Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egyetemisták! Mivel telik egy...

Egyetemisták! Mivel telik egy átlagos napotok, hetetek?

Figyelt kérdés
2011. jún. 16. 12:07
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Szerintem nekünk is elegünk van, csak épp tudjuk, hogy valamit valamiért...jelenleg épp 300 a vérnyomásom, kiakadtaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaam. Ezért jöttem egyet nézelődni gyakorin. De megyek is vissza, mert holnap van a határidő, ebből nem lesz alvás éjjel:-S :(


21-L

2011. jún. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Srapnel ***** válasza:

Egyszerű: Ha olyan szakot választottál, ami érdekel, ami az alkatodnak megfelelő és érdekel is, akkor könnyebb. Egyébként meg semmi extra. Amikor dolgozni kell, lehet, nehezebb lesz. Ha pedig aktívan tanulsz, tehát napi 8 órában, mintha munkába járnál (érdemes!), akkor az első 2-3 nap rossz csak, utána rááll az agyad és könnyebben megy.


Szorgalmi időszakban azt érdemes csinálni, hogy az első 4-5 előadásra mindenképp menj be, mert az elején mondanak el nagyon sok mindent, meg a félév végén. Ha rossz az előadás és úgysem sokat ér, valamint van jó jegyzet és tudsz is jegyzetből tanulni (ha dolgozol, úgyis tudnod kell), akkor azokat hagyd ki, amik nem érik meg és azokra járj be, amik megérik. Közhely, de érdemesebb folyamatosan tanulni bizonyos tárgyakat, nem csak vizsgaidőszakban.


Na, én így csináltam és emellett tudtam dolgozni és bulizni is.

2011. jún. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Srapnel ***** válasza:
Ja, és érdemes könyvtárba járni, olvasóterembe, vagy kollégiumi tanulóba, mert ott nem vonja el semmi a figyelmed. Miután mondjuk reggel 9-től 5-ig tanultál (de tényleg tanultál, nem csak ültél), utána egyáltalán nem kell csinálnod semmit, letudtad az aznapit, lehet lightosan bulizni, sportolni, stb.
2011. jún. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Az igaz, hogy sokkal könnyebb, ha olyasvalamit tanulsz ami érdekel. Én olyant tanulok, viszont néha teljesen kiakaszt a sok fejetlenség, igazságtalanság, mert az ember ugye sok mindent vár egy egyetemtől...néha nem azt kapja.

Szerintem ha nem érdekelne amit tanulok már rég otthagytam volna...

2011. jún. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy érdekel, imádom, ez egy fantasztikus dolog :)
2011. jún. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

16:29-re reagálnék egy kicsit:


"Egyszerű: Ha olyan szakot választottál, ami érdekel, ami az alkatodnak megfelelő és érdekel is, akkor könnyebb."

Hát én ilyet választottam, de bevallom, az első három évben egy csomó olyan tárgyat tanultunk, amit a mai napig nem értek, hogy miért volt rá szükség. Főleg az első év első félévében, amikor emiatt elharmadolódott az évfolyam létszáma, mert majdnem mindenkit kirugdostak.

Egy csomó olyan dolgot kellett megtanulnunk, amire a szakmámban munkahelyen soha semmi szükség nem lesz. 10 éve kezdtem az egyetemet. Ha visszaemlékszek ezekre a dolgokra már csak homályosan derengenek és úgy vagyok vele, hogy de jó, hogy ezt nekem már nem kell tudni.

Egyébként aminek tényleg volt értelme és amilyen tudást a munkahelyeken is elvárnak, azzal az utolsó két éveben foglalkoztunk.


"Egyébként meg semmi extra. Amikor dolgozni kell, lehet, nehezebb lesz. Ha pedig aktívan tanulsz, tehát napi 8 órában, mintha munkába járnál (érdemes!), akkor az első 2-3 nap rossz csak, utána rááll az agyad és könnyebben megy."

Nyilván nem vagyunk egyformák, munkahelytől is függ, de nekem a munka nem nehezebb. Inkább csak unalmasabb, monotonabb, mert nem csak két hónapig csinálom ugyan azt és utána jön valami változatosság, mint egy vizsgaidőszak végénél, hanem egész évben minden nap ugyan azt csinálom.

Én egyébként a vizsgaidőszak első 2-3 napjában, sőt még talán az első 2-3 hetében is még lelkes voltam.

Inkább a vége felé, az utolsó vizsgánál voltam úgy, hogy legyen már vége ennek.


"Szorgalmi időszakban azt érdemes csinálni, hogy az első 4-5 előadásra mindenképp menj be, mert az elején mondanak el nagyon sok mindent, meg a félév végén. Ha rossz az előadás és úgysem sokat ér, valamint van jó jegyzet és tudsz is jegyzetből tanulni (ha dolgozol, úgyis tudnod kell), akkor azokat hagyd ki, amik nem érik meg és azokra járj be, amik megérik."

Engem kevesebb dolog tudott jobban idegesíteni annál, minthogy nem tudtam bejárni egy előadásra és azt se tudtam, mi az amit elvárnak tőlem.

Volt nem egyszer, hogy két előadást egy időbe raktak. Így el kellett döntenem melyikre járjak inkább be, mert fizikailag nem tudtam egyszerre egy időben két helyen lenni.

Ilyenkor vizsgaidőszakban gyakorlatilag egy tételsorom volt csak és esetleg az órákon kiosztogatott fénymásolatok, amik tényleg abszolút csak vázlatszerűek voltak, szavak össze vissza felsorolva. Így könyvből, innen-onnan kellett összeszednem a dolgokat, amik hasonlítottak a tételek címéhez. És amikor tanultam, akkor se lehettem biztos benne, hogy egyáltalán az kell-e. Ez a bizonytalanság nagyon kiborító volt.

Általában, ahova volt lehetőségem rá, mindig minden órára bementem. Persze voltak évfolyamtársaim, akik elég lazán vették a dolgokat. Pl olyan indokkal nem jöttek be, hogy nem volt kedvük hozzá. Hát én ilyenre nem lettem volna képes.


"Közhely, de érdemesebb folyamatosan tanulni bizonyos tárgyakat, nem csak vizsgaidőszakban."

Na ez a másik, amire nem vagyok képes. Év közben is van annyi minden. Előadások, gyakorlatok, ZH-k, jegyzőkönyvek... ha naponta marad egy üres órám, az semmire nem elég, hogy valamibe belemélyedjek. Na meg annyi minden van addig, hogy fél év alatt, mire vizsgáznék belőle, rég elfelejteném az egészet.

Egyébként én a vizsgákkal is így vagyok. Meg tudok tanulni valamit, de ha nem érdekel vagy nincs rá szükségem, akkor a vizsga után két héttel ha belenézek, olyan, mintha akkor látnám először. Automatikusan kitörlődik az agyamból, hogy legyen elég tárhely a következő vizsga anyagának. Még ha előtte 5-ösra is levizsgáztam abból a tárgyból.


"Na, én így csináltam és emellett tudtam dolgozni és bulizni is."

Ügyes vagy. Nekem se dolgozni, se bulizni nem nagyon volt időm.

2011. jún. 17. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!