Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha az utcán meg kell kérdezni...

Ha az utcán meg kell kérdezni valakit, milyen szempontok alapján választanád ki őt (ha egynél több ember van a közelben)?

Figyelt kérdés

A múlt héten egymás után négy-öt alkalommal is leszólítottak az utcán, hogy segítsek ide vagy oda eljutni. Régebben is azt vettem észre, hogy hamar kiszúrnak segítségkéréshez. Feltűnt és elgondolkodtam azon, hogy vajon milyen szempontok vezetnek egy embert, amikor az utcán kiválaszt valakit, hogy az segítsen neki (ide vagy oda eljutni, térképet olvasni, megmondani, hogy hol,van ez vagy az).


Azért is érdekel ez, meert ezt a jelenséget éppenőgy tapasztaltam otthon bármelyik városban vagy falun, ahol éppen voltam, mint itt, külföldön.


Szeretném, hogy akit érdekel ez a kérdés, írja le, hogy kihez, milyen emberhez megy oda szívesebben, amikor az utcán eligazítást vagy segtséget kér?


Köszönöm!


2011. okt. 18. 22:27
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
88%
lány vagy, alacsony, hosszú haj, olyan aranyos de nem kihívő ruházat? és olyan pozitív kisugárzással, kedves arccal, mosolygós
2011. okt. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Igyekszem fiatalokat, vagy nőket megkérdezni. Ha ez nem sikerül, akkor egy idősebb férfit. Szigorúan olyan embernél érdeklődök, akinek pozitív a kisugárzása. :)
2011. okt. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm; valaki még?
2011. okt. 18. 22:38
 4/24 anonim ***** válasza:
79%
elmondod mennyire jártam közel hozzá ?:D
2011. okt. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
52%
na ja, romák kizárva...
2011. okt. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
90%
Én idősebbet kérdezek, mert az feltételezem, hogy hátha régebb óta ott lakik és tudja is a választ.
2011. okt. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
66%

Magyarországon: idős embert, jellemzően olyasvalakit keresek aki látszik, hogy helyi és már ott él egy jó ideje.


Külföldön: fiatalt, aki tud angolul és értelmesnek tűnik.

2011. okt. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim válasza:
55%
Csatlakozom az utolsó válaszolóhoz,és maximálisan egyet értek vele.
2011. okt. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
88%
Én általában, pozitív kisugárzású nőket tartom ilyen szempontból megfelelőnek. A kor mindegy, de nyilván nem egy gyereket fogok megkérdezni. És még egy dolog, hogy ne legyen roma.
2011. okt. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
88%

próbálom kiszúrni a céltudatosan közlekedőt, hogy ne vak vezessen világtalant, alap h ápolt legyen, ne taszítson méterekről a szaga. Lány lévén szintén inkább nőket v időseket kérdezni.

Szóval olyat, aki azért viszonylag céltudatos.

2011. okt. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!