Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mai "tini társadalom"? (Nem...

Mai "tini társadalom"? (Nem feltétlenül kérdés, csak egy nyílt eszmefuttatás! )

Figyelt kérdés

Elnézést a kérdés nem volta miatt, de kíváncsi vagyok mások véleményére, és így felfogható a dolog kérdésként is.


Szóval 17 éves fiú vagyok, és m,e éppen a beilleszkedős fajta, aminek szintén megvan az oka. Egyszerűen nem bírom elviselni kortársaimat, elegem van ebből a menőgyerek vagyok dologból, hogy aki menő (piál, drogozik, iszik) ér valamit, más meg nem, de ahogy észrevettem nagyjából ez a helyzet.

Nincsenek tartalmas kapcsolatok, se barátság, se szerelem területén.

Barátok azért nincsenek, mert "csak a menőkkel lehet szóba állni", de az nem sorolható igazi barátságnak, mert csak egy társadalmi besorolás miatti összetartozás az egész, bizalom nélkül.

Szerelem területén is érdekes dolgokat vettem észre... A kapcsolatok nem érzelmek miatt alakulnak ki, nem számít, hogy a másik fél mit érez, csak a külső, mimnél menőbb legyen a pár, illetve fiúk esetében mimnél több lányt, és mimnél gyakrabban vihessen ágyba.

Aki nem ezeket a normákat követi, netán még tanul(na, ha hagynák odafigyelni az órán...) az egy szemét,egy selejt a szemükben, kiközösítik, esetleg lelkileg, illetve fizikailag is bántalmazzák. Ebből a kritikustini csoportból pedig kevés a kivétel, legalábbis a környezetemben nagyon.

Más hogy van ezzel?


2011. aug. 23. 16:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Rossz helyen keresgélsz, nem mindenki ilyen :)
2011. aug. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

hallod a számból vetted ki a szót :O

úgy birom,mostmár csak azok a "normális" emberek akik úgy néznek ki mint egy k.rva,aki drogozik,aki cigizik,aki minden hétvégén leissza magát aztán kihánnya a belét is,akinek szerkesztett képek vannak kint facebookon

ez olyan szánalmas :/

aki már nem olyan mint ők,azt már lenézik,kiközösitik

az ilyen kölyköket legszivesebben összefognám egy nagy kupacba,megkötözném őket,vennék egy csomó tojást és megdobálnám őket,utána mégegyszer ugyanezt csak kővel,aztán szembeköpném őket,utánna mehetnek amerre látnak

2011. aug. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Hát ez azért eléggé sarkítva van. Nem mindenki sorolható a "menő akarok lenni" skatulyába, erre te is jó példa vagy, a leírtak alapján. Valószínűleg egy ilyen osztályt fogtál ki, ahol többségében ez a felfogás uralkodik. De egy idő után ők is felnőnek, ha most nem is így látod...
2011. aug. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
0%

Veled pedig az a baj, hogy túlságosan különbnek érzed magad. Nálunk is ez van, az osztályban a "menőbbek" közé tartozom.Sokat röhögünk, jóban vagyunk, és megbízom bennük(még soha nem vágtak át, ismétlem még)Egyébként ha annyira oda akarsz figyelni az órán, akkor menj át egy erősebb gimibe/szakközépbe, én is ilyenbe járok, és itt nem ciki tanulni. ;D

16/F

2011. aug. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Én kb. ugyanígy látom ezt a helyzetet.

Ezért is van az, hogy a tényleges barátaim a nálam 10-20 évvel idősebbek. Emiatt a "menő" társadalom nagyon lenéz. De nem tudok mit csinálni.. Az átlag korosztályombelivel a max. beszédtéma az a "hogy vagy?", majd kínos mosolygás.

Ahogy írtad, a társadalmi rétegben való elhelyezkedés számít majdnem a legtöbbet. Egy híres gimnáziumban tanulok, az ország legjobbjai közé sorolják. Az oktatási színvonal tényleg jó, de a közösség nem.. Az osztály nagy részének mindkét szülője orvos vagy valamilyen milliókat kereső ember. Így természetesnek tartják, hogy csak azokkal "lóghatnak" együtt, akinek az anyagi szintje hasonló. Így a 30 diákból kb 10 van, aki szóba áll velem, pedig nagyon jól tanulok. Miért van ez? Mert édesanyám egyedül nevel, és kórházi asszisztens. Nincs iphone-om, külön lakrészem a házban, 10-20ezer ft-s ruháim, stb..

2 éve, amikor összejöttem a nálam 10 évvel idősebb barátommal, akkor szinte mindenki lek.rvázott. Amikor már 1 éve együtt voltunk, akkor azt mondták, nem követem a "trendet", mert max. fél évente cserélgetni kell a pasikat. Ez már eléggé beteges felfogás, pedig sajnos sokan így gondolkodnak..


17/L

2011. aug. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Régen ezért paráztam új suliba menni...mert kb minden osztály ilyen. Mikor hallottam az esti suliról örömkönnyeim lettek kb. Nincsenek 16 éves kis tinip.csák, divatmajmok és sorolhatnám.

Egyébként vannak még bőven normális emberek is, nem hiába ilyenek a barátaim, mert másokkal nem is állnék szóba. Csak keresd még őket!

2011. aug. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Az is baj, hogy aki a másik, "normális" csoportba tartozik legtöbbször fél új kapcsolatokat létesíteni a saját környezetében. Nálam legalábbis ez a baj, mert idegen helyen nyitott vagyok az újra, de a saját osztályomban nem érdekel igazából senki, mert valahogy nem bírom elviselni azt a sok "szemetet", amit körülveszi őket.
2011. aug. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Az elöltem lévők már kifejtették dolgot de még annyit hogy én is rühelem a beképzelt divatmajmokat!

Ja én egy lakatlan szigetre ki tenném őket utána meg meg nézném hogy boldogulnak!

2011. aug. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Néhol egyetértek veled, de:

-Te is beleesel abba a csapdába, hogy ezzel különbnek tartod magad.

- Általánosítasz pár rossz tapasztalat alapján.

- Igen sarkítva adod a dolgokat elő.

- 13--16 éves korban ne várd már, hogy életreszóló kapcsolatok alakuljanak ki, eljegyzéssel Mikor keresse az ember önmagát, ha nem akkor, amíg fiatal.


Tény, hogy sokan túlzásokba esnek. Látom, tapasztaltál belőlük eleget.

Én ebbe a " kritikus"csoportba tartozom, a te szavaiddal élve abba a csoportba, ahol a fiatalok a normákat követik. Megfordultam már pár helyen, de nem közösítettek ki, nem bántottak, és többen vagyunk, mint hiszed.

16/l

2011. aug. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Mert a tinik között is divat lett a külcsín,és senkit sem érdekel a belbecs!Fiatalon még jobban hajlanak efelé az emberek.

A mai világ sajnos egyre jobban a külsőségekre ad!

2011. aug. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!