Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Vidéken (faluban, kisebb...

Vidéken (faluban, kisebb településen) vagy nagyobb városban (Kecskemét, Debrecen, Szeged stb) vagy Budapesten szerettek/szeretnétek élni?

Figyelt kérdés

Nem azért írtam ki, hogy a összeveszés legyen, érdekel, hogy ki milyen előnyét/hátrányát látja annak, hogy a saját városában vagy falujában lakik.

Én abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy egy kis faluban lakom, de közel Bp-hez, oda is járok egyetemre (bejárós vagyok) és így mindkét helyen otthon érzem magam.

A falumat azért szeretem, mert nyugis, mindenkit ismerek, nincs bűnözés (nincsenek cigányok)... Bp-t meg azért, mert sok a szórakozási, vásárlási lehetőség, jó a közlekedés.

A falum hátránya, hogy nem sok szórakozási lehetőség van, hétvégén esetleg van valami buli, vagy vannak kocsmák (kulturáltak) és kb ennyi, a boltok pedig csak hétköznap este 6-ig vannak nyitva.

Bp hátránya a kosz, a tömeg, a sok bunkó, figyelmetlen ember...


Te hol laksz és mit szeretsz, vagy nem szeretsz benne?


2011. máj. 25. 17:09
1 2
 1/17 anonim válasza:
100%
Én Kiskunhalason lakok,körülbelül 30ezres kisváros. Nem mondom,hogy rossz a élet,de nem is jó. A mindennapi élethez be lehet vásárolni,de szórakozni például nem sok helyre tudsz elmenni.Igaz,hogy Kecskemét csak 1 óra kocsival,de például nekem az is nagy távolság. Szívesebben laknék egy Szeged vagy Kecskemét méretű városban,de például Budapesten semmi pénzért. :)
2011. máj. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
40%
Én Egerben lakom. Aránylag nem rossz, nyugis város, de szerintem kicsi. Nekem Budapest sokkal jobban tetszik.
2011. máj. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Én 19 évig Pécsen laktam, és most 1 éve Budapesten lakok. Amíg Pécsen laktam lényegében szerettem ott lakni: sok az ismerős, barátságosak az emberek, szép a természet, nyugalom van. Viszont ami nagyon nem tetszett az az, hogy télen kevés a szórakozási lehetőség illetve, hogy kevés a munkalehetőség, éppen ezért elvágytam nagyobb helyre, így kerültem Budapestre. Budapestben nagyot kellett csalódnom: hiába van itt télen/nyáron rengeteg buli mégsem érzem olyan jól magamat az itteni bulikban, mert egyszerűen mások az emberek: sokkal zárkózottabbak, kevésbé barátságosak. Ezen kívül néha kicsit sok a folyamatos zaj és nyüzsgés. Ami valóban előny, hogy sokkal több a munkalehetőség, illetve sokkal jobbak a bérek. Jelenleg nem igazán tudom eldönteni, hogy életem további részét hol éljem le: a legoptimálisabb talán valami kettő közti (úgy 400-500 ezer lakosú) város lenne, de ilyen Magyarországon nincs. Így vagy visszamegyek Pécsre, ahol sokkal rosszabbul jövök ki anyagilag, vagy maradok Pesten, ahol nem fogok maradni mert nem szeretem. Gondoltam még Pest körüli kis városra (Pomáz, Budakalász, Budakeszi stb.), így talán egyszerre élvezhetném a kis és a nagy város előnyeit, de nem vagyok benne biztos, hogy ez úgy sülne el, ahogy szeretném.
2011. máj. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Én Szolnokon lakom. Kb. 70ezres város. Tökéletesen megfelel a nagysága. Mindent meg lehet venni, fiataloknak van hova járni szórakozni. Bár aki már kinőtt a discoból, kocsmázásból, annak nem sok szórakozási lehetősége van, de annak is akad.

Se kisebb, se nagyobb településre nem vágyok.

Elég nagy ahhoz, hogy változatosan lehessen menni sétálgatni, ha csendre vágyok, hamar találok nyugis részt, ha forgalomra vágyok, azt is. Ha megkívánok egy pizzát, vagy bármilyen gyorskaját, van lehetőség rendelni, szuper a buszhálózat, sok bevásárlóközpont van, országos közlekedés szempontjából is jó helyen van a város. Vasúti csomópont. Rengeteg helyre el lehet jutni átszállás nélkül.

