Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nem akarsz elhúzni ebből az...

Nem akarsz elhúzni ebből az országból? Én csak a családom sajnálom?!

Figyelt kérdés

19 éves vagyok.Néztem a híradót,és tudjátok kiket most hogy támogat az állam,hogy legyen munka meg szakképzés.Na nekem eldurrant az agyam.Én amint tudok,elhúzok ebből az országból,csak nem tudom,hogy a családommal mi legyen.

Én már nagyjából saját lábon állok,de a szüleim biztos nem jönnének velem,én pedig nem akarom őket itthagyni.Mégpedig azért,mert apukámnak 30 év után megszűnik a munkahelye,anyunak 2 hónapja szűnt meg(kórházban dolgozott).Nem biztos a megélhetésük.És nagyon felháborító,hogy nem a magyaroknak csinálnak munkahelyet.

Vélemény?


19/L


2011. máj. 21. 12:32
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
91%

26 vagyok, és egyre inkább kezdem magam veszélyeztetett fajnak érezni az országban. Szabályszerűen félek kitenni a lábam, és ez elkeserítő, hiszen ez egy gyönyörű ország lenne, ha nem tennék tönkre a politikusok és az agresszív elemek. Ráadásul egész Európa ez alapján ítéli meg a magyarokat, és mindenhol ferdén néznek az emberre..

Szóval örülnék, ha nekem is sikerülne elhagyni a terepet. Én magánvállalkozóként próbálkozom majd, egy export árukat áruló webshoppal, amit bárhonnan lehet irányítani. Ha jól megy a dolog, a családomnak is adhatnék melót.. Az lenne csak a tuti:)

2011. máj. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
82%
De, Vienna coming soon.. :)
2011. máj. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
80%
Civilizáció jövök!
2011. máj. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

A válasz írója 84%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:52


Az a helyzet,hogy a kormány úgy támogatja barátainkat,hogy földet,munkát és szakképzést ad nekik.Nekem pedig 180.000 Ft csak a szakképzésem,és ez még az olcsó kategóriába tartozik.


Amúgy Bécsben van keresztanyámnak egy szépségszalonja,és miután befejeztem a sulit,mehetnék oda hozzá dolgozni.

2011. máj. 21. 13:03
 15/19 anonim ***** válasza:
89%

Én is ugyanígy vagyok mint te kedves kérdező :(

Tesóm már elment Pestre,szüleimmel lakom még egy kis semmi faluban, anyunak bizonytalan a munkahelye, apum keveset keres (pedig szakmunkás épületgépész), ráadásul van egy rakat hitelünk...Anyu nagyon ragaszkodik hozzám nincs szívem itthagyni :(

Én most gazdaságelemzőn vagyok másodéves, jövőre kezdek el egy német nyelvű másoddiploma programot(diákhitelből persze - -") és ahogy elvégzem a mesterszakot, kimegyek párommal(ő gyógyszerész) Németországba. Biztos h jobban fogunk boldogulni kinn, mint itthon...itt nincs semmi ebben az országban és így ráadásul tudom majd támogatni a szüleimet!


22/L

2011. máj. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
2011. máj. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
88%

na igen, mondtam is a férjemnek, hogy azonnal menjen el utcaseprőnek! :D vicc, komolyan, ebben biztos vagyok!

(aki nem itt lakna, most az utcaseprőknek a kezdő fizetésük annyi mint az orvosoké, állam bácsi segít tesóknak...ehhhh)


mi még várunk. 1, max.2 évet. vállalkozásunk van és nincs szívünk mindent felégetni magunk mögött. még bízunk :( de remény már nincs sajnos :( azt szeretnénk ha a gyerekünk már kint kezdené az iskolát

2011. máj. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
83%

Ezért dolgozik a magyar!


Ezért dolgozik Magyarország munkaképes lakossága... (Éljen az Orbán - Gyurcsány csomag) 2011. napjaink… (…present day) A roma családnak van 6 gyereke. Beadták intézetbe őket. Majd jelentkezett a család rokonsága és egy pár nap múlva kihozták őket, mint nevelőszülők.(!!!!) Az állam megszabadul a gyerekektől és fizet. Nem is keveset. Gyerekenként 80.000 (!!!), azaz összesen 480.000 forintot havonta. Az apa és az anya nem válnak el, (hisz meg sincsenek esküdve) de külön lakcímre jelentkeznek be, így mindkettőjük megkapja a szociális segélyt az önkormányzattól, 39.100 forintot fejenként. Így további 78.200 forinthoz jutnak. Lakásfenntartási támogatásként további 9.800 forintot kap a család. Erre jön még a családi pótlék, 12.600 gyerekenként, további 75.600 forint. Természetesen ingyen tankönyvek és ingyenes iskolai étkeztetés is jár……. Ezen kívül minden hónapban átmeneti segélyért is sorban állnak, ami havi 30.000 Forint az önkormányzattól. (Ha nem kapnak, akkor „..itt hagyjuk a gyerekeket (a jegyzőnél),etesse maga!” ezzel zsarolva a hatóságot.) Így a család havonta cirka 673.600 Forint bevételhez jut!!! Munka nélkül, legálisan, államilag támogatva, és ADÓMENTESEN! Telik máris plazma TV-re, meg lízinges 5-ös BMW -re is a papának. Ha dolgozni menne és keresne 100.000 Forintot havonta, akkor a bevétel lecsökkenne 175.600 Forintra. És ők beszélnek arról, hogy "elnyomják" őket a büdös rasszista magyarok... és még tüntetni is volt pofájuk (2009. szept.20-án). "Ne bántsd a magyart, hisz az adójából élsz..." - azt hiszem ez most nagyon aktuális. Tessenek mondani: Van még egy ilyen marha ország, mint mi? Kizárt! Küld tovább mert ezt minden magyarnak tudnia kell hová is tűnik a leadózott forintja!!!



( az h kiveszik egymás gyerekeit az intézetből a rokon roma családok tapasztalom a falumban..Ormánság) - -"

2011. máj. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Mindenképp megyek én is, szinte háromnyelvű vagyok, ezért nem is aggódom miatta. Semmit nem tud nekem ez az ország nyújtani. 18 F
2011. máj. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!