Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Amerikában miért olyan gyakori...

Amerikában miért olyan gyakori, hogy középső nevet adnak a gyereknek?

Figyelt kérdés
2011. jún. 25. 16:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Mint például?
2011. jún. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Bocs, félreolvastam a kérdést :D

Szerintem azért mert az olyan jó.

Valaki azért mert mondjuk valamelyik családtagját úgy hívták hogy mittudomén Mary. De nem annyira akarják így hívni a gyereket hanem csak tiszteletből. Ezért a Mary csak a második neve lesz.

De van úgy, hogy kettő (vagy több) név tetszik nekik, ezért kettőt adnak neki.

Nekem is két keresztnevem van a másodikat a nagybátyám ajánlotta anyukámnak. :D

2011. jún. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Oké ez így érthető, ilyen szinten a magyarokra is jellemző még, de Amerikában a legtöbb embernek van. Nem is csak az, hogy elvétve, vagy fele-fele arányban, komolyan mondom nem ismerek olyat akinek nincs. O_O (Éltem kint) Könyvekben is, meg filmekben elsőre nem mindig derül ki, de általábn ha valamit nyomatékosítani akarnak akkor a teljes néven szólítják egymást. (Főleg szülő-gyerek, vagy párkapcsolatban)
2011. jún. 25. 16:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!