Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért kelt felháborodást ha...

Miért kelt felháborodást ha azt mondom egy romára, h cigány?

Figyelt kérdés
Hiszen az. Nekem azt mondják, h magyar én nem sértődök meg és nem akarom megkéselni az illetőt.
2011. jún. 7. 15:10
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
És szerinted ezt az agresszivitást ki lehet belőlük "irtani"? Szóval ha egy magyar pár örökbe fogad egy cigány gyermeket, normális körülmények között nő fel, akkor ő olyan lesz mint mi, vagy mindig is a vérében lesz az agresszió?
2011. jún. 7. 15:45
 12/17 gr. Shadow ***** válasza:
Úgy hívod ahogy akarod, feltéve hogy egy kannibál faluban az étlapon teszed...
2011. jún. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Teljesen nem lehet kiirtani, mert a gének ugyanazok maradnak. A rendes magyarok(mert sajnos köztünk is rengeteg szutyok van) által nevelt cigány teljesen át fogja venni szülei értékrendjét, de mindig lesz a személyiségének egy olyan oldala, amit nem tud majd megmagyarázni: érthetetlen indulatosság, szenvedélyesség, esetleg testi adottságok. Az osztályunkba járt cigány lány, teljesen beilleszkedett a családjával együtt, de ha nagyon felhúzták, akkor olyan stílusban ordított, mint egy cigány, és ugyanolyan agresszív volt. Rá 5 percre megint rendben volt. Aki látott már cigányt veszekedni azt tudja, hogy egyedi jelenség, elég félelmetes is.
2011. jún. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Mert nem embernek hívod őket.

roma cigányul embert jelent, amit csak a férfiakra használnak, azon kívűl senki nem EMBER?!

2011. jún. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Vree ***** válasza:

Olyan nincs hogy "vérében van az eggresszió", ez hülye fajelmélet...


Amíg Magyarországon az a rendszer hogy még az általános iskolások is cigányoznak (miközben ott ül mellettük a két barna osztálytárs, de se nekik se a másiknak nem esik le hogy őket is szidják), addig minden roma, még a jajdenagyszám fehérek által nevelt is megkapja a magáét a társadalomtól, tehát valahogy visszatapad rá valami abból.

2011. jún. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Én sosem mondom azt, hogy roma, csak azt, hogy cigány. Van egy tanárom, aki cigány, ő is cigányságról beszél, meg cigány kisebbségről az óráin.


Szerintem aki felháborodik azon, hogy cigány, az bármi máson is felháborodna, ez csak ürügy rá. Persze attól függ, hogy milyen szövegkörnyezetben hangzik el ez a szó, mert ha mondjuk valakit úgy szólítanék meg, hogy "hé, te cigány", akkor joggal sértődne meg szerintem.

2011. jún. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 hollófernyiges ***** válasza:
Amerikából próbálták importálni a pc-séget (politikailag korrekt), ott ugye niggert nem szabad mondani, nálunk meg az SZDSZ kitalálta hogy a cigány az sértő. De a saját érdekvédő szervezetüket is Országos Cigány Önkormányzatnak hívták pár hónappal ezelőttig. Budai liberális nyavalygás.
2011. jún. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!