Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hol találhatnék normális...

Hol találhatnék normális lakótársat?

Figyelt kérdés
25 éves nő vagyok,és szeretnék Budapestre költözni,mert ott sokkal több munkalehetőségem lenne(vendéglátóban). Egyedül viszont képtelenség fenntartani egy albérletet,meg hát amúgy is jobb ha nem egyedül van az ember. Hasonló korú lánnyal szívesen "összeköltöznék". Hol találhatok ilyet? Attól tartok,hogy a neten található hirdetések csak átverés.
2011. jún. 9. 11:23
 1/9 anonim válasza:

Szia! Én is hasonló problémával küzdöttem, és végül az interneten találtam albéletet. Nézz kiadó szobákat, többnyire lakótársnak keresnek embereket, és nem átverés a nagy része. A lényeg: előre sose fizess <<listákért>> és mindig menj el megnézni a szobát, és akkor találkozhatsz a leendő lakótársaiddal is.

Én amúgy asszem alberlet.hu - n vagy slando-n találtam.


Sok sikert

2011. jún. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egyetemek, főiskolák faliújságjain, sokan tanulnak még 25 évesen, és albérletben laknak, szeretnének lakni.
2011. jún. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Lenne melóm, meg engednék itthon, simán hozzád csapódnék. Sajna egyik sem áll fenn... :(


22L

2011. jún. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
én annó neten hirdettem hogy lakótársat keresek akivel majd együtt keresnénk lakást.... így egy nagyon jó, évek óta tartó barátságra tettem szert :-)
2011. jún. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

bizony, menj be egyetemekre, nézd meg a faliújságot, ott egy csomóan keresnek lakótársat. bár így most nyáron talán annyira nem megy a biznisz, de hátha.


vagy adj fel te hirdetést albérletes oldalon, hogy fiatal, nyugis lakótársakat keresel, betársulnál az egyik szobába.


biztosan találsz, ne add fel! :D


a lényeg: előre, papír nélkül senkinek ne fizess semmit. ha valami csak egy kicsit is gyanús, akkor lépj olajra. csak olyan helyre menj, ami megfelel minden szempontból.

2011. jún. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Azért lakótársnál nem tudom, hogy lehet egy hirdetés átverés :)

Teljesen mindegy, hol nézed, az a lényeg, hogy szobát csak úgy vegyél ki, hogy előtte odamentél és megnézted. Valamint a lakótársat is. Ha bármelyikkel gond van, akkor ne vedd ki.

Szerintem kicsit túlparázod ezt az átverés témát :)

Viszont először legyen állásod. Csak utána érdemes költözni. Ugyanis olcsóbb néhányszor felutazni interjúra, mint esetleg hónapokig fenntartani egy lakást.

2011. jún. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
egyik haverom keres lakotársat. srác de normális. külön szoba meg minden árat nemtudok de ha érdekel irj rám és megadom az elérhetőségét. valamilyen szinten énis keresek lakotársat de nálam össz egy nagyobb szoba van gondiolom ezt igy nem válalnád be. ha mégis akkor is irj. mert ez igy meg olcso:):D
2011. jún. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Na nekem ebben rengeteg tapasztalom van, évekig albérletekben laktam az egyetem alatt. Az, hogy ki a normális, mennyire lehet vele együtt élni, nem fogod tudni rögtön megállapítani, mert elöljáróban senki nem szögezi le magáról, hogy bulizós vagyok, éjjel-jövök megyek, minden héten más pasit fogsz miattam kerülgetni, a kádat nem zuhanyzom ki, nem mosogatok, megzabálom a kajád, esetleg lopok, nem fizetek... stb. Először persze mindenki a jó oldalát mutatja, aztán napok-hetek múlva derül csak ki az ellenkezője. Olyan embert találni, akinek nincs számodra valamilyen elviselhetetlen szokása, oltári nagy szerencse kell és nagyon-nagyon ritka kincs. Én a helyedben mindenképp egy kis garzont vennék ki. Soha többé nem laknék együtt többedmagammal, kivéve a páromat meg a majdani családomat.


25 N

2011. jún. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem szerencsém volt. Budán laktam, pont így, ismeretlenekkel költöztem össze. Mondjuk én megnéztem a lakást, és egyből elmondtam, hogy nem vagyok az a tipikus otthon ülő típus, de ha otthon vagyok, akkor aludni akarok és csendre van igényem. Persze ez is relatív, mert engem nem zavart a pihenésben hogy porszívóztak vagy zenét hallgattak, vagy netán vitatkoztak a szomszéd helyiségben.

Mi 4-en laktunk együtt, fiú-lány vegyesen.


Azért valamilyen szinten térképezd fel, hogy mire számíthatsz. Kérdezz a szokásokról és mesélj magadról is. Pl. ha téged zavar hogy a lakásban dohányoznak, akkor jó tájékozódni erről. Pontosan tisztázzátok, ki mit takarít és mikor, jobb az elején lefektetni a szabályokat, hátha valami rendetlennel kerülsz össze.


Én itt találtam lakást:

[link]


Közvetítő irodákba viszont ne menj be, az az igazi átverés!!!!


Nyugodtan nézd a netet, a mi korosztályunk úgyis azt használja hirdetésre. :)


24/L

2011. jún. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!