Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ennyi volt a 10. év barátságbó...

Ennyi volt a 10. év barátságból? Kétségbe vagyok esve, hol hibáztam? Nem értem. (15-L)

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Tehát,adott egyik (legjobb) barátnőm,vagyis jobban mondva A legjobb barátnőm.Ő volt az egyetlen akiben mertem bízni,már ahogy ugye lehet a mai világban megbízni valakiben.

Ahogy befejeztük az iskolát,egyre kevesebbet jelentkezik nekem,csak amikor már unalmas neki,nincs mit csinálni.Erre persze én mindig ugrok,mert szeretem,szeretek vele lenni.A barátom mellett SOHA se hanyagoltam el,SOHA.

Ma este,itt voltak nálam páran,filmeztünk,dumálgattunk,elvettem telefonját néztem valami képeket,kapott üzenetet,mondta,olvassam el,erre egyik barátnője az osztályából,hogy-jaj köszi szépen az ajándékot amit hoztál a kirándulásról,nem kellett volna.

Ledöbentem,most ne nézzetek hüjének de annyira fájt,engem még csak a kirándulásra se hívott,nemhogy talán annyit,egy kis ajándékot.Nagyon sok helyen jártam már EU.ban,mindenhonnan,hoztam egy pici ajándékot,..nem mintha nekem kellene tőle valami,de ledöbbentem egyszerüen,fáj...és nem csak ez hanem már minden,maga velem sehova se akar jönni.

Kezdek megijedni.

Szeptembertől,új városba költözök,suli miatt.Mit tegyek,jelentkezzek majd neki,próbáljak helyrehozni mindent,vagy inkább ne ugráljak körülötte?

:S 15/L


2011. jún. 28. 00:37
 1/8 anonim ***** válasza:

Van ilyen, ha nem gyerekként barátkoztok össze, akkor meglepőbb lenne.

Felnőttetek, és nem biztos, hogy egy irányba változtatok.

De hogy pozitív reményt is adjak: volt egy legjobb barátnőm, mindenhol mindig együtt voltunk, aztán elég csúnyán megbántott, talán 7. osztályosok lehettünk. Közös szakkörök megmaradtak, stb, de alapvetően ott tettünk egymásnak keresztbe, hol tudtunk. XD

Aztán valamikor gimi 2. körül megbékéltünk egymással, egyre többet dumáltunk, kimentünk a másik elé suliba, stb. Azóta megint ugyanolyan jól elvagyunk. Bár nem vagyunk túl hasonlóak, mostmár kinőve azt az átok kamaszkort csak röhögünk az ilyesmin. :D

2011. jún. 28. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én is ugyanígy vagyok, csak mi gyerekkorunk óta ismerjük egymás, szemben lakunk egymással, de a többi kb. stimmel...:(
2011. jún. 28. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Annyira fáj,nem tudok elég okos lenni a szituációhoz.Hogyha észreveszi rajtam,akkor magyarázkodnom kell,de az is hiába,mert mindig neki kell igaza legyen,erősebb muszály legyen mindig.
2011. jún. 28. 00:46
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez sajna így működik el kell fogadni.


Az életben vannak olyan csomópontok, amelyeknél rengeteg jó barátság szakad el. Ilyen pl a iskola befejezése, munkahely váltás, családi állapot változás (házasság), költözés.

A barátságok 99,99% megszakad idővel és minél fiatalabbak vagytok annál nagyobb valószínűséggel (viszont a fiatalok könnyebben is kötnek barátságot.)


Ekkor döbben rá az ember, hogy a komolynak tartott barátságoknál is vannak olyan fel nem ismert banális tényezők amely fontos szerepet játszanak a kapcsolat megmaradásban.


Fel a fejjel lesz még ilyen és vegyél példát a fiúktól, miszerint 3-4 barát az nagyobb buli mint az 1-2!

De ez félig vicc, tudom a lányoknál máshogy megy.

2011. jún. 28. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ebben a kapcsolatban Te csak egy alárendelt vagy, ha neked ez fekszik, kaparj utána! De ha úgy érzed, hogy ennél értékesebb vagy, akkor pattintsd le és keress igazi barátokat!

Ha nem bízol emberekben, akkor elég csúnya lesz a világ számodra.

De ha ennyire naív vagy, az se vezet messzire.


Úgyhogy ha javasolhatok valamit: Bízz az emberekben, de kritikusan válogasd a barátaidat!

2011. jún. 28. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
ami nem megy azt nem kell erőltetni sajna ez van :(
2011. jún. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Előfordul. Mindketten változtok, kezdtek felnőni. Sajnos, ha nem egy iskolába jártok, rengeteg minden megváltozik. Csökkennek a közös témák, új baráti körök alakulnak. Nagyon nehéz megtartani a régi barátnőkkel a kapcsolatot. Én 6.-ban váltottam ugyan iskolát, de a régi osztályomból egy idő után (volt akivel kevesebb, volt akivel több idő után) megszakadt a kapcsolat. Van aki nem is köszön, van akivel csak elcsevegünk ha találkozunk. Fáj, de ha nem látod minden nap, könnyebb. Nekem jelenlegi osztályomban is van ilyen, én próbáltam őt védeni, ő eldobott. Sajnos nem lehet mit tenni, nem érdemes egy olyan szekér után futni, amire nem tudsz felugrani. Ahogy azt már itt írták, egy idő után talán még megint lehettek jóba, a régmúlt történt rosszakat felejtve. De az ilyen események formálják az ember személyiségét javarészt. Azért próbáld meg tartani a kapcsolatot, de ha nagyon nem megy, ne erőltesd. Sok sikert mindenhez! :) 15/L
2011. júl. 1. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én ugyan ezt éltem át, mikor a legjobb barátnőm (anno legjobb barátnőm), aki egy évvel idősebb mint én, elballagott és gimnazista lett. Ott persze menőbb fenegyerekekkel ismerkedett meg, új baráti köre volt, arról nem is beszélve, hogy minden héten disco, buli ezerrel... Én szó szerint ciki voltam, nem foglalkozott velem, túlságosan is lefoglalták a barátai és a "hírneve". Máig nagyon hiányzik a régi énje, és nem telik el hét, hogy nem gondolok rá, hisz a testvéremnek tartottam.


De ez az élet.


15/L

2011. júl. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!