Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a véleményetek? Régóta van...

Mi a véleményetek? Régóta van egy sejtésem, hogy az élet a világegyetemben sokkal tágabb határok között kialakulhat, mint azt a tudományos világ jelenleg elfogadja:

Figyelt kérdés
Szerintem víz, szén, stb. hiányában is, tág gravitációs és hőmérsékleti határok között. Ez vajon idevág? [link]
2010. dec. 2. 20:34
1 2 3
 1/25 schumacher77 ***** válasza:
66%
Mostmár kénytelen lesz a tudományos világ elfogadni amit írsz :)
2010. dec. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Aha, így terjed a baromság... Eredetileg úgy szólt a dolog, hogy arzént is használ a baktérium, szó nem volt arról, hogy nélkülözni tudja a szenet, vizet, stb. Aztán a média persze már földönkívüli arzén alapú életformaként tálálja...
2010. dec. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 schumacher77 ***** válasza:
65%

A DNS-ÉBEN ARZÉN VAN FOSZFOR HELYETT EMBER!!!

HA NEM ÉRTED ENNEK A JELENTŐSÉGÉT INKÁBB NE ÍRJ SEMMIT!

2010. dec. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
48%
Kit érdekel, ha valahol élet van. Az a baj, hogy hogyan jönnek ide.
2010. dec. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim válasza:

Az arzén rendkívül hasonlít a foszforra, éppen ezért képes átvenni a helyét a dns láncban. Az ember fejlődéséhez szükséges nyomelem a foszfor, annak a bacinak pedig - foszfor hiányában - az arzén.


Ez kb. olyan, mint amikor felfedezték a biolumineszenciát vagy a szűznemzést. De vannak egyéb furcsaságok is, csak nem verik nagy dobra.

2010. dec. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért ilyen nagy világszenzáció ez. Most valami meg fog változni? Sokkal nagyobb eséllyel találunk életet a világűrben? Nem hiszem. Csak gazdagabban lettünk egy olyan információval hogy más anyagból is lehet élet. Na és akkor mivan??? He..?
2010. dec. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

20:51

Ja! Én vagyok az MTI főszerkesztője, most értem haza a munkából. Amúgy tudod-e mik a DNS funkciói?

2010. dec. 2. 21:36
 8/25 A kérdező kommentje:

21:28

Te depressziós vagy?

2010. dec. 2. 21:40
 9/25 schumacher77 ***** válasza:

Te jó ég, hogy mennyien nem látják a fától az erdőt...

Kedves kérdező, kár velük foglalkozni.

Nem értik meg a lényeget, mert ténylegesen nem értik, hogy miről is van itt szó!

2010. dec. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Én genetikus vagyok, és számomra meglehetősen vicces a nagyarcú kisgyerekek egymás elleni oltogatása.


Ez az új élőlény nagyon izgalmasnak tűnik, de egyelőre még több a kérdés, mint a válasz. Addig kár lenne földönkívülieket vizionálni, amíg azt sem tudjuk, hogy pontosan mennyi az arzén benne (minden foszfor helyett?), vajon ugyanazt a DNS kódot használja-e mint mi, vajon mennyiben tér el egyébként a fiziológiája a földitől, stb. Vajon a foszfort is tudja használni, és az arzént csak amolyan „ha nincs ló, jó a szamár” módon használja?


Hiába üvöltözik schumacher77, hogy valaki nem ismeri fel a jelentőségét a dolognak. Igen, elég nagy a jelentősége, de pontosat csak alaposabb vizsgálat után lehet mondani. Volt már egy-két nagy jelentőségű felfedezés a világban, és ez is egészen biztosan el fogja foglalni a helyét ezek között, de hogy ez lenne az évezred felfedezése, amitől örjöngve kéne vernünk magunkat, azt nem hiszem. De legalábbis ki kell várni.


Az MTI kedves igazgatóját kérdezem: és te tudod? Valószínűleg tudnék neked pár meglepő dolgot mondani a DNS-sel kapcsolatban.

2010. dec. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!