Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy fossam a szót egy olyan...

Nyteshade kérdése:

Hogy fossam a szót egy olyan témáról, amiről nem tudok sokat mondani? XD

Figyelt kérdés
2011. máj. 23. 20:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Sok-sok töltelék szóval. De mi a téma amúgy?
2011. máj. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Körülbelül így: prrrrrrrrrrrrrrrrrrr
2011. máj. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Úgy hívják, kreativitás.
2011. máj. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

konkrét témát nem tudok mondani nektek de annyi lenne a lényeg h ismerek valakit aki csak fossa a szót mind1 h miről van szó és mindenki leáll vele beszélni

de viszont bunkó nagyon és ezt ezzel leplezi h csak beszél

én meg aki csak a lényeget mondom röviden..

szal nem tudom hogy hogyan egészítsem ki amit mondani akarok minden hülyeséggel

2011. máj. 24. 06:03
 5/12 anonim válasza:
100%

Érdekes, hogy olyan akarsz lenni, mint az a bunkó ismerősöd.

Szerintem egyszerűen alkati kérdés. Van akinek be sem álla szája, közben semmi tartalom. Lehet, hogy először jópofának tűnik, de egy (kis) idő múlva nagyon fárasztó tud ám lenni.

Olyan szempontból se vagyunk egyformák, hogy ha kérdezik a váleményünket, akkor nyíltan felvállaljuk a sajátunkat, vagy azt mondjuk, amiről tudjuk, hogy az elvárás, vagy sértésnek vesszük, hogy miért is kérdez a másik ilyesmit, semmi köze hozzá, ezért megpróbálunk a válasz elől is kitérni, minél rövidebbre fogni a választ.

Szerintem erre kellene törekedned, hogy el tudd mondani a véleményed a dolgokról, merd felvállalni azt, hogy mit gondolsz, de mindezt olyan stílusban tudd előadni, hogy a beszélgetőpartnert se sértsd meg, ha más véleményen van.

Ha követed a világnapi eseményeit, gazdasági, politikai híreket, netán az iró fontos TV sorozatok, valóságshow-k eseményeit, akkor könnyebben tudsz bármilyen témához hozzászólni, bármiről eszedbe jut más, de ahhoz kapcsolódó dolog.

Két kismama beszélget: egymás szavába vágva mesélik a csemetéik dolgait. Miért van ez? Mert ugyanaz az érdeklődési körük, gyorsan találnak közös témát: etetés, testápolás, szigor, stb...

Tehát ha úgy érzed valakivel nem nagyon tudsz beszélgetni, próbáld meg kipuhatolni, hogy mivel szeret foglalkozni, mivel tölti az idejét, mit próbálna ki szívesen, amire még nem volt lehetősége, stb...

És még egyszer: szerintem nem az a lényege a beszélgetéseknek, hogy egyfolytába nyomjuk a hülye dumát, hiszen te is bunkónak tartod ezt az ismerősödet, hanem, hogy tartalmais legyen annak, amit mondunk.

Ne gondold magad kisebbértékűnek, mert nem ámítasz mindenkit a sületlenségeiddel!!!!!

2011. máj. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
először, mikor elolvastam a kérdést, azt hittem te is vizsgára/államvizsgára készülsz :D
2011. máj. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
A 08:38-as már meg is mutatta neked, hogy hogy kell :D:D
2011. máj. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nézzél országgyűlési közvetítéseket, politikai vitákat és hasonlókat. A buta politikusoktól nagyon sokat lehet tanulni.


Amúgy nem kell annyit beszélni.

Néha a hallgatás bölccsé tesz!

2011. máj. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem tesz bölccsé, csak jobb hallgatni néha, minthogy ostobaságokat mondj, hülyévé téve magadat vele.
2011. máj. 28. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Én csak a mondanivalómat akarnám hosszabbá tenni ezzel de nem tudom hogy hogyan

szóval csak azt hogy ha valamiról 20-30 mondatot mondok tömören azt kifejteni közte hogy több időt töltsön ki

2011. máj. 28. 09:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!