Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Melyik életmódot választanád?

Melyik életmódot választanád?

Figyelt kérdés

Ha biztos lennél benne, hogy létezik "Mennyország", (és pont olyan amilyennek te elképzeled), akkor a 2 közül melyiket választanád;

1, "Normális" keretek között élnél, nem bűntelenül, de azért elég jó lennél, ahhoz hogy oda kerülj, ahová szeretnél,

vagy

2, Élnéd az életed, nem érdekelnének a szabályok, szórakoznál, jól éreznéd magad, akár még bűnbe is keverednél, mondván hogy csak egyszer élünk, viszont nem juthatnál a "hőn állított helyre".


(Légyszi ne gyertek a van Isten-nincs Isten dolgokkal, a kérdés nem az volt.)

Köszönök minden választ!


2011. jún. 3. 18:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A mennyország egyébként elképzelhetetlen, tehát földi fantáziánk/szavaink túl szegényesek ahhoz hogy elképzeljük/leírjuk magát a mennyországot. Egyébként meg az első inkább.
2011. jún. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Menyorszàg ide vagy oda én az elsõ szerint élek.
2011. jún. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
1.
2011. jún. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

szia

szerintem az,hogy ki hogy él,attól függ,milyen ember.Van olyan típus,aki nem vágyik "bűnös" izgalmakra,mégis élvezi az életét úgy,hogy rendben van minden körülötte.Aki meg nyugtalanabb,az úgysem fogja tudni visszafogni magát.Nem hinném,hogy minden ember életét az önmegtartóztatás jellemezné,csak vannak ilyen és olyan emberek különböző igényekkel. :)

2011. jún. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én eleve az elsö szerint élek, igyekszem lehetöelg büntelenül élni (de nem vagyok vallásos, és istenben sem hiszek - tehát a büntelen vallási dolgokra nem vonatkozik), és remélem, hogy ha meghalok akkor nem kerülök sehová, hanem szßepen szétporladok.
2011. jún. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Mivel a Mennyország nem a halál után, hanem a halál előtt van, mind a két lehetőséggel megteremtheted magadnak, amelyikkel jólesik.


Azért nehéz ezt bűnt meghatározni. Ami nekem semmiség, az másnak halálos bűn lehet.

2011. jún. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

A földi élet során is jobban érzed magad, ha a lelkiismereted tiszta. tehát első


Van Mennyország, ezért szintén első.


ajánlom Neked, hogy nézz szét itt: www.nicelife.hu


nézz szét itt a videógalériában

2011. jún. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Ha lenne annyi eszed megértenéd hogy nincs isten és erre irányul a kérdés szóval..


A 2. vall rám jelenleg is, ha meghal az ember nem kerül sehova csak a föld alá

2011. jún. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Azt, hogy van -e Isten, vagy nincs -e nem tudhatod. Ezekre sose fogunk földi életünkben biztos választ kapni, épp ez a cél, hogy ki tudja, és ki nem. Majd megtapasztalhatod halálod után, hogy kinek volt igaza, vár rád a pokol.
2011. jún. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha biztosan tudnánk mindent, nem lenne nagy kunszt az elsőt választani.
2011. jún. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!