Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Magyarországon van olyan...

Magyarországon van olyan segélyhívó szám, mint Amerikában a 911?

Figyelt kérdés
Pl ha betörnek hozzánk, mikor itthon vagyunk vagy történik valami baleset milyen számot érdemes hívni? Ezek gondolom összeköttetésben állnak minden rendőrség, tűzoltóság, és egyéb hasonló szervekkel. Érdemes ezt hívni, vagy hívjam kapásból a rendőröket, úgy gyorsabb? Megbízhatóan működik ez a rendszer (ha van ilyen)?
2011. jún. 29. 13:09
 1/4 anonim ***** válasza:
34%
igen, a 911
2011. jún. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
80%

Ha a 911-et hívod, akkor is a hírközpontba kapcsolnak.

Van egy egységesített telefonszám: 112. Idén viszont még jobban jársz, ha közvetlenül hívod, mert a 112-ről még tovább kapcsolnak.

Ellenben jövőre megszűnik a 104,105,107 és egységesített 112 lesz. Azt állítják gyorsabb lesz az ügyintézés. Amit nem hiszek...

2011. jún. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

112.. elméletileg általános segélyhívó, gyakolatilag a rendőrséget hívod vele, és jó pár esetet hallottam, ahol balesetnél letették azzal, hogy hívd a mentőket...


remélem ezek csak az extrém kivételek és amúgy oda kapcsolnak, ahova kell.

2011. jún. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A 112 az egy központ, nem érