Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szeged miért ilyen fejletlen...

Szeged miért ilyen fejletlen és lepukkant és Kecskemét miért ilyen fejlett és modern?

Figyelt kérdés
2011. jún. 20. 09:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%
Miért lenne lepukkant szeged? azért mert most sok az átépítés??
2011. jún. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
97%
Minden városnak vannak lepukkant részei, de Szegedre sok mindent mondanék, csak azt nem, hogy fejletlen...
2011. jún. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
97%

Kecskemét fejlett?

Hát azért oké, hogy épül a Mercedes gyár meg most főtér elég mozgalmas a koncertek miatt de amúgy nem nagy szám.

2011. jún. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%
Ha neked Szeged lepukkant akkor gyere el Miskolcra.. :D
2011. jún. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

2 napja voltam Szegeden, a legjobb hely! nem fejletlen!

Kecskeméten már rég jártam, de sosem volt nagy szám város.

2011. jún. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
97%
Kecskemét Szegedhez képest szerintem elég elmaradott:/
2011. jún. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Szeged egy egyetemváros. Az iskolaévben nagyobb a pörgés mint nyáron.

Kecskemét Közép-Magyarországon van. Logisztikailag jó befektetés a multiknak. Turisztikailag viszont szinte egy nulla. Mivel megyei jogú város így sok az iskola, a környező településekről is ide járnak a diákok, erre építenek a szórakozóhelyek.

Kecskeméten nagyon sok "mediterrán" ember van ha érted mire gondolok. Egész kis gettók vannak a város peremén. Bár szívesebben élek itt Kecskeméten mint élnék Szegeden, de azért ez sem egy álom.

2011. jún. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
40%
Szegeden van eladósodott, ocsmány egyetem, omladozó kórházak, béna villamos meg troli, ocsmány sok felső vezetékkel, Dóm tér, ami jobban hasonlít egy tyúkudvarra meg hajléktalanszállóra. Noha én csak megfordulok sokat Szegeden, én mint külső szemlélő azt látom, hogy pusztul, koszos város, baromi sok adóssággal. Kecskeméten nem sokat voltam, de tiszta és szép város, mediterrán emverek meg hol nincsenek? Néztél te már szét Szegeden koma?
2011. jún. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
62%
Kecskemét tök sz*r város. Nincs ott semmi, a tömegközlekedése egy rakás sz*r. Szegeden modern és új villamosok vannak, a trolik is folyamatosan megújulnak.
2011. jún. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Kecskemét egyáltalán nem annyira fejlett (a fejlett és modern szinonima szó egyébként). Oké hogy épül a Mercedes gyár és átszervezik a tömegközlekedést de ezen kívül semmi nem történik. A szegedi egyetemek sorra megújulnak, új egyetemi épületeket emelnek vagy a régieket újítják fel, mint ahogy történt ez a központi épülettel is. Lassan a végére ér a szegedi tömegközlekedési projekt, amit Kecskeméten még csak most kezdenek el. Az összes villamos pálya megújult, 2 új troli járat jött létre és új villamosok és trolik érkeznek hamarosan. A buszok átlagéletkora is megfelelően alacsony(10 év alatt van). A dóm teret és a turista látványosságokat folyamatosan karbantartják és tisztítják, ezért nem mondanám hogy madár telepre emlékeztetne.. A romákról meg annyit, hogy Szegeden kisebb arányban vannak mint Kecskeméten. Ha már a népességről van szó, Szegeden 63 ezer fővel többen laknak(170-171 ezer fő) ergo sokkal több a szórakozási, vásárlási(most nyílt meg a RÉGIÓ legnagyobb bevásárló központja, nagyobb mint a ti sz*r Malmotok :P), tanulási és sportolási lehetőségek is. Nem igaz hogy csak évközben van pörgés, hiszen nyáron van a SZIN, Szabadtéri játékok + egyéb fesztiválok.
2011. nov. 6. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!