Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nőgyűlölő lettem? Elegem van...

Nőgyűlölő lettem? Elegem van belőlük.

Figyelt kérdés

Zavar, hogy a legtöbb verseng egymással minden téren. Valamelyik okosabb akar lenni a másiknál vagy szebben akar öltözni, folyton fogyókúráznak és vásárlás mániások. Van ki vétel,de nem sok. Sok helyen előnyben részesítik őket, tele van az újságos női pletykalappal. Nők folyton pletykálnak és mások életével vannak elfoglalva. Miért? Lány vagyok, 24 éves. Ha elmegyünk valahova iszogatni és meglátok egy nőt, meg tudnám ölni, de nem féltékenységből, hanem gyűlöletből. Nem tudok beilleszkedni közéjük, mert mindig a ruházattal, a sztárok életével, a főzéssel vannak elfoglalva.

Értem, hogy régen a nőket nagyon lenézték, de nem kellene ennyire isteníteni őket szerintem. Annyi dolgot reklámoznak nekik, hogy a sok hiszékeny nő meg is veszi. Zenei ízlésük is hasonló, hiszen sokan a szerelmes dalokat hallgatják szívesen. Munkahelyemen nők vesznek körül és nehezen viselem már. Sokszor leszólnak, mert valamit nem "nőiesen" fejezek ki. Sok dologra mondják, hogy nőnek ezt nem illik meg azt. Miért kell mindenkinek egyformának lennie, miért megy mindenki a tömeg után? Lehet, hogy bunkó vagyok, de nem bírom elviselni azt, hogy elvárják, hogy én is illeszkedjek be a tömeghülyítésbe. Biztos vannak normális nők, de nem körülöttem, az biztos.


2011. jún. 3. 18:49
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Egyszer már válaszoltam neked, de valahogy eltünt, amit mondtam.


Azt hiszem, nem a megfelelő emberek vesznek körül, hanem a legrosszabb értelemben átlag-lények. Butácskák, igénytelenek és megvezethetők..magyarán: tartalmatlan birkák. A "nők", mint olyanok, mégsem ezek. Egész más kategória: gondolkodó, szellemileg nem korlátozható, többrétű emberek. Keresd meg őket. Fejleszd magad, hogy egy légy közülük - hidd el, hogy vannak. Azt meg ne fogadd el soha, hogy "egy nőnek" nem illik ezt..nem illik azt csinálni. Káromkodni, trágárul beszélni nyilván nem - de senkinek, aki valamennyire becsüli magát. A "nem illik" általában mindkét nemre kell, hogy vonatkozzék.


Mindazonáltal, megismétlem, amit a múltkor írtam: lehet, hogy valamilyen eredendő konfliktusod van a "saját nőiséggel". Próbáld ezt felderítani magadban - és aztán légy nyugodtan NŐ: az emberi fajtából. Sok sikert.

2011. dec. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Szia!


Bocsáss meg hogy ezt mondom, de a leírtakból úgy érzem hogy komoly problémáid vannak, ezt mutatja az állításaod szerinti embertársaid iránt érzett gyűlölet. Bár egy minimális féltékenységet is meg mernék kockáztatni, mert ugyan miért érdekel téged az hogy valaki más pletykál, fogyókúrázik vagy vásárlás mániás?


Én egy lassan 23 éves srác vagyok, és nekem például egyáltalán nem tetszik az, amikor valaki, függetlenül attól hogy férfi-e vagy nő minden hétvégén részegre issza magát...Na de most ezért utáljam? Nem utálom, mert nem szeretném ha olyan ember maradna, inkább megpróbálok segíteni neki ha engedi. De azért az általam említett példa nem hasonlítható össze avval hogy valaki "vásárlás mániás" vagy meg "fogyókúrázik"


És lehetsz meg fogsz lepődni, de nekem tetszenek az ilyen lányok. Számomra nőiesek, és aranyosnak tartom őket, például a barátnőm sincs megelégedve a súlyával. De ez számomra nem probléma, mert szeretem őt, és amúgy is mondom neki hogy nagyszerű az alakja, ami valóban így van ^^ A hiszékenység pedig nem csak a nőkre, vagy a nők egy részére jellemező hanem az emberiség nagy részére. Itt inkább azon van a hangsúly hogy ki az aki gondolkodik, és ki az aki nem.


