Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért züllött el a mai társada...

Miért züllött el a mai társadalom?

Figyelt kérdés
a kérdés adott, szerintetek?
2011. szept. 2. 20:37
1 2
 1/14 anonim válasza:
60%

Mert az emberek nagy része hülyének születik, plusz szándékosan formálja őket így a média és a világrendszer.

A többi meg már összeesküvés-elmélet, és rengeteget lehetne írni róla.

2011. szept. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 krvua válasza:
65%
az előző generáció rohadt szigorúan volt fogva és nem akarják hogy olyan kaksimogyoró gyermekkoruk legyen mint nekik.zért mindent hagyak
2011. szept. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
100%

Szerintem a becsület és a tisztelet hiánya miatt. Hogy ezek miért hiányoznak, azt viszont nem tudom. Ha az emberek becsületesek lennének, nem hazudnának, megtartanák az ígéreteiket, tisztelnék egymást, a szülőket, a tapasztaltabbat, egyenesek lennének a másikkal szemben, és vállalnák a felelősséget a dolgaikért, akkor egész jó lenne a helyzet.

Példának okáért, ha az illető félre akar dugni, akkor tegye azt tisztességgel, vessen véget a kapcsolatának, és ne verje át a másikat. Vagy ha én megígérem valakinek, hogy megteszek neki valamit, akkor ne a kifogást keressem, hanem a megoldást.


Szerintem a fentiek nevelés kérdései. Túl sok mindent megengednek és megadnak egyeseknek, így semmit sem tanulnak meg értékelni.


16/F

2011. szept. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Minden kor azt hiszi, hogy a fiatalsága züllött.
2011. szept. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
100%
Nem nagyon volt jövőkép és a fiatal felnőttek, vagyis az én korosztályom előtt nem lebegett példa. Mert a szülők "leváltottak egy rendszert, de úgy, hogy ma is isszuk a levét. Közben kaptuk az amerikai pitéket, pedig nagy dolog volt, hogy ha lejutottunk a haverokkal a Balatonra. Elfelejtettünk valahol felnőni, ami egyet jelent azzal, hogy érezzük a helyzet súlyát, hogy mi lesz veled Magyarország. A kedvencem azért az, hogy felnőttet játszunk tizenévesen, divatguruk vagyunk pöccsel a lábunk között és nőként akarunk férfit játszani. Kérem! ...
2011. szept. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez a "zülött" kifejezés kicsit tág. Szerintem soha nem volt jobb és nem is lesz rosszabb semmi. Káros szenvedélyek vagy pusztító háborúk egyre megy csak a halál a vége mindennek.
2011. szept. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Mert elzüllött?

Ez relatív kérdés és nehéz kijelentő módba rakni. Egyáltalán mi a társadalmi züllöttség definíciója?


Fejtsd ki ezt jobban miért is gondolod ezt kedves kérdező.


Nem vagyok biztos benne, hogy züllöttebb lenne társadalmunk mint régen, ez inkább a jelen ember kiábrándultságának egyik sóhaja.

2011. szept. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
63%
21 vagyok, tinikkel járok OKJ-s képzésre és igen, züllött a fiatalság.
2011. szept. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

régen is ilyen volt

ez a 40-50es korosztály akik a rendszerváltáskor voltak fiatalok már ott is voltak problémák és ezt a gyerekeikbe is belenevelték...

2011. szept. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

"...21 vagyok, tinikkel járok OKJ-s képzésre és igen, züllött a fiatalság...."


Hú ez a hatalmas 3-5 év különbség ami elválaszt a "tiniktől" az aztán egy hatalmas generációs szakadék. :)


Tudod aki a fiatalság elzülléséről beszélnek azok többnyire téged is oda sorolnak még a 21 éveddel. :-D



Azért arra szeretem felhívni a figyelmet, hogy akik a következő generáció elzülléséről beszélnek, ne feledjék, hogy ezt a generációt többnyire a kritikusok nevelték fel!


De utólag minden megszépül a múltukban és akkor minden jó volt, csak a jelen olyan ronda.

"Nálunk" nem volt (statisztikailag állam által elismert) munkanélküliség, bűnözés, sőt önálló gondolkodásba se volt javallott túl messze merészkedni.

Iskolában nem volt szemtelen diák, mert ha igen akkor az igazgató lekevert egy nagy pofont...igaz néha ezt szórakozásból is megtette időnként mert szeretett kockázat nélkül verekedni...de ennyi egyesek szerint belefért.


Na nem hiába Merlin megmondta:

"...Az ember végzete, hogy felejt..."

2011. szept. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!