Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Túl sokat akar a szarka?

Túl sokat akar a szarka?

Figyelt kérdés
Sztorizgassunk kedves gy.i.k.hu látogatók. Most nézem Alekosz műsorát, és egyik csajról eszembe jutott, hogy mennyire is sablonos emberi sorsok léteznek ezen a világon. sokat akar a szarka azon okból a címe a kérdésemnek, mert nagyon sok ember fiatalon azaz huszonévesen gondol hírtelen egy nagyot, válalkozást kezd, ami legtöbbször befuccsol, utána meg nyögi a terheket, vagy szerez magának egy pancser pasit vagy nőt magának, és már ketten nyögik az egyikőjük hülyeségét. Mért nem tudnak sokan szépen, óvatosan, lépésről, lépésre haladni a jómód megteremtése felé? Naiv kérdés tudom, és tudom is a választ rá, mert az ember alapjába véve türelmetlen, önző ember. Hogy miért önző? Nagyon sokszor hazakerül harmincévesen az emberkénk, és ül az öreg szülei nyakán. Lássuk, ti ismertek e hirtelen nagyot akaró, és még nagyobbat eső emberkét?
2011. máj. 20. 19:48
 1/10 anonim ***** válasza:
De idegesítő már ez a sok Alekoszos kérdés a családi kapcsolatok témakörben...
2011. máj. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
olvasd már végig a kérdést. csak utaltam rá, hogy ott is van egy nő aki elbaxta az életét a hírtelen válalkozással.
2011. máj. 20. 19:59
 3/10 anonim ***** válasza:

Mert magyarországon a szülök mindennel támogatják a gyerekeiket, így a fiatalok körében elterjedt hogy jómodunka kell lenni. Ezért a fiatalok hirtelen mindent akarnak. amit leírtál jobbik eset de ezért él a fiatal bünözés annyir magyarországon. ezért egyszerü drogterjesztöket találni.


Más országokban (éltem USA, Anglia, 2 évet majd most már évek óta Németorság) a fiatalok nem rögtön akarnak gazdagok lenni. nekik elég ha egy közös lakást bérelnek a csoporttársakkal, ha dolgoznak egy cégnél éveket. vagy is itt fiatalon szegénynek lenni nem szégyen söt, itt a szülök sokkal kevesebb esetben költenek a fiatalokra minden fillérüket. itt a szülök élvezik az anyagi helyzetüket és utaznak belöle, jól élnek. szép kocsikat vesznek. persze támogatják a gyerekeket, de nem olyan örült módon mint otthon.

2011. máj. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
aha de nemondommeg kit,persze ő nem válalkozást inditott hanem házat(akart)építeni de rákefélt és egyelöre egyedül szopik.
2011. máj. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nagyban kell gondolkodni, de ÉSSZEL!! Amúgy nem csak 20 éveseket ismerek akik belebuktak, most meg fizetik a hitelt, hanem 40-50 éves komoly embereket. Úgy vágnak bele dolgokba, hogy "ennek mennie kell". 0 piackutatással, van-e egyáltalán igény rá. Minden lebeszélés ellenére belevágnak, majdcsak lesz valami alapon..

Természetesen van olyan is aki egy jó döntéssel megalapozta az életét.

Én azon a véleményen vagyok, ha a saját pár millióját be is bukja az ember az még "belefér", kölcsönnel már szopóka..

2011. máj. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
igen ilyenekre gondoltam. Örülök, hogy néhányan azért látjátok, hogy ezek buta felesleges, elsíetett dolgok.
2011. máj. 20. 20:03
 7/10 anonim ***** válasza:

igen ismerek és valszeg sokan még,a másországos példa is jó.

Egyetemi halgató társaim (majdnem)mind eltartja magát,a szülők csak a lakást,meg a számlákat fizetik :)ez a hazánk.A szocializmus rontotta el a dolgokat csak még nem jöttünk rá

2011. máj. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mert a fiatalok meg meggondolatlanabbak, az embernek fiatalabb koraban nem mindig azon jar az agya, hogy "mi lesz, ha nem sikerul?", a tapasztalata hianyaban nem latja at ugy a kockazatokat. Persze van felelossegteljes fiatal is meg idosebb felelotlen. Nem hiszem, hogy csak arrol van szo, hogy sokat akar. Sokat akar a leheto legkevesebb munkaval es ez a fo problema. Persze, hogy ismerek ilyen embereket, de nem szivesen baratkozom olyanokkal, akik hitelcsapdaba estek a sajat hibajukbol. Pl. egyik tanarom is igy jart regebben es a diakjaitol keregetett, nem is adta nekik vissza, az egyik munkatarsat meg befuzte kezesnek. Lelepett a ferjevel, azota sem tudni (sok eve), hogy hol vannak es az idegen no nyogi a hitelet es mashova volt kenyszeru elmenni tanitani. Egy masik ismerosom meg ennel is borzasztobb helyzetbe kerult, szinte alig van mit enniuk, de ez is az o hibajuk, mert 2 hazat vettek hitelbol. Mindent hitelre vettek, semmi alapjuk nem volt. Az volt a terv, hogy egyiket kiadjak, majd a lakberbol visszajon a torleszto. Sok hulyeseget csinaltak es most ott allnak, hogy mindket ingatlant el fogjak arverezni, nekik meg meg a szocpolt is vissza kellene fizetni. Mennek gyerekkel a nagyszulokhoz lakni valoszinuleg. Vannak ilyen emberek, de nem tudom oket sajnalni, baratkozni meg nem akarok veluk, nehogy engem is lehuzzanak, mert mondom, hogy meg a tanarom is keregetett anno, annyira jatszotta a martirt, aztan hogy megpattant. Mindenki magaert es a csaladjaert felelos.
2011. máj. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
hát persze, ha a saját vagyonát elbukja, okés. De ha ott van a család a háta mögött, valószínű nem fogják végignézni, hogy ő szenved, és ezért segítik őt, ezzel nekik kevesebb jut, pedig már rég nem kellene támogatni az illetőt. Ezáltal nemcsak saját életét, hanem a családjáét is megnehezíti.
2011. máj. 20. 20:05
 10/10 A kérdező kommentje:
Végül is rövid ahhoz az élet, hogy húsz éveken át gyűjtögess nagy dolgokra, de ez nem érv.
2011. máj. 20. 20:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!