Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi az oka, hogy az emberek...

Mi az oka, hogy az emberek kiközösítik, bántják azokat, akik különböznek tőlük?

Figyelt kérdés
A különcökre, csendesebb, magányosabb emberekre gondolok. Gyakran észrevettem már, igazából tapasztaltam is, hogy az emberek kiközösítik bántják azokat, akik picit különböznek tőlük. Pedig ha befogadnák őket, lehet nem is "különböznének". Persze vannak kivételek, akik tényleg nem átlagosak. Lehet mondani, hogy mindenki átlagos, vagy az is átlagos aki nem átlagos, de mindenki tudja, hogy tényleg vannak ilyenek, akik nem átlagosak, picit különböznek. Tehát az lenne a kérdésem, miért bántják a csoportokba tömörült emberek a kívülállókat?
2011. jún. 24. 13:37
 1/8 anonim ***** válasza:
51%

az emberek arra szállnak rá akik hagyják magukat.már az iskolában is. aki csendes nem mer visszaszólni arra rászállnak. én ismerek pár embert akik igazán különböznek, nagy egyéniségek, de nagy szájuk is van. tehát ha valaki esetleg piszkálná őket azt két mondattal leszerelik.

ha meg csoportban vannak akkor meg azért, mert tudják hogy erősebbek hiszen ott van mögöttük a csoport és bárkinek be mernek olyankor szólni.

2011. jún. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen, ezt tudom. Akkor lehet rosszul fogalmaztam meg a kérdést, igazából arra gondoltam, hogy egyáltalán miért jut eszükbe bántani őket? "Rászállni"?


Én nem értem, tényleg. Arra gondolok most, hogy talán azért mert gyengébbnek tűnnek, de nem hiszem, hogy ez a valódi indok.

2011. jún. 24. 13:45
 3/8 anonim ***** válasza:
61%
Az állatok is ilyenek (mármint azonos fajon belül). Igyekszik kitúrni azt, amelyik különbözik tőlük, mivel potenciális zsákmányt jelent. Ez egy ősi ösztön maradványa...
2011. jún. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ó igen, pont ezt az állatos dolgot akartam én is írni, és azt gondolom az embernek legalább ennyivel többnek kellene lennie az állattól, hogy ne az ösztönei vezéreljék elsősorban!
2011. jún. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Dymo ***** válasza:
100%
az ember is csak ugyanolyan állat mint a többi,csak mi két lábon járunk és már nem barlangokban élünk,ennyi
2011. jún. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen állat, de ha már kaptunk észt, tudunk gondolkodni, tudunk érezni, tudunk szeretni vagy gyűlölni..., akkor használjuk is már, ne csak éljünk mint a vadállatok!
2011. jún. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

3 még az uralkodási vágy is benne lehet

meg egy fajta önelégültséget okoz hogy lámlám erősebb vagyok másnál.

ezek olyan zsigeri dolgok...van akinél előjön van akinél nem.

ritkábban de előjöhet még az ismeretlentől való félelem

vagy azzal hogy nem oldódsz közöttük esetleg az is megfordulhat butább fejekben hogy "menőbbnek" érzed magadat náluk és egy nyaklevessel akarják bizonyítani hogy mégsem vagy menő

más 5letem hirtelen nincs

2011. jún. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Barnabas30 ***** válasza:
Mert undorító, gyáva patkányok, akik a saját értéktelenségüket úgy próbálják titkolni, hogy keresnek valakit, akibe bele lehet rúgni. Meg ilyen ősi ösztön is van, amely szerint a különbözőt ki kell lökni a csordából. Ezeket nem tekintem embereknek, ezek csak férgek.
2011. júl. 3. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!