a DVD lejátszó, és van 10eFt-os Internet és TV előfizetés, de a napi betevő, vagy a fűtés bizony bizony nagyon komoly gondot okoz. Ez egyébként főleg Békéscsabán jellemző, ami egyébként egy kisebb Budapest, legalábbis az ott lakók nagyon nagy része (tehát nem mindenki) így viselkedik a vidékiekkel; a más városokból érkezőket pedig agyon ajnározzák, ugródeszkát látva bennük.


19 éves koromig éltem Békés megyében. Onnan Szegedre költöztem, és megláttam, hogy a világ sokkal szebb is lehet. Az emberek azrcát figyeltem az utcán. Teljesen másképp is viselkedtek egymással.

Később Fejér megyébe költöztem, majd onnan a sokat ócsárolt és egyszerre istenített Budapestre. Budapestről néhány év után Debrecenbe menekültem, s immáron ott is magam mögött tudhatok két évet.


S mit láttam? Vegyes. Rosszindulatú emberek mindenütt vannak, ahogyan opportunisták, és álmodozók is. A kérdés csak az, hogy miért nincsenek annyira rengetegen, mint Békés megyében! A kérdésnek igenis nagyon súlyos alapja van!!

2010. dec. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

2008-09-03 21:23 ekkor válaszoltam neked.

ma ismét itt élek,mégis jobb itt.

2010. dec. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!