Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » 8. ker. Kálvária és Orczy-tér...

8. ker. Kálvária és Orczy-tér milyen környék?

Figyelt kérdés

Jártam már arra többször napközben. Tapasztaltam hogy sok a roma, ez nem újdonság. Csak azt nem tudom, hogy este milyen állapotok uralkodnak arra, kötözködnek-e, hangoskodnak-e?

Egyébként a két teret összekötő Csobánc utcában lenne egy lakás, ami érdekelne.


2011. jún. 23. 19:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
82%

Én a Kálvárián laktam egy évig. Nem szerettem. Komoly inzultus nem ért, csak a cigim tarhálták el és beszólogattak rendszeresen, de mondjuk olyan is volt, hogy követtek éjszaka,a mi nagyon ijesztő volt.

Alapvetően a buszról leszállva sprinteltem mindig be a lépcsőházba.

Az Orczy tér elég gázos, mindig rengetegen vannak, és a két tér között is a Baross utcán. A környéken viszonylag gyakran történnek utcai verekedések, gyilkosságok, az elmúlt évben talán három gyilkosságról is tudok, ami azért elég sok. Dacára annak, hogy egyiket sem láttam. Verekedést már igen.

Ami a hétköznapokban inkább nem jó: a környék borzasztóan lehangoló. Koszos, szemetes, sehol egy virág...


Mindent összevetve ha fiatal vagy és albérletet akarsz kivenni, akkor elfogadható környék. Külön előny, hogy ellenőr arrafelé nincs.

De lakást ne vegyél ott. Hacsak nem bízol abban, hogy a környéket rehabilitálják majd. Eladni csak nagyon olcsón tudod, gyereket nevelni meg teljesen alkalmatlan környék.

2011. jún. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
96%
Huhúúú cinkes hely az tuti! Én nem költöznék arra felé az biztos.. Kötöszködnek még nappal is nemhogy éjszaka.. én nem javaslom pedig roma vagyok!
2011. jún. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Békés nyugodt az éjszaka, csupa bodzaszedésből élő barátságos emberek lakják.
2011. jún. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
100%
Bizony, bizony sok kedves norvég lakik arrafelé.
2011. jún. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

1. hozzászóló, a szavaidból úgy veszem ki, hogy nő vagy.

Én 28 éves férfi, tehát ha azt mondod hogy elfogadható, akkor talán nekem se lesz bajom.

Azért gondolom nem békés járókelőket gyilkoltak meg, hanem „rossz emberek” ölték egymást.Albérlet lenne egyébként. Tehát ha nagyon gáz, akkor elköltözök.

Bodzaszedők… :D

2011. jún. 23. 20:45
 6/19 tetris ***** válasza:
100%

A kérdezett környékre legjellemzőbb kifejezések: mocsok, (kosz, piszok, retek, dzsuva ahogy tetszik), trágárság, szegénység, mosdatlan emberszag, pisaszagú kapualj, dohos pinceszag, szegényes, kopottas, agyonhasznált, nyomorúságos, divatjamúlt, szedett-vedett, hangos, zavaró, ócska, lepukkant, ittas, cigarettafüstös, pofátlan, erőszakos, részeg, undorító, felháborító, beteges, kegyetlen, büdös, áporodott, buta, bunkó, kutyaszar, sörösüveg, pillepalack, csikkek, gaz, nyomor, keserűség, kilátástalanság, Hárlem negyed, söpredék, búnözés, kiabálás, kurtizánok, repedt sarkok.

Hirtelen ezek jutottak eszembe. És teljesen igazat adok az elsőnek, aki azt írta, hogy gyermeknevelésre, normális emberi életre tökéletesen alkalmatlan a környék. Átmenetileg viszont megteszi, amíg nem találsz egy jobbat.

2011. jún. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Én józsefvárosi vagyok, nagyon szeretem, de az Orczy tér környéke elég durva... Konkrét kérdésedre válaszolva: romák sötétedés után kirajzanak, isznak, és igen, kötözködnek, valamint rendkívül hangosak tudnak lenni.

Mivel írtad, hogy fiatal férfi vagy, ésszerű óvintézkedések mellett (pl. nem veszel fel félmilliós nyakláncot, ha tudod, hogy egyedül mész haza buliból ittasan az éjszaka közepén) félnivalód nincs. Esetenként viszont kellemetlen tud lenni a helyzet.

2011. jún. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
98%

Első vagyok és valóban nő :D

Arra viszont ne vegyél mérget, hogy számodra biztonságosabb. Sőt férfiakat inkább inzultálnak valamiért. Három sráccal laktam együtt, mindegyiküket sokkal több attrocitás érte, mint engem. Pontosabban más típusú: amíg én szexuális tartalmú beszólásokat kaptam, ők inkább támadó jellegűt. Biztos, hogy a nemi különbségek miatt.

Mindenesetre albérletnek jó, mert általában olcsó környék, és a közlekedés is tök jó, mire észbe kapsz, már le is vitt a 9-es busz a Deákra. De még biciklivel is kényelmesen elérhető minden.

2011. jún. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
100%
Én ha javasolhatom este úgy közlekedj hogy a mobilodba beütöd a 107-et és ha romát látsz rakd az ujjad a hívás gombra de ne lássa a telót a kezedbe! És ha valami gáz van nyomd meg és kiabáld bele hogy megtámadtak!
2011. jún. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Hát, ezek alapján már annyira nem jön be...

Biztos ezért is viszonylag olcsó a lakás.

2011. jún. 23. 22:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!