Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy sokan...

Miért van az, hogy sokan hangoztatják, hogy utálják a roma kisebbséget, de közben tagadják, hogy rasszisták lennének?

Figyelt kérdés
Honnan veszik ezt az őrült szöveget ezek az emberek?
2011. jún. 28. 10:01
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
Ezt én is észrevettem és utálom.... Van, aki még azt se mondja ki, hogy cigány, mert az micsoda csúnya szó, hasunálja inkább a romát, de azért ugyanúgy szidja, mint bárki más...
2011. jún. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
46%
*használja
2011. jún. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Mert a rasszizmus az, ha minden más bőrszínűt utál az ember, nem csak a cigányokat. És igen cigányok, nem romák, mivel a nyelvükön a roma embert jelent, amit ők is csak a férfiakra használnak, nem a cigány szinonimája.

Valami őrült jogvédőnek pattant ki az agyából, hogy nem lehet "cigányozni". Együnk romapecsenyét, érdekesen néznének az étteremben.

2011. jún. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szóval. Nekem nem az emberek bőrszínével van bajom, hanem a viselkedésével. A város, ahol lakom, itt vannak arabok, kínaiak, nigériaiak, indiaiak, svábok, tótok, magyarok, cigányok. Érdekes, hogy este nem attól kell félnem, hogy az indiaiak vagy az arabok támadnak meg, de attól, hogy a cigányok, igen. Már többször volt olyan eset. Ha meg nem cigány volt, akkor magyar. Érdekes, nem?
2011. jún. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nos. Szerintem aki ezt mondja, hogy utálja a cigányokat, de nem rasszista, az azért mondja, mert alapvetően tényleg nem rasszista (nem utálja a négereket, kínaiakat, sőt a rendes cigányokat sem), viszont már sok negatív élmény érte őket a cigányokkal kapcsolatban. Ennyi. Én is így vagyok ezzel, többek közt.
2011. jún. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 tetro ***** válasza:
75%
A rasszizmus nem azt jelenti, hogy mindenkit utálsz. Miért utálná valaki a kínaiakat ha soha nem találkozik eggyel sem? A rasszizmus azt jelenti, hogy valamilyen belső tulajdonságot fizikai külső jegyekkel azonosítasz és társítasz egy rasszhoz. azért teljesen ökörség azt mondani, hogy nem vagyok rasszista mert csak a cigányokat utálom, az eskimokat nem. hiszen ha a cigányokat utálod, akkor a népcsoportot utálod, hiszen ezt mondod, ez alapján különíted el őket. ha az életformájukat utálnád, akkor azt mondanád, utálom a szegényeket, akik lopnak, hogy valahogy boldoguljanak.
2011. jún. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%
Vannak olyanok (sajnos a környezetemben is) akik utálják a kínaiakat, négereket, mindenkit aki nem fehér, mégsem találkoztak még egyel sem.
2011. jún. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Jó, akkor most én leszek a rasszista. :D
2011. jún. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
88%

Egy baj van: nem a cigányokat utáljuk, hanem a viselkedésüket!

Nem érdekel, hogy cigány-e az illető vagy sem, azt nézem milyen ember!

2011. jún. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
2012. jan. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!