Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mért nézik le az emberek...

Mért nézik le az emberek azokat az embertársaikat akik talán nem annyira müveltek mint pl. egy egyetemista vagy fenetudja orvos vagy müvész?! (lent többi)

Figyelt kérdés
Mért baj ez? Hisz jó szókincs nélkül is megy a kommunikáció, és tudást ez által is szerezhetünk . Mértnem férünk hát meg egymás mellett és mért kell lehülyézni a másikat? Nem kéne kicsit összetartóbbnak lenni? ( bár meghagynám ezt csak otthon tapasztaltam ) itt külföldon emberként bánnak a másikkal!
2011. jún. 16. 22:36
1 2
 1/12 anonim válasza:

Hm..Én ezzel a kérdéssel úgy vagyok, hogy nem kell, hogy valaki egyetemet végezzen, de legyen meg egy alapvető műveltség, és legyen intelligensek. Pl.: ismerek szakmunkást, aki sötét, mint az éjszaka, és ismerek olyan szakmunkást is, aki hihetetlenül jófej, és intelligensebb, mint egy gimnazista/egyetemista. Nálam ez a mérvadó, nem a végzettség. Attól, hogy valaki nem szuperokos, még lehet értelmes. Nem nézek le senkit, csak néha fáj egy-két ember megnyilatkozása/viselkedése.


Amúgy ez hogy jön a 'Szépség és divat' kategóriába? :D

2011. jún. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Bocsánat, félreírtam: legyen intelligens. :)
2011. jún. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
27%
Nem értem, hogy hogy kerülhet egy mondatba a művelt és az egyetemista szó. Maximum egymás tagsdásaként, de így?
2011. jún. 17. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
Mert sokaknak ez a mérce..Egy egyetemista is lehet "buta" a maga módján..Az egyik osztálytársam(lány) gimnáziumba járunk, de nagyon buta..Tényleg ez a jó szó rá. A jegyein nem mutatkozik meg annyira, mert bemagol mindent és jópofizik a tanároknak, de az élethez és az alapvető dolgokhoz nincs esze. Olyan butaságokat tud mondani. :D És tényleg egy szakmunkást végzett emberrel is lehet értelmesen beszélgetni és nekem az a fontos. Mondjuk a gimink mellett van egy szakmukás és oda szinte tényleg bárkit felvesznek és az ottani srácok szoktak próbálkozni a gimis lányoknál(nálam is) és fb-on/msn-en beszélgetek velük, hátha..., de eddig nem nagyon jött össze. Nekem pl. az a fontos, hogy tudjon normálisan írni és itt az alapvető írásra gondolok, hogy pl., amikor leh.lyéz valakit, akkor azt ne pontos j-vel tegye és még ezek az alapdolgok. Aztán lehessen vele értelmesen beszélgetni, ne csak üljünk néma csendben.. Bocsánat a hosszú monológért. :)
2011. jún. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Engem konkrétan kikészít a butaság. De nem az alapján nézem,hogy pl. mi valakinek a foglalkozása. Nyilván előtte megismerem. És igaza van az elsőnek. Ismerek egyetemistákat,akik annyira h*lyék már bocsánat,hogy büntetni kéne,és olyan "kevésbé tanult" embert ,akire felnézek az intelligenciája miatt. Úgyhogy itt nem a "tanult" emberekről van szó,hanem az intelligensekről.

Amikor valakivel próbálsz beszélgetni,és nem tud kinyögni egy értelmes mondatot,vagy leír (ha már az interneten kommunikálunk ugye) egy mondatot,a lehető legrosszabb helyesírással,azt nem tudom tolerálni. :/

És persze nem azért van ,mert én olyan okos lennék,vagy tanult. Csak a személyiségemből adódóan érdekelnek komolyabb dolgok is,és igénylem az értelmes beszélgetéseket,bárkitől.

