Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egyetemisták! Mivel telik egy...

Egyetemisták! Mivel telik egy átlagos napotok, hetetek?

Figyelt kérdés
2011. jún. 16. 12:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Felkelek, bemegyek a suliba, ott végighallhatom az előadásokat, gyakorlaton vagyok, aztán este fél 9 körül hazaesek,akkor fürdök, eszek , még valamivel elvagyok, olvasok vagy ilyesmi, utána lefekszem.

Hétvégén vagy pihenek, vagy bulizok.

2011. jún. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg vizsgaidőszak van ilyenkor reggeltől estig nyomatom. (jelenleg ebédszünetet tartok 1 óráig) Előfordul, hogy úgy leülök reggel 6 kor, hogy este 10 ig tanulok és még enni is "elfelejtek"...mondhatni inkább nincs türelmem arra se.

Jelenleg esettanulmányt írok, közben meg arra gondolok, hogy hétfőre kéne tanuljak mert még van egy könyv amit be kéne vágjak:-S a méreg öl meg, hogy elmaradtam az irományommal s most azzal telik az idő...


Nem vizsgaidőszakban, egyetem, aztán mikor itthon vagyok ellötyögöm az időt, filmezek, netezek, zenét hallgatok sétálok, ha jön ZH tanulok, ha kell szemináriumra készülök. Egyébként bulizni nem járok, kocsmázni ritkán, nem azért jöttem egyetemre...persze ha van egy kihagyhatatlan ajánlat azért elmegyek, de megválogatom, hova, kivel.

Hétvégén pedig a páromhoz utazom, együtt töltjük el az időt:)

Még egy hét s végre vége és mehetek hazaaaaaaaaaaaa:) s indulhat a nyári szünet...


21-L

2011. jún. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
1hét? Mákos vagy, nekem még 5 vizsga + szigorlat + még a gyakorlat. Én is kissé unom a vizsgaidőszakot :D
2011. jún. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Kedves második! Amikor reggel 6tól 10ig tanulsz, milyen gyakran tartasz és milyen hosszú szüneteket? Most nekem is sokat kell tanulni...
2011. jún. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
milyen szakra jártok ? :)
2011. jún. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

BME-közlekedésmérnöki kar


Suliidőben:

08-16-ig suli (néha 18-19ig is)

18-22-ig tanulás (rajz házik készítése, készülés másnapi laborra, tanulás zh-ra)

Közben persze 1-2 óránként megállok kisebb-nagyobb kaja szünetre, vagy kicsit pihenni.


Vizsgaidőszakban:

Vizsga előtt (nehézségtől függően) 2-8 nappal elkezdek tanulni. Olyankor felkeléstől kezdve este 10-ig tanulok, csak kajálni "állok meg".


De most már vége a vizsgaidőszaknak számomra, úgyhogy mostantól pihenés van (és szakdolgozat írás) :)

2011. jún. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Általában kitűzök magamnak "elérendő célokat" hogy mondjuk reggel 10 ig átveszem ezt ezt a részt...s akkor tartok max 10-15 perc szünetet, míg meghallgatom a kedvenc számomat, megeszek egy kis csokit, kimegyek az erkélyre s nézek ki a fejemből...
2011. jún. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
ja és ebédszünet olyan 2 körül max fél órára...de csak akkor ha nagyon kivagyok...vagy "ráérek" ha nem akkor elmarad...majd estére:D
2011. jún. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Én már pár éve nem vagyok egyetemista, de azért vissza tudok emlékezni.


ELTE TTK:


Utolsó évre nem maradt egy vizsgám se, mert korábban mind letettem őket, így csak a szaklaborral tudtam foglalkozni.

Reggel 9-re mentem be. Egész nap mértem, kiértékeltem, reagenst, eluenseket csináltam, néha mosogattam. Mikor gond volt a készülékkel szereltem, ha nem boldogultam vele, szerelőt hívtam.

Általában ezekkel elvoltam úgy este 7-ig, 8-ig.

Az utolsó időkben, mikor már sürgősen meg kellett volna írnom a szakdolgozatomat, de még nem voltak eredmények, éjjel 1-ig, 2-ig bent voltam. Éjszakai járattal mentem haza. Sőt olyan is volt, egy alkalommal, egy pénteki napon, hogy szombat reggel 7 körül indultam haza. Előző nap reggel 9-től bent voltam. Majdnem meglett a 24 órás műszak.


Aztán előtte, mikor voltak még vizsgáim, két évfolyamtársammal, barátommal bejártunk minden nap az egyetemre tanulni. Kerestünk egy üres termet és együtt tanultunk. Jó volt, mert sok mindent meg tudtunk beszélni közösen. Általában 9-10 körül mentünk be és este 6-7-ig voltunk bent. Ha kevés idő volt egy vizsgára, akkor hétvégén is bent voltunk.


Ezek után, mikor hazamentem már nem sok mindent csináltam. Ettem, esetleg boltba mentem, netem egy kis tv-t és alvás. Másnap a fenti két verzió közül valamelyik folytatódott ugyan úgy.


Szorgalmi időszak egy kicsit lazább volt. Akkor csak előadásokra, laborokra, gyakorlatukra jártam, néha jegyzőkönyveket írtam. Akkor úgy 4-5-körül mindig otthon voltam.


Aztán minden második péntek estémet vonaton töltöttem. Utaztam haza Pécsre. A vasárnap délutánomat szintén utazással töltöttem visszafelé.


Kb ennyi.

2011. jún. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, még várok válaszokat :) Hogy bírtok ennyit tanulni? Nekem már nagyon elegem van belőle :(
2011. jún. 16. 14:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!