Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha a Facebookon árult ruhát...

Ha a Facebookon árult ruhát megkapom, de nem kapja meg az eladó a pénzt, az büntethető?

Figyelt kérdés
szóval az van, hogy a Facebookon van egy közösség, regisztrál csomó lány, é smindneki eladja/elcseréli a cuccait.. én egyik csajtól venni akartam egy cipőt(használt), mondta hgy elküldte nekem a postán, szerdán.. azóta sem érkezett meg, bementem ma a psotára érdeklődni, majd mikor hazajöttem fogadott egy üzenet a Fb-on a lánytól, hogy hol a pénze...? majd ezután hogy kéri vissza a cipőjét ... mondtam, hogy nekem sem érkezett meg még a cipője, de ha megadja a RAG számát, akkor visszamegyek és kérdezősküdüm hogy hol van, majd átveszem, és visszaküldöm neki + csatolom a postaköltsége árát. erre azt írta, hogy 4 000 ftot küldjek, mert az ismerőse aki postán dolgozik elintézte, hogy visszahívja a csomagot... és követeli tőlem a 4 000 ftját, úgy hogy fenyegtőzik, meglátogat a lakásomon, adjatok tanácsot mi a teendő, ha egyikünknek sem lett anyagi kárja, és mégis pattog..?
2011. máj. 30. 18:39
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Húú, ilyen mocskos ez a Facebook.. Pedig én is szoktam járni rá.. Hát szerintem add oda neki a 4 000ft-ját had legyen boldog.. Lehet hogy neked nincs annyi kidobandó pénzed, a semmiért, mert annak árából tudnál egy tök jót venni, de akkor legalább nem zaklat
2011. máj. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

a kérdés hibás amúgy, csak így engedte elküldeni... szóval igen ez elvileg illegális, nem? mert ott árulnak, mert hasznot húznak hogy profilokat hoznak létre... és az hogy ha én nem okoztam anyagi kárt, mert visszahívta a csomagot mielőtt megkaptam volna (mondjuk ez benne sincsa a posta honaplján az információknál, hogy van ez a visszahívási lehetőség..mindegy...) akkor miylen alapon akarja "behajtani" rajtam a saját hülyeségét?

illetve ezért engem ugye nem büntethetnek?

2011. máj. 30. 18:52
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kaptál cipőt, ugyan miért fizetnél? Nehogy hagyd magad! Ne csináld azt amit az első javasolt. Küldd el az anyjába, vagy csak ne törődj vele. De akkor se add be a derekad.
2011. máj. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
nem, nem jött semmi.. de akkor s tartok tőle, mert fenyeget, meg ugye tudja a címemet, tehát mondta, hogy majd jön és meglátogat, hogy visszaadjam a pénzét..d e nem vagyok tisztában azzal, hogy az már magánlaksértésnek minősül, nemde? pluszban volt egy olyan, hogy küldött egy csaj cuccokat, megbeszéltük hogy fiezetek neki 12 000 ftot, amit meg is tettem volna, ám úgy gndoltam, hogy megvárom míg ideér, utána adom fel.. ezek használt cuccok am. na és mert ugye ha nem jó akk feleslegesen nem dobok ki pénzt,.. és hát nem lettek jók.. a másik csaj meg totál ideg, hogy küldjem a pénzét, mert az apja ügyvéd, és bajom lesz ebből..
2011. máj. 30. 19:00
 5/9 napietus ***** válasza:

a kérdésedben leírt ügyben nincs igaza a lánynak. szerződést kötöttetek (szóban, de ingóság adás-vétele nem is írásbeliséghez kötött ügylet), ez a szerződés meghiúsult. ő nem teljesített és Te sem. nincs ok vitára, senki nem tartozik senkinek.


ha a ruhák nem jók, és visszaküldted, akkor szintén, nem volt számodra megfelelő a teljesítés, és helyreállt az eredeti állapot.


a vaterán egyébként jól le van írva ennek a fajta adás-vételnek a jogi háttere (hiszen az szinte ugyanez)

2011. máj. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Jaj istenem, majd biztos 4 ezer forintért meglátogat, egy lány és összever... 1. Redőrségi ügy nem lehet belőle, ha lesz is neked semmi bajod nem lesz belőle. 2. Tuti vannak férfi ismerőseid akik ha pattogna megvédenének.

Nehogy küldj neki pénzt! Mégis mire fel küldenél?

2011. máj. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Látogasson meg, ne félj tőle. Nem vagy köteles beengedni. Ha erőszakkal mégis bemegy, jogodban áll akár engedéllyel tartott éles revolverrel is fellépni ellene. 4000 ft-ért amúgy sem fog utazni, nem tudom mennyire lakik tőled, de jó eséllyel több az útiköltség.
2011. máj. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

de önmagában annyira kellemetlen a dolog.. mert magyarázza ezt, hogy az apja ügyvéd, és én tartok azért tőle, nem hiányzik a nyakamba egy per vagy valami.... amúgy budapesti ugyanúgy ahogy én is...

meg elég ciki lenne ha elkezedné verni az ajtót, úgy hoyg édesanyám is itthon tartózkodik.. hiszen mégiscsak zavaró ...


ja amúgy ez büntethető, hogy ők ott pénzeket húznak le másoktól azzal, hgy a használt cuccaikat eladják? + szokás újabban ebayről rendelni pl egy ruhát.. összvissz 2 000 ft amíg ideér, és azt eladják 5x áron tízezrekért..

hasznot húznak.

2011. máj. 30. 19:23
 9/9 anonim ***** válasza:
Neten nagy a szája, sok ilyennel fogsz még találkozni. Ha az apja tényleg ügyvéd, akkor majd megpaskolja a kislánya fejét "jól van, ma is hü.lye vagy"...
2011. máj. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!