Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az emberek miért csak a másik...

Az emberek miért csak a másik szemében veszik észre a szálkát, a magukában a gerendát pedig nem?

Figyelt kérdés
Bevallom, hogy én is ilyen vagyok sokszor! De miért van igy?
2011. jún. 23. 18:01
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
Mert egoisták, a maguk érzéseivel sokkal többet törődnek, mint a másokéval. Ez nem ítélkezés, csak ténymegállapítás.
2011. jún. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 napietus ***** válasza:
100%

szerintem ez természetes, a saját hibánkat azért nem látjuk, mert ugyanazon a hibás szemüvegen keresztül nézünk másodjára is, ami miatt elsőre a hibát elkövettük.


ez így van a munkában is. pl. könyvelésnél (nekem ez a szakmám) én is úgy osztottam be a feladatokat, hogy az egyik kislány rögzít, a másik kontíroz. ha rosszul van kontírozva, a rögzítő kislány észreveszi a másik hibáját, a sajátját valószínűleg nem venné észre, és hibásan rögzítené. fentiek miatt.

2011. jún. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert nehéz azt kimondani, hogy igen, hibáztam, és sokszor észre sem vesszük, de ha más rosszat tesz, azt külső szemlélőként azonnal észrevesszük.
2011. jún. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%
Régen én is ilyen voltam. Bezzeg amikor engem piszkáltak, hogy csúnya vagyok, kövér vagyok az nekem is rosszul esett. Ma már nem kritizálok senkit, mindenkit elfogadok az összes hibájával, ahogy van. Azóta engem is pont így szeretnek, ahogy vagyok!
2011. jún. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%
Mert a hibakat nehez elismerni es sokszor az emberek eszre is veszik a hibaikat, de bemeselik maguknak, hogy ok ugy jok, nem is rossz az, egyszeruen ilyenek, de masban ugyanezt nem tudjak elfogadni.
2011. jún. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én pont, hogy mostanában kezdtem ilyen lenni. Engem mindig mindenki piszkál, függetlenül attól, hogy ritka toleráns vagyok másokkal. Most már kezdem úgy érezni, nekem is jogom van kimondani a véleményemet..
2011. jún. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert teljesen soha nem ismerhetjük meg egymást. Nekem is van pár megjegyzésem, ami valakinek valamiért rosszul esik, pedig nem akartam én bántani, csak berögzült, vagy poénkodtam, stb. Ugyanakkor lehet, hogy ő is mond valamit, amivel a lelkembe tapos, ő sem kritizálni akart...

Nem látjuk magunkat kívülről, másokat viszont igen.

2011. jún. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
75%

Szia!


Csodálatos képességünk lehet azon a téren, hogy mások hibáit felfedezzük, ámde akiket ez a lelkület ural, azoknak mondja Jézus: "Képmutató, vesd ki előbb a gerendát a te szemedből, és akkor gondolj arra, hogy kivessed a szálkát a te atyádfiának szeméből." Rendszerint az igazságtalanságok elkövetői az elsők, akik másokat jogtalansággal gyanúsítanak, és embertársaik kárhoztatásával igyekeznek saját hibáikat fedezni, vagy önmagukat mentegetni. A bűn által jutott az ember a gonosz ismeretére, mihelyt az első emberpár vétkezett, egymást kezdték vádolni, így cselekszik az az ember, akit nem hat át Krisztus kegyelme.


Ha az emberek a kárhoztatásnak ezt a szellemét ápolják, nem elégszenek meg azzal, hogy embertársukat az általuk vélt hibákra figyelmeztessék, hanem ha szelíd eszközökkel nem bírhatják rá őket, hogy az ő felfogásukat kövessék, erőszakhoz folyamodnak. Amennyire csak lehet, kényszerítik felebarátaikat, hogy az ő elgondolásukat fogadják el. Így tettek Krisztus kortársai is, így tett az egyház is, ha kiveszett belőle Krisztus kegyelme. Ha a szeretet ereje eltűnt, az állam hatalmas karját vette igénybe alapelveinek megerősítésére, és hittételeinek elfogadtatására. Ebben rejlik minden vallást érintő törvény titka, innen erednek a vallási üldözések Ábeltől egészen napjainkig. Krisztus nem hajtja, hanem vonzza magához az embereket. Az egyetlen kényszer, amit alkalmaz: a késztető szeretet. Ha tehát az egyház világi hatalom támogatását keresi, nyilvánvaló, hogy nélkülözi Krisztus erejét, az isteni szeretetet.


A baj gyökere az egyes emberekben rejlik, a gyógyulásnak tehát itt kell megkezdődnie. Krisztus megparancsolja a vádolónak, hogy először a saját szeméből vegye ki a gerendát, szabaduljon meg a vádaskodó szellemtől, ismerje be és hagyja el saját bűneit, mielőtt másokat akar megjavítani!


Üdv. Péter

2011. jún. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Jó keresztény tesókkal talákozni ezen az oldalon :)
2011. jún. 24. 16:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!