Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Aki volt már Romániában,...

Aki volt már Romániában, azzal hogy bántak az ott élő Románok?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy lenézték, mert Magyar, vagy kedvesek voltak?
2011. máj. 27. 17:41
 1/10 anonim ***** válasza:
Konkrétan románokkal nem volt sok dolgom, de az ott élő magyarok, erdélyiek nagyon-nagyon kedvesek és vendégszeretőek voltak! Bármikor visszamennék oda!
2011. máj. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
én kicsit speciális körülmények közt voltam ott 10 napig. voltak úgymond náci románok, akik nekünk ecsetelték, h ez ősi román föld, volt aki azt mondta, h foglaljuk vissza Erdélyt, és inkább legyen Magyarország újra. született román gyerek volt.
2011. máj. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Többször voltam Romániában, és együtt dolgoztam ottani, román mérnökökkel. Teljesen nyitottan, barátságosan viszonyultak hozzám, sokkal közvetlenebbek voltak velem, mint például a szintén ott tartózkodó németekkel. Erdélyi magyart nagyon sokat ismerek, és mindegyikkel jóban vagyok. Ugyanakkor találkoztam 100%-ig magyar nevű emberkével, aki a kollégái szerint beszélt magyarul, de amikor megszólítottam, letagadta, és csak angolul volt hajlandó társalogni velem...
2011. máj. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%
Romániában élő magyar vagyok. Nem bántanak. A román gyerekekkel ugyanúgy kommunikálok,mint a magyarokkal, persze nem mindig helyes amit mondok,de megmosolyogják és inkább segítenek nekem,mint kinevetnek. Hasonló a felnőttekkel is, épp annyi,hogy ha tudod a nyelvüket vagy a román emberrel van egy közös nyelvetek,amelyiket mindketten értitek és beszélitek,akkor nem lesz semmi gond. :)
2011. máj. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Romániban még nem voltam, Erdélyben viszont igen. Ott viszont csak magyar lakta vidékeken és még a boltban is magyarul köszönt az eladó. Nagyon kedvesek voltak és szívet melengető érzés. Mintha haza ,mennék. Ha tehetném a legtöbb időt ott tölteném. Nagyon imádom Erdélyországot, és nagyon sok erőt, kitartás kívánok a határontúli magyaroknak!
2011. máj. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Erdély amúgy Románia része.

Nekem is voltak kint a szüleim Erdélyben, Magyarok között, és ők is azt mondták, hogy nagyon kedvesek voltak.

2011. máj. 28. 21:53
 7/10 anonim ***** válasza:
63%
Románia nálam a regátot jelenti. Nagyon jól tudom hova tartozik, de azt is hogy hova tartozott Erdély.
2011. máj. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát igen. Mind tudjuk hova tartozott. :(
2011. máj. 28. 22:13
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is csak Erdélyben jártam azon belül inkább székelyföldön, nagyon kedvesek barátságosak voltak, csak jó élményeim vannak a székelyekről, román arra felé nem nagyon van, tehát nem tudom milyenek.
2011. máj. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én Erdélyben jártam ott ordibáltak a parajdi sóbányában velünk románul
2016. okt. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!