Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerinted milyen a mai világunk?

Szerinted milyen a mai világunk?

Figyelt kérdés
Érdekes és nyilván való tény. Hogy az amit látunk, az csak a mi számunka olyan amilyenek látjuk.
2011. jún. 11. 19:58
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:

Ezt így pontosan nem tudom megválaszolni, mivel naponta, óránként, percenként változik, attól függ milyen hangulatban vagyok. Egy világban élünk, mégis máshogy látjuk, sok függ az életszemlélettől. De van pár dolog, ami általános, ha jó kedvem van, ha nem:


Nem szeretem a nagy technikai fejlődést, szerintem tönkreteszi az emberi kapcsolatokat, legalábbis én ezt tapasztaltam. Sokkal szívesebben tölteném a fiatalságomat, életemet egy techikailag visszamaradottabb világban, pl. 60as, 70es 80as évek. Akkor más értékrendek uralkodtak, sokszor élvezettel olvasom, az onnan való visszaemlékezéseket. Mostanában rohan a világ.


Engem igazából, ha belegondolok ez zavar a legjobban. A nagy technikai fejlődés, az emberi kapcsolatok elhidegülése. A pénz központúság. A pénz is rengeteg mindent tönkretesz, mégis, aki a társadalomban él, szüksége van a pénzre, mert az a boldogság egyik alapköve (persze ha nem ragaszkodik semmihez, akkor nem ekll pénz). Nagy a nyomás, hajtás. Sikeres legyél, sztár legyél. Ezek csak negatív dolgok, de ezeket tudom kiemelni, amik meghatározzák a mindennapjaimat. Ennek ellenére megfigyelem az az élet apró örömeit, de ezek azok a dolgok, amik jellemzőek a mára szerintem.

2011. jún. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
tele van szeméttel!
2011. jún. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
53%

Sz.r, örülök, hogy csak átutazóban vagyok itt, és nemsokára mehetek tovább.

Bár sokszor szeretem a világot, az embereket, akik nem vadállatként viselkednek, a zenét, a simogatnivaló állatokat, a virágokat, az ízeket.

Ezt a világot az emberek annyira tönkreba.szták, hogy az embernek nincs kedve élni.

2011. jún. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
az a baj , hogy túl sok az olyan ember aki nagynak tartja magát ...
2011. jún. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
Csodálatos a mai világunk,csak az a baj,hogy egyre kevesebben látják így,és persze joggal.
2011. jún. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:

a mai emberekböl a legnagyobb hiány az önzetlen szeretet.

Ha nem mindenki a saját javát nézné,hanem átverés és kihasználás helyett egymást segitenénk,talán nem ilyen lenne.Ezért szeretem ennyire ezt az idézetet:"minnél több embert ismerek,annál jobban szeretem a kutyámat" !

2011. jún. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%
Néha csodálatosnak látom, néha reménytelennek.
2011. jún. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
49%

Hogy milyen a mai világ?

Dekadens(hanyatló), destruktív(önpusztító), istentagadó, erkölcsileg teljesen szétrohadt, hiányzik az emberekből a szeretet.

Ez rettenetes!

Néha sírok, hetekig, hónapokig egyfolytában, de ezt nem lehet látni, mert belül sírok a lelkemben, mert nagyon erősen érzem, hogy az emberiségnek csak pillanatai vannak hátra.

2012-ben sírni fogok egyfolytában a szó legszorosabb értelmében, mert akkor kezdődik valami rettenetes: háború lesz, civilizációk háborúja, az II. vh. futballmérkőzés volt ehhez képest.

Egyvalami azonban megmenthetné az emberiséget, hogy mi, azt én is csak sejtem, de nem tudom biztosan, és ha elárulnám, félő, hogy Isten rettenetesen megbüntetne érte.

Legyen elég annyi, hogy ez egy jogrendszer, ami létezik bizonyos államokban, és amelyet áttanulmányozva égnek állt a hajam, és azt mondtam, hogy én így nem tudok élni, de kezdem belátni, hogy 2012 változásai erre rá fognak engem kényszeríteni.

Üdv: egy lány

2011. jún. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

Nem szándékoztam kommentálni a véleményeket. De ez annál több volt úgy hogy kivételesen mégis megteszem.


"Dekadens(hanyatló), destruktív(önpusztító), istentagadó, erkölcsileg teljesen szétrohadt, hiányzik az emberekből a szeretet." 1935-1960 nem ugyanúgy, ugyan ilyen volt?

2011. jún. 11. 23:55
 10/33 anonim ***** válasza:
Szerintem nem ugyanilyen volt.
2011. jún. 12. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!