Falura vagy kisvárosba azért nem mennék lakni, mert a felsorolt dolgok közül nagyon sok nincs meg. Pestre pedig azért nem, mert túl forgalmas, túl zajos, túl rohanós...A bűnözés is lényegesen nagyobb.

2011. máj. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Én Miskén lakok (meghívom egy jó kis házi pálinkára, aki tudja hol van), durván 2000 lakosú kis falu. Kicsit utálom, mert a vénasszonyok egyfolytában pletykálnak minden sz@rt, nem lehet csinálni semmit, délután 5-kor bezárnak a boltok, irtó begyepesedettek az emberek. Másrészt szeretem, mert nyugis, viszonylag biztonságos annak ellenére, hogy sok a cigó, jó a levegő, és imádok a közeli szántóföldek között biciklizni.

De ha tehetném, gondolkozás nélkül elköltöznék egy nagyobb városba, pl. Székesfehérvárra, mert az a város nagyon tetszik. A fővárosba már kevésbé, de még bármi megtörténhet.

2011. máj. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
53%
Én Kecskeméttől 20 percre (busszal) lakom egy 2-3000-es településen és utálom mert semmi nem köt ide. Mondjuk máshova se. Épp ezért szeretnék inkább egy minél nagyobb és minél személytelenebb helyen élni. Ha lenne rá pénzem, rögvest elköltöznék Budapestre, vagy akár külföldre is.
2011. máj. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 napietus ***** válasza:
100%

én is BP környéki kis faluban lakom, mint Te. nagyon szeretek itt élni, Budapestre jártam dolgozni, de amint lehetőségem volt, eljöttem először egy másik közeli városba, most meg itthon dolgozom. nekem ez ideális, falusi lány vagyok, nem tudnám elképzelni, hogy városon éljek, viszont közel van minden. pl. én hamarabb értem anno a bp-i munkahelyemre mint a szintén bp-i kolléganőm. kocsival járok mindenhova, így időben nem vagyok messzebb a szórakozási és sportolási lehetőségektől mintha városban laknék, és ott kéne a városon belül utaznom.


29/N

2011. máj. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Én abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy mindhárom kategóriát megtapasztaltam.


Egy kisvárosban születtem, kb. 23ezer fős lakossággal az Alföldön. Remek volt itt felnőni, mert ismerem a vidéket, a vidéki mentalitást, növények és állatok között, nyugalomban lehet élni, és nem kallódtam el tiniként "már 13 évesen minden héten discoba járok" valakivé.


Aztán középiskolásként elkerültem Debrecenbe, 4 évre. Remek volt, mert sokkal dinamikusabb hely, több a lehetőség, más a mentalitása az embereknek. Összességében nagyon szerettem, jó város.


De most Budapesten vagyok egyetemista, ez is teljesen más. Itt már tényleg iszonyatos a pörgés és a rohanás, de sosem lehet unatkozni, mindig van vmi program/lehetőség, és munka terén is idekötnek jövőbeli terveim. Tetszik a multikulturális atmoszféra, a város szépsége, hogy karnyújtásnyira van a világ.


Mindegyiknek van előnye és hátránya is.

Összességében azt tudom mondani, nekem ez így tökéletes: végigjárva a 3 típust, mindegyiket ismerve reálisabban tudom látni a világot, pl. a város-vidék ellentétet/különbséget.

2011. máj. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a legoptimálisabb a budapesti agglomerációban élni. Tévedés ne essék, nem úri gyerek, vagyok aki kiköltözött pestről egy flancos vidéki házba, de vannak ilyenek is. Én itt születtem. Nagyon szeretek itt élni. Kb 2000 fős falucska, 45 perc busszal a főváros. Itt minden adott egy normális élethez és ha még ennél is többre vágyom akkor felülök a buszra és már pesten is vagyok. Nem hívom magamat vidékinek, sem pestinek. Szerintem itt a legideálisabb :)
2011. máj. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Szegeden lakom. Összességében nem sokban különbözik a vásárlási és szórakozási lehetőségekben Bp-től. Talán itt valamennyivel kevesebb koncert van és persze ide nem jönnek a külföldi nagy előadok mint pl. Lady gaga (ami nem is baj) vagy Rammstein (ami viszont már baj:/)

Nem hiszem hogy Budapestre költöznék talán ha egy nagyon jó és tényleg visszautasíthatatlan munka ajánlatot kapnék akkor igen. De amúgy nem érné meg. Engem nem érdekel hogy csak 4-5 pláza közül lehet választani és nem 20.

2011. máj. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!