Az pedig hogy a szerelmes dalokat hallgatják szívesen...Ne haragudj, de ez most olyan, mintha én azt kritizálnám benned, hogy te rockot hallgatsz. Azért, mert te esetleg nem vagy romantikus alkat, attól még más lehet az...


Másrészt: Senki sem mondta hogy "illeszekdj be a tömeghülyítésbe" De ha te elvárod másoktól hogy tiszteljenek, akkor illik Neked is megadni mások felé a tiszteletet, legyen az bármilyen stílusú. A leszólások viszont már tényleg abba a kategóriába tartoznak ami egyáltalán nem szép. Bár mivel nem ismerlek téged így pontosan nem tudom, hogy mi a kiváltó oka a leszólásoknak. Ha az, hogy érezteted a nőkkel hogy utálod őket, akkor végülis nevezhető a dolog szándékos provokációnak is, és így aztán ne csodálkozz. (Bár a leszólás ebben az esetben sem elfogadható) Ha viszont egyszerűen csak kötekszenek akkor az más dolog. Sajnos vannak ilyen emberek, de ebből kifolyólag nem lehet általánosítani


23/F

2011. dec. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Kérdező, akkor én is csatlakozom...

Valahogy én se vagyok nőies, se kívül, se belül a környezetemben élők szerint. Nem szeretek divatozni. Persze, nem a nagyanyám cuccait hordom, de azt viselem, ami nekem jól áll és kényelmes. Utálok sminkelni, de ha szükség úgy hozza, egye fene...A zenével kapcsolatban, szeretem a dallamos muzsikát, de a rockot és az alter zenéket különösen. Vásárolgatni csak józanul, amennyit a pénztárcám enged. Fogyókúráznom nem kell, valószínűleg nem is fogok soha, vékonyka az alkatom. Nem szeretem a szirupos sorozatokat / na jó, egy-két kivétel azért becsúszott már / és a női lapokat sem forgatom / pl. Cosmopolitan, bár, a Sztory-féléket elolvasom anyám jóvoltából, ő veszi, egyetlen számomra olvasható nőcis újság a Nők lapja /, jobban kedvelem a könnyűzenei és az ismeretterjesztő magazinokat. És, igen, én se szeretem a nők közötti versengést, a fölösleges pletyókat, de hát, ez van. Ezért nem utálom őket, csak sajnos, az emberek nehezen viselik, ha valaki "különc". Ez mindig így volt. És elég erős a csordaszellem, pedig, valójában minden ember más, külön egyéniség.

De mindegy, ha időnként maszkot is kell hordani / persze átvitt értelemben /, azért igyekezni kell önmagunk maradni.

34/N

2011. dec. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Na most van pár dolog, amit nem értek. Mi közöd neked ahhoz, hogy kinek milyen zenei ízlése van, vagy szeret a főzésről, sztárok életéről pletykálni? Ha zavar arrébb mész és pont. Ha meg beszólnak, akkor is van 2 lehetőséged: egyrészt egyik füleden be, másikon ki, ha te annyival értelmesebb vagy mint ők. Másrészt visszaszólsz nekik, hogy mi közük hozzá?

Te is rendelkezel egy tipikus női szokással (sajnos ezt kell mondanom) mégpedig azzal, hogy mások dolgaiba ütöd az orrodat, úgyhogy nem is érint. Próbálj magaddal foglalkozni és nem azon morfondírozni, hogy mennyire meg tudnál ölni egy nőt, mert ezzel csak magadat minősíted.

2011. dec. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!