Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Megyek a könyvtárba, ajánlanát...

Megyek a könyvtárba, ajánlanátok igényes, szórakoztató és érdekes regényeket?

Figyelt kérdés

Nyilván csak rá kellene keresnem a Gugliban és tömegével ontaná rám az internet a jobbnál-jobb könyveket, de épp ezért szeretném szűkíteni kicsit a kört. Hiába, nehezen választok és különben is, biztosabb, ha valaki azt mondja "igen, olvastam, szerintem élveznéd", mintha csak úgy belevágok valamelyikbe.


Mostanában szinte csak eposzokat, drámákat és vallástörténeti könyveket olvastam, úgyhogy valami igazán felrázó kellene - ha lehet, azért ne krimi és ne tiniregények :)


19/l


2011. jún. 7. 14:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Duncan Shelley-nek az Amer sorozata nagyon jó, tanulságos történeket vannak benne. :)


[link]

2011. jún. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én amikor az előző vizsgaidőszak után nagyon ráértem, akkor elolvastam az Elfújta a szél-t, mert úgy voltam vele, hogy hát na, azért híres meg sokat emlegetett könyv, és nem csalódtam, nagyon nagyon tetszett, bár baromi hosszú, és Scarlett egy idegesítő p*csa, de valahogy mégis nagyon jó történet, és segített megérteni azt is, hogy mi is volt ez az amerikai polgárháború, mert számomra ez csak egy rövidke iskolai tananyag volt mindig, így leírva viszont nagyon is valóságos dolognak tűnt, ráadásul számomra mindig érdekes egy történetet a vesztes fél oldaláról is megismerni. Na meg külön érdekes volt a korabeli életmóddal, normákkal, erkölcsökkel és elvárásokkal is szembesülni.
2011. jún. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Első, rákerestem, egész érdekesnek tűnik. Lehet, hogy bevállalom :)


Második, az Elfújta a szél-T már olvastam... és Scarlett szerintem is idegesítő volt :D Úgy látszik, ez nem csak az én véleményem :D De azért köszi az ajánlást :)

2011. jún. 7. 14:44
 4/6 anonim ***** válasza:

Dan Brown könyveit ajánlanám, ha még nem olvastad őket, nekem mind tetszett, szeretem az ilyen "összeeskövős, érdekességes" könyveket.


Most olvastam el Salinger Richárd Omyno című könyvét, ez is érdekes volt, elgondolkodtató, és nagyon jó stílusban ír.


A nagy kedvencem Leslie L. Lawrence, ha még nem olvastál tőle, akkor A gyűlölet fájá-val kezd :)

2011. jún. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Huhh, hát akkor nem is tudom, mi az, amit még tudnék ajánlani :)

Most fejeztem be egy könyvet, Martin Andersen Nexö: Ditte, az ember lánya, ez szerintem nagyon jó könyv, viszont baromira nyomasztó (ennek ellenére ez már a többedik újraolvasás nálam), de ezek mellett egy elég jó társadalomkritika is.

Aztán nagy kedvencem (és igen tanulságos is) Robert Merle: A sziget. Ezt egyszer az elejénél abbahagytam, de aztán újrakezdtem, és amikor már beindulnak az események, akkor nagyon is izgalmas. Mondjuk az izgalom és a tanulságosság Merle több könyvéről is elmondható, én nagyon szeretem őket.

Most éppen Janikovszky Évától olvasom a Szalmalángot, ezt még nem olvastam tőle, vasárnap bukkantam rá a vásárban :) Ifjúsági regény, de én 24 évesen is imádom az ilyeneket, szintén tőle az Aranyesőt kb. 30-szor elolvastam már :)

Szabó Magdát szintúgy bátran ajánlom, tőle Az ajtó a kedvencem, na meg a talán legismertebb, az Abigél.

2011. jún. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

George R. R. Martin: Trónok harca

Mivel tudtam, hogy sorozat készült belőle, még annak kezdése előtt elolvastam. Bár nem fűztem nagy reményeket hozzá, kellemes csalódást nyújtott, sőt már tűkön ültem néha, mikor jön a következő fejezet bizonyos szereplőknél. (Azért csak náluk, mivel a fejezetek szereplők szerint lettek osztva, ki-mit csinál épp elválasztva a többi szereplőtől. Főleg a Stark család kap nagy szerepet, de természetesen többen is felvillannak.


Jonathan Stroud: A szamarkandi amulett

Szerintem nem a korosztályomnak való, de jobban meg van írva mint sok felnőtteknek szóló könyv. Komolyan elbűvölő az egész megfogalmazása. Úgy gondolom, ha már egy olvasmány elég sivár e tekintetben, az embert nem is ragadja magával. Ez még humoros is, bár a történetben alapvetően vannak borúsabb részek is. De az egyik főszereplő (dzsinn) haláli beszólásokat szokott megosztani az olvasóval, és az ironikus megjegyzései sem kutyák.


Én is javaslom Leslie L. Lawrence könyveit. Amit olvastam, jó volt.

2011. jún. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!