Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nem akarsz elhúzni ebből az...

Nem akarsz elhúzni ebből az országból? Én csak a családom sajnálom?!

Figyelt kérdés

19 éves vagyok.Néztem a híradót,és tudjátok kiket most hogy támogat az állam,hogy legyen munka meg szakképzés.Na nekem eldurrant az agyam.Én amint tudok,elhúzok ebből az országból,csak nem tudom,hogy a családommal mi legyen.

Én már nagyjából saját lábon állok,de a szüleim biztos nem jönnének velem,én pedig nem akarom őket itthagyni.Mégpedig azért,mert apukámnak 30 év után megszűnik a munkahelye,anyunak 2 hónapja szűnt meg(kórházban dolgozott).Nem biztos a megélhetésük.És nagyon felháborító,hogy nem a magyaroknak csinálnak munkahelyet.

Vélemény?


19/L


2011. máj. 21. 12:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
95%

Egyszer le kell szakadnod a szüleidről. És külföldről jobban tudod támogatni őket, mert több pénzt keresel. Én is így tettem, teszek :)


21L

2011. máj. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
78%

Lépj le, amint tudsz. Én is arra várok.

Ebből az országból menekülni kell. Nem lesz könnyű odakint elkezdeni, de ha van elég kitartásod, akkor menni fog. És egy (remélhetőleg) jobb élet vár rád.

A családdal kapcsolatban pedig az elsőnek igaza van.

2011. máj. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
91%

Most ez lehet hogy hülyén fog hangozni de a szüleiddel ne foglalkozzál ez a te életed és ők felnőtt emberek megtzdják oldani maguk is!A te életedet te írányittod és hidd el hogy onnan kinntről jobban fogod tudni támogatni őket!

Én is megyek nem sokára itt nem marad az biztos!


28/F

2011. máj. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
90%

Mi nagyon szeretnénk innen elköltözni, majdnem mindegy, hogy hova.

Elég szoros a kapcsolatunk Anyuval, biztos rossz lenne az elején, hogy csak ritkán találkozunk.

De van egy kisfiam és már úton a tesója, azt hiszem első sorban őket kell néznem.


24/L

2011. máj. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
92%

Gyerekápolónak tanulok. Itt terveztem el a jövőmet és mindent lenyeltem amit az egészségüggyel műveltek. Egészen mostanáig. Mert az, hogy egy utcaseprő többet keres egy orvosnál már nálam is kiverte a biztosítékot.

Jövőre végzek a suliban. Már keresem a lehetőségeket. Szerencsére több országból is van protekcióm.

Én a gyerekeket sajnálom. A családommal így is fogom rendszeresen tartani a kapcsolatot és keresek majd annyit, hogy tudjam őket látogatni. De a magyarországi beteg gyerekekkel mi lesz? Miért kell ennyire ellehetetleníteni az embert?

21/L

2011. máj. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
8%
Nem akarsz elhúzni ebből a világból? Én csak a családomat sajnálom.
2011. máj. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
93%

Ha megteheted menj!

Én is azt szeretném, de gyűjtenem kell még. Azt meg, hogy anyagilag támogasd őket kintről könnyebben megoldod, mivel sokkal többet keresnél.


Amúgy hová mennél? Tényleg érdekelne! Van már konkrét hely esetleg ismerős? Mert azért csak úgy belevágni anélkül, hogy lenne biztos helyed ott kint veszélyes.


Én is mennék, de nagyon!!!!

2011. máj. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Szerintem az a rengeteg pénz amit most a "tesvírek" támogatására szánnak,simán mehetne új munkahelyek támogatására MAGYAR embereknek.De mondjuk egy köszönetet Orsós barátunknak.
2011. máj. 21. 12:44
 9/19 anonim ***** válasza:
94%
Pont erről beszélgettünk itthon most. Én már az egyetemet se itt kezdem el, pedig nem vagyunk gazdagok sőt. A bátyámnak nagyon rossz a nyelvérzéke, sose akart nyelvet tanulni, 30éves, de ő is tiplizik ki majd velem. Én orvosnak fogok tanulni(90% hogy felvesznek), ő meg dolgozik bármit, ami akad, kb annyit fog keresni egy gyári melóval,mint itt egy menő programozó. Édesanyám imádom, de majd megszokjuk.
2011. máj. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
93%

Valaki beavatna, hogy mi történt? Külföldön lakom és régen néztem magyar híreket.

12:42 Szerintem menj, külföldön most jobbak a lehetőségek. Ápolókat, orvosokat Németországban keresnek JÓ fizetésért. Szóval külföldön szépen megélhetsz belőle, ha pedig van segítséget, nagyon jó helyekre belehet kerülni!

A kérdezőnek: Szerintem vágj neki, lehet, hogy idővel a szüleid is követni fognak. Ami igazán jó lesz, ha idős korodban hazamész Magyarországba és kapod a magas külföldi nyugdíjadat. :)

2011. máj. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!