2011. jún. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok és ma 08:11 teljesen egyetértek veled is! :D

Nekem is van ilyen ismerősöm és pl jobban idegesít ő ,mint akitől mondjuk nem annyira meglepő ,hogy esetleg hülyeséget mondd. Bemagol mindent,mindig kapja a dicséreteket,hogy mennyire okos,könyveket,jutalmakat,ezen kívül pedig ÉLET KÉPTELEN. :D

2011. jún. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
08:55 & 08:11 Azthiszem ilyen minden osztályban akad egy-kettő XD ...Az enyémben is volt :D .Csak nem tudtam megértnei,hogy az exem (aki hüde milyen okosnak tartja magát,mert szentül megvan győződve róla,hogy gazdag mérnök lesz egy szép napon) miért godolja ugy,hogy nem érek fel az ő szintjére csakmert nincsenek iskoláim ,mint neki.A mostani Pasim is egyetemre jár, nagyon okos és nem magolással tanul,hanem tényleg borzasztó tehetsége van hozzá,nem is hiába volt nagysikere szóbelin ,pedig előtte a vonaton tanulta meg a 300 oldalnyi könyv anyagát .(nem nadzolásbol) Csak nem birom ,sőt annyira tud idegesiteni az ha valaki olyan nagyra tartja magát.nem vagyok okos,sem müvelt,de azthiszem bárkivel tudnék bármilyen témárol kulturált vagy akár lazára vett módon beszélgetni .Köszönöm a véleményeket
2011. jún. 17. 10:11
 8/12 napietus ***** válasza:
szerintem a kultúra egyik fokmérője éppen az, hogy nem nézünk le senkit, mert az nagyon közönséges dolog. ugyanakkor az az ember sem teszi jól, aki belenyugszik, hogy "hát igen, én ilyen buta, műveletlen vagyok", nem, tessék tenni ellene. ezzel nem azt akarom mondani, hogy mindenkinek egyetemet kell végeznie, de igenis egy cukrásznak, fodrásznak stb. is kellene hogy igénye legyen legalább az alap műveltségre, és ha tudja magáról, hogy hiányosságai vannak, képezze magát.
2011. jún. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 napietus ***** válasza:
jamég annyi: én is főiskolát végeztem, a férjem egyetemet. amit én tapasztaltam: a felsőoktatás diplomát tud adni, szaktudást tud adni, észt nem tud adni. ez nem is feladata. viszont az eleve síkhülyéket szerintem ki kellene szórni már a felvételinél, mert csak lehúzzák a színvonalat, de tudom, hogy ezt nem lehet, mert minden intézmény a fejkvótából él...namindegy, nem akarok elmenni ebbe az irányba.
2011. jún. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Magyarorszagon ez hatalmas problema, ugyanis diplomasnak a szakmunkas egy bunko, muveletlen paraszt, a szakmunkasnak meg a diplomas egy naplopo senki (ugyanis ez visszafele is igaz es sok szakmunkas meg a diplomast nezi le).


Osszetartas? Epp, hogy az emberek szeretnek klikkesedni, csoportokat alkotnak es tudat alatt is "vetelkednek". Ha valaki nem olyan, mint ok, akkor azt mas csoportba soroljak es megbelyegzik. Pl. ezert szekalja a sovany a koveret, a kover a sovanyat, a rocker a poppert stb.


En kulfoldon elek, a ferjem kulfoldi. Azert megjegyeznem, hogy OK, hogy itt eszukbe sincs kimondani, hogy leneznek valakit, de azert vannak olyan megjegyzesek (a privat eletben, mikor nem hallja az illeto), hogy aki 50 evesen is csak pincernek jo, az milyen ember vagy milyen paraszt a vizvezetek-szerelo vagy ugyanugy hallani, hogy mit var, mikor erettsegije van csak. Ha valaki nem sokat er el szakmailag, nem ismerik el. Szoval az emberekben mindenhol benne van ez, max. annyi a kulonbseg, hogy a magyar mentalitas miatt Magyarorszagon ezeket ki is mondjak adott illetonek.

2011. jún. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!