Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a korrekt eljárás, ha egy...

Mi a korrekt eljárás, ha egy házibuliban kárt okoztam?

Figyelt kérdés
Ma egy házibuliban kárt okoztam, akkor a házigazda nem volt jelen. Holnap értesítem őt a kárról, mert ma már nem tudok vele beszélni, hogyan járok el korrekten? Természetesen az anyagi károkat megfizetem, de amit összetörtem, az egy régi dohányzóasztal volt. Ráültem, és eltört a lába. Ittas nem voltam, az asztalra ráültem, mivel nem volt szék, annak pedig rossz volt a lába, így tört el. Szinte mindenki látta, csak a házigazda nem. Azon kívül, hogy mondom neki, hogy eltötrem, és fizetem az anyagi károkat van még valami teendő amit ilyenkor illik véghez vinni? Azt szeretném, hogy további következményei ne legyenek ennek.
2011. máj. 29. 01:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem amit leírtál, az teljesen oké. Csak értesítsd ôt mielôbb, nehogy ô keressen meg dúlva-fúlva, mert úgy nem ugyanaz.
2011. máj. 29. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
19%

jól teszed, de nehéz lesz.


Mindenki másképpen értékeli. Mivel használt volt és a használt bútorok ára zérus, továbbá mivel rozoga is volt, éppenhogy nem esett szét. Mond meg neki, hogy örűljön hogy nem rájuk esett és nagyon fáj a hátad a balesettől és eltekintesz a pertől, amiért balesetveszélyes bútorokkal berendezett teremben kellett lennetek.

2011. máj. 29. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, te teljesen sík vagy :D
2011. máj. 29. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Esetleg felajánlhatod még, hogy segítesz neki keresni hasonlót.
2011. máj. 29. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha meg tudnád csinálni /ragasztani/ az asztal lábát, az is jó ötlet. Mindenképpen becsületes a szándékod.
2011. máj. 29. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Először is aki házibulit szervez, az készüljön fel rá, hogy valami biztos összetörik, vagy kiég, vagy le lesz öntve, hányva. Ez a házibulival jár. A kárt fizesd ki és ennyi. Más teendőd nincs.
2011. máj. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Kiderült, hogy az asztal egy 1850-es asztal, a házibuli szervező anyjának a nyagyanyjának a nagyanyjáé volt. Mindenesetre használható tovább, egy törölközővel van becsavarva a törött rész, és alulról ki van támasztva könyvekkel. Tényleg nem értem, ilyen antik darabokat miért kell 30 darab 18 éves részeg közé beengedni, ráadásul pont velem történik ilyen, aki alig ittam. Azt mondta, hogy mondta az anyjának, majd beszélek vele én is, és elnézést kérek tőle. Innentől nem tudom, hogyan tudnám kártalanítani őket.
2011. máj. 30. 09:21
 8/8 anonim ***** válasza:
Na mondjuk igen, ha valami értékes, akkor egy házibuliban nem hagyom elöl.
2011. máj. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!