Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Honnan jött és miért ennyire...

Honnan jött és miért ennyire réteg mondás ez? (nem, nem dark) "Szar élet, rohad világ. "

Figyelt kérdés
2011. jún. 12. 03:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy mondás lenne?
2011. jún. 12. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát sajnos igen. Suliban és máshol is hallottam már sokat.
2011. jún. 12. 09:02
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

De ennek így nem is nagyon van értelme. Mármint vagy egy névelő hiányzik, vagy egy betűt elírtál, nem?

Amúgy ez nem mondás szerintem, csak valami frázis, mint az "ez van, ezt kell szeretni".

De ezt így még nem hallottam sosem, pedig elég sok szólást, közmondást, szállóigét ismerek, de ezt egyikhez sem sorolnám. Ez maximum valakinek a szavajárása, amit talán többen átvettek tőle. Pl. egyik haverom a panaszáradatait mindig azzal fejezi be, hogy "Szopás ez az élet, de rendesen.", nincs ennek semmi mögöttes tartalma, csak ezt szokta mondani.

2011. jún. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

bocsi!


"Szar élet, rohadt világ."


megnyomtam a gombot csak csak túl lazán

2011. jún. 12. 15:19
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen olyan mint a "Ez van, ezt kell szeretni." ennek is van mögöttes tartalma. Az hogy ne sírj! Inkább találd meg abban helyzetben a jót!
2011. jún. 12. 15:23
 6/6 A kérdező kommentje:

"Szar élet, rohadt világ."


Meg leginkább vagy azt hogy rossz az életem akkor minden rossz.

Vagy rohadt a világ, és akkor hogy lehetne jó az életem.


valami frázisféle ez

2011. jún. 12. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!