Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Bűnelkövetők kontra normál...

Bűnelkövetők kontra normál társadalom, mi helyes és helytelen, hol vannak a határok, te hogyan éled meg a hétköznapokban a "változást"?

Figyelt kérdés

A bűnözős, börtönös, büntetős kérdésekbe beleolvastam, megnéztem mások véleményét. Az, hogy valaki mitől, hogyan válik bűnözővé egy külön kérdéskör. Vannak piti bűnözők, akik kényszerből, mások beteges szokásból lopnak "kisebb bűnöket követnek el" stb. Ez megoldható részben egy neveléssel, bűntetéssel, gyógyítással. De mi van a kemény bűnözőkkel?

Itt konkrétan olyanokra gondolok, akik bandákba tömörülve kemény verekedésekbe, késelésekbe, gyilkosságokba, futtatásokba, csoportos rablásokba vannak benne és agresszívek, nem ismernek törvényt csak a sajátjukat. Biztosan tapasztalták közületek sokan, hogy minden faluban, városban, környéken vannak különösen agresszív, kirívó, amolyan az "emberek életének megkeserítői", akik állandóan bosszantják, belekötnek ok nélkül és hergelik a normális dolgozó, hétköznapokat élő embereket. Csak szubjektíven mondhatom el a saját véleményemet és mindenki más is, ezért nem várom el, hogy maradéktalanul elfogadjátok.

Nem volna e igazságosabb a társadalomban élni egyáltalán nem tudó/akaró egyéneket véglegesen kiemelni a trásadalomból? Mivan ha kijön a börtönből, aztán megint terrorizál, gyilkol, ver másokat, meddig kell rosszat tennie, hogy végleg kivonják a forgalomból? Ésszerű ez a nagy demokrácia, emberi jogok? Itt lehetnek nagyon liberális és hétköznapi meglátások. Szerintem a törvény nálunk egyáltalán nem védi meg a bűnelkövetőtől a normális többségi embereket. Azok terrorizálhatnak, "jogaik vannak" és e miatt fűtődik fel a társadalomban a szélsőséges nézet, gyűlölet és ami ezzel jár, akár a kisebbségi kérdéskörben is. Nem illene az Államnak valami konkrét és valóban szigorú betartható rendszert működtetnie? Sokan látják úgy, hogy szép beszéddel, cirógatva ez már nem megoldható. Az államokban és pár más országban nagyon durván és roppant szigorúan járnak el a kemény bűnözőkkel. Ha tovább fokozódik a jelenlegi feszültség, akkor előbb utóbb valóban komoly társadalmi összecsapások lehetnek vagy pedig folyamatosan amortizálódik le mégjobban az egész társadalmunk. Ezen kívül még sok más gondunk is van és nem találom helyesnek a struccolást, attól jobb nem lesz. Igazából nem tudom, hogy ami ma folyik idehaza, annak mi lesz, lessz e valami pozitív előremozdulása. Azt ígérték, hogy most aztán a bűnözők, közbiztonság jobb lesz. Ti tapasztaltátok, hogy jobb a valós életben, változott valami? Ti mit gondoltok erről? Tudom. Hosszú voltam. :-)

Előre is megtisztelsz a korrekt válaszadással. Köszönöm.


2011. jún. 15. 10:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Úgy élem meg a változást, hogy mivel már kénytelen vagyok sokmindenből lejebbadni mert nincs hova, így alkalom szüli a helyzetet, mivel más lehetőség nincs ha az ember a fél életét is a lehetőségek keresésével tölti.


Továbbá ha van is lehetőség akkor sem adja meg egyik ember a másiknak még a minimális esélyt sem


Mi marad akkor?


Az erősebb vagy a csalafintább legyőzi a gyengébbet.



Egy gazdag jóléti társadalomban nincs tudatos bűnözés, mert mindenki megél, és nem kényszerülnek erre.

2011. jún. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az államnak nem a rendszert kéne teremtenie, hanem egyszerűen a negyedére csökkenteni az elvonásokat és az adókat a bérekből, és nem kizárólag erre a bevételi forrásra alapoznia mindent.


Dehát ugye ez a legkényelmesebb, nem kelll csinálni semmit, nem kell gondolkodni a sok barom meg majd adózik amíg bele nem döglik, ha meg odakozmál vagy elvándorol a haszontermő réteg, majd telepítünk be újabbakat.

2011. jún. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Elvileg az ilyen emberekre lett kitalálva a "háromcsapás törvény" (vagyis 3 súlyos bűncselekmény után automatikus életfogytiglan). Tényleg, valaki tudja, hogy végül mi lett ezzel a tervezettel? Megszavazták?


Amúgy a másik gond az, hogy a börtönöknek nincs elég visszatartó ereje. Nézd meg a "rendszeres" bűnözőket: többségük egy lepukkant putriban lakik, amikor otthon van akkor sem azon töri fejét, hogy hogyan dolgozzon, hanem azon, hogy hogyan szerezzen minél hamarabb és könnyebben pénzt a piára. Ha egy ilyet elítélnek pár évre és bevágják a padlófűtéses-konditermes-színes TVs-orvosi rendelővel ellátott börtönbe, ahol minden nap 3x kap enni, ráadásul van ott csupa "haver", akikkel esetleg új bűnbandát lehet létrehozni, tapasztalatokat cserélni az idős nénik kirablásáról. Így kipihenve, kigyúrva és új tapasztalatokkal felvértezve szabadulnak és eszük ágában sincs letérni a bűnözői pályáról.


Ha rajtam múlna, a börtönök olyan helyek lennének, ahová rettegne bárki is visszamenni: csak kenyér és víz, télen maximum 10 fok, semmi "közösségi" program, mindenki egyedül ülne egy 2x2-es lyukban, amiben egy szakadt matrac és egy vödör van (budi gyanánt) és ha unatkozik, akkor a patkányokkal játszhat. Így lenne ideje és alkalma elgondolkodni azon, hogy mit és hol rontott el. Ha pedig nagyon mozogni akar, akkor mehet követ fejteni... Amennyiben pedig pofázni vagy rendetlenkedni akar, akkor az őrök fel lennének hatalmazva arra, hogy jogosan kiüssék pár fogát vagy benyomják pár napra egy olyan "büntizárkába", ami olyan kicsi, hogy állni, ülni és feküdni sem lehet benne normálisan.

Így olyan emberek jönnének ki, akik biztos, hogy 2x is meggondolnák, mielőtt újra bűnözni kezdenének és inkább lapátolnának sz@rt napi 8 órában, csak ne kelljen visszamenniük.

2011. jún. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!