Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen a története...

Szerintetek milyen a történetem? Részletek LENT.

Figyelt kérdés

Sziasztok! Írok egy farkasos tini, szerelmes történetet és egy, két részletet szeretnék bemásolni, szükségem lenne a véleményetekre, hogy mennyire EREDETI szerintetek CSAK ŐSZINTE VÉLEMÉNYT kérek. Elsősorban KÖNYVRAJONGÓK véleményét!! jah ha valaki elszeretné olvasni a történetem első 1-2 fejezetét az szóljon és elküldöm e-mal-ben. Arra is válaszoljatok lécy hogy szerintetek van-e tehetségem a könyvíráshoz! : D


A mítosz:


Van egy legenda a farkasokról miszerint volt egy lány aki a farkasokat úgy szerette mint a testvéreit, egész életét a farkasok közt töltötte, akik bármit megtettek volna a lányért. Egy napon azonban egy farkas megszegte a szabályt ami így szólt: Az emberek falujába soha nem vadásznak és nem ölnek meg egy embert sem, mert akkor az emberek a farkasok ellen lázadnak és ki akarják majd írtani őket. De ez a farkas nem bírt ellenálni a kísértésnek és megölt egy gyermeket, ezután az emberek fegyverekkel üldözték a farkasokat hogy megöljék őket mind egy szálig. A lány nem hagyhatta a farkasokat egyedül és bújtatta őket barlangokban, fák közt, ahova csak tudta. De legjobb barátját Aspent így sem tudta megvédeni. Egyik éjszaka éppen új búvóhelyet kerestek de az emberek rájuk találtak és megölték Aspent a leánynak rettenetesen fájt legjobb barátja elvesztése. Úgy döntött hogy barátja tiszteletére egy medált készít ami egy gyönyörű farkast ábrázol, de ez nem csupán egyszerű medál, mikor a lány elkészítette Aspen egy fogát használta hozzá, s a farkasok természet feletti erővel ruházták fel a medált és a lányt is. A lány minden éjjel képes volt átváltozni farkassá, egy gyönyörű fehér farkassá, akárki belenézett a szemébe a gyönyörű teliholdat látta benne, s a medál hatalmas erővel bír, ha egy tisztaszívű ember bírtokában van aki rátalált az igazi szeretetre annak örök életet ad, de ha valaki csak az örök életért bírtokolja és kapzsi azt a medált elpusztítja s a pokolba küldi. A legenda úgy tartja hogy az a lány egy gyönyörű farkas képében még ma is az erdőt járja hogy megtalálja méltó utódját.


Egy részlet:

Egy barlangnál találtam magam ahol több farkas is volt. Gyorsan elbújtam egy bokor mögött hogy nehogy észrevegyenek, mivel nem szívesen találkoznék egyik farkas fogaival sem. És egyszer csak ráléptem egy gallyra, a farkasok felfigyeltek. Az ijedtségtől elkezdtem futni a farkasok pedig utánnam, nagyon féltem, az járt a fejemben hogy mikor érnek utól és ölnek meg. Annyira futottam hogy megcsúsztam és elkezdtem zuhanni egy mély árokba. Már majdnem lezuhantam mikor ráestem valamire, nagyon puha volt és kellemes volt rajta feküdni. Megnéztem hogy mi az és azt láttam hogy egy farkas hátán vagyok. Egy hatalmas fekete farkas volt gyönyörű puha bundával. Rettenetesen gyorsan futott miközben a hátán voltam


Másik részlet:

Megan bandájának két tagja oda húrcolta Bradleyt. Majd Megan átváltozott farkassá, nem akartam hinni a szememnek, de ez történt. Aztán Megan megszólalt:

- Add ide a medált vagy rengeteg ilyet vések Bradley testére! - mondta Megan dühös hangon, és akkor egy hatalmas karmolást ejtett Bradley arcán, Bradley összesett én pedig nem bírtam nézni és megharaptam Megan nyakát, összeverekedtünk. Miközben verekedtünk egyszer csak ott termett Lara a hátán pedig Lisa ült, Lisa kezében egy lándzsa volt amit beleszúrt Megan oldalába, és akkor Megan visszaváltozott emberré



CSAK ŐSZINTE VÁLASZOKAT KÉREK!!!!! : )


2011. máj. 23. 17:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg, de tényleg zavaróan sok szóismétlést használsz.

És láthatóan a történetre koncentrálsz, a nyelvi-stilisztikai elemekre, a megfogalmazásra, díszítésre nem. Egy prózai műben minden szó okkal szerepel és kerül oda, ahova.

2011. máj. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi : ) akkor, szerinted akkor ne foglalkozzak könyv írásal? :)
2011. máj. 23. 17:29
 3/7 A kérdező kommentje:
és már megint 2x írtam az akkort XDD bocsi, megpróbálok lezsokni a szóismétlésről, bár ezt a 2 db akkort véletlen írtam bele
2011. máj. 23. 17:34
 4/7 anonim ***** válasza:

Nos, úgy látom kedved és fantáziád az van hozzá (bár erősen érzem a Twilight hatását...), akkor csináld, de ne rögtön könyvírásba fogj, hanem kezdésképpen rövid elbeszéléseket, novellákat írj.

Olvass sokat (szépirodalmat elsősorban, nem feltétlenül szórakoztató irodalmat), és figyeld meg, hogyan fogalmaznak a "nagyok". Bővítsd a szókincsedet, és ügyelj a helyesírásra, a választékos fogalmazásra.

Lassítsd le egy kicsit a történetet, mert van, hogy egy mondaton belül három dolog történik. Ezt is prózai eszközökkel, jobb fogalmazással lehet.


Sok sikert és kitartást ;)

2011. máj. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :) Nagyon szeretnék egy farkasos fantasy történetet írni, de mégis úgy szeretném hogy ne hasonlítson a Twilight-ra :D
2011. máj. 23. 18:19
 6/7 anonim ***** válasza:
Még nem tökéletes, de minél többet gyakorlod az írást, annál jobb lesz egy idő után. Ha 20 év alatti vagy, akkor ahhoz képest nagyon jó.
2011. máj. 24. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szerintem túl sablonos,túl gyakori az ilyen történet.
2014. jún. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!