Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A virtualis baratsagok valoban...

A virtualis baratsagok valoban igazi baratsagok, vagy eleve "halalra vannak itélve" az ilyen kapcsolatok?

Figyelt kérdés
Most ne tarskeresés szempontjabol kozelitsuk meg ezt a kérdést, hanem egyszeru, sima baratkozas szempontjabol, ahol a kor, nem teljesen mindegy. Biztosan elofordult mar Veletek is, hogy egy forumon, blogon, itt-ott elkezdtetek valakivel levelezni- egy ido utan valoszinuleg baratként néztek az illetore.. De... egy olyan esetben peldaul, ahol tulzottan messze van egymastol a két fél ( teszem azt valaki ausztral, amerikai, kinai illetovel beszélget, sot, elég ha csak egy miskolci elkezd egy gyorivel, ne menjunk olyan messzire)- nehezen, vagy egyaltalan nem megoldhato a személyes kontaktus ,esetleg anyagi, személyes gondok akadalyozzak azt, hogy személyesen is talalkozzatok, amely , ugy gondolom elengedhetetlen részé egy jol mukodo baratsagnak, ez esetben: 1: valoban beszélhetunk baratsagrol? Olyan mértéku baratsagrol amelyet a valos életbeni baratainkkal is fenntartunk? 2: ezek a virtualis kapcsolatok értelmezhetoek valos kapcsolatnak? 3:Torvényszeruen véget kell ezek érjenek? Ha igen, miért, és mikor? Képesek lehetunk fenntartani egy jo " baratsagot" csupan emailek, Skype-beszélgetések segitségével? Szerintem nem, de kivancsi vagyok Ti hogyan gondoljatok.. Koszonom :)
2011. máj. 29. 11:32
 1/1 anonim ***** válasza:

3 évig mindenféle probléma nélkül leveleztem egy volt bnőmmel, nagyon jól megvoltunk, aztán végül áttértünk msnre és minden nap, hosszú órákig beszélgettünk, ma már nem tudom felfogni hogy lehetett annyi témánk amit ki lehet vesézni. De tény, nagyon jól megvoltunk, és még most is mosolyogva gondolok rá miket röhögtünk, egyszer már szabályosan rosszul is lettem a sok röhögéstől és le kellett pihennem mert azt hittem elájulok. Én Pesti vagyok ő Debreceni, szóval kb félévente találkoztunk. De akkor is ugyan úgy jól megvoltunk.

Az hogy véget kell hogy érjenek, hát azt nem tudom, szerintem semminek nem "kell" véget érnie, hacsak a helyzet vagy a körülmények nem úgy hozzák. Nekünk nem jött össze, csak egy kis ideig.

De azóta is minden barátomat netről ismertem meg, akikkel később meg találkoztam, így már nem is mondhatni annyira "netes barátságnak".

2011. máj. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!