Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az angolok miben különböznek...

Az angolok miben különböznek a magyaroktól? Többi lent.

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm már 5 éve dolgozik Angliában. Őt kérdeztük, hogy hol jobb itt vagy kint és, hogy miben mások az angolok. Azt mondta, hogy kint jobban szeret lenni, azért is mert az ottaniak nem adnak annyira a külsőségekre ( pl: nagy flancos ház), mint itthon az emberek. Aztán nem tudom ez mennyire igaz, azért is érdekelne a véleményetek. :)
2011. aug. 21. 20:01
 1/2 anonim ***** válasza:
85%
Én is Angliában élek, csak megerősíteni lehet, ég és föld a különbség a két nép között, és sajnos vagy nem sajnos, de nem a mi javunkra. Itt az emberek befogadóak, barátságosak, még akkor is, ha finoman azért érzékeltetik, hogy ők vannak otthon. Amivel szerintem semmi gond nincs. Itt az embereket nem érdekli, hogy a szomszéd mit csinál, nem kérdez rá még a pénztáros is a magánéletedre, tiszteletben tartják a másik életét, nem turkálnak mások zsebében. Udvariasak, amennyiben valaki csak hozzád ér a könyökével vagy éppen csak elsétál előtted már kérik a bocsánatot, nem úgy mint otthon, ahol fel is lökhetnek, akkor is képtelenek kinyögni egy bocsit. Külsőségekre valóban nem adnak itt annyira, gondolom filmekből feltűnt már, hogy szinte mindenkinek ugyanolyan háza van. Persze azért vannak kivételek, de itt nem nagyon flancolnak az emberek. Talán épp azért, mert nem foglalkoznak a másik dolgaival, így nem kell mutogatniuk hogy nekik milyük van.
2011. aug. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
81%

Igaza van az elsőnek.

Én is azt tapasztaltam, hogy hihetetlenül udvariasak, nem az van, hogy ha bemész egy boltban, szinte neked kell elnézést kérned, hogy bementél vásárolni, ugy néz rád az eladó. Vagy a másik, hogy szinte azt lesik mikor lopok.

2011. aug. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!