Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért mondják a cigányokra...

Miért mondják a cigányokra hogy románok?

Figyelt kérdés
semmi közük sincs egymáshoz
2011. máj. 26. 19:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Mer összetévesztik a "roma" és a román" szót egymással,
2011. máj. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%

Nem románok, hanem romák.

Nagy a különbség.

A román a rómaiból ered (dákóromán-kontinuitás, ugye), a roma pedig valami indiai nyelven embert jelent.

2011. máj. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
mert buták
2011. máj. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Amúgy én hallottam már olyat is, hogy brazilnak nevezték őket.

A bőrszínük miatt.

2011. máj. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Azért, mert Romániában sok van belőlük. és sokan úgy tudják hogy onnan származnak és nem Indiából.
2011. máj. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Csak egyes cigányokra mondják, hogy románok. Ugyanis Mo-on több cigány nyelvjárás létezik. Az egyik a lovári (amit Gyurcsány is beszél), a másik nagy nyelvjárás a romani.

Ez annyira hasonlít a romániai hivatalos román nyelvre, hogy ha egy magyarországi cigányt elviszel életében először Bukarestbe, az ott azonnal folyékonyan beszél a helyiekkel.

Amikor Kolozsvárról Bp. felé utaztam vonaton, egyszer csak megállt a vonat, mert pályamunkákat végeztek. Kihajolva az ablakon hallottam, hogy a MÁV-pályamunkások románul beszélnek egymással. Odaszóltam románul, nagyon megörvendtek, engem "frate" -nak (testvér) becéztek. Kiderült, hogy magyarországi cigányok, akik a romani nyelvjárást beszélik, Romániában soha nem jártak.

2011. máj. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Most olvasom, hogy nyelvtanilag a lovári nyelv a romani-nak a magyarországi nyelvjárása.
2011. máj. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

ez csak ez szleng, amúgy Romániában is rengeteg a cigány, talán ez is hozzájárul, hogy ez kialakult.

és igen, ahogy írták, vannak, akik braziloknak nevezik őket, pedig hozzájuk aztán tényleg nem sok közük van, max. a bőrszín.

2011. máj. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

> ez csak ez szleng...

Nem szleng, ez egy egész népesség nyelve, aki ezen kívül semmi mást nem tud kerek e világon.

Azért hívják braziloknak, hogy ne használják a sértő cigány szót, mert arra a kinyitott bicska a válasz.

2011. máj. 26. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

>> Miért mondják a cigányokra hogy románok?

>> semmi közük sincs egymáshoz

Te ezt honnan tudod ? Hol olvastad ?


tegnap 19:37

>> A román a rómaiból ered (dákóromán-kontinuitás, ugye)

Ki mondta ezt neked ? Talán Constantin Daicoviciu ?

2011. máj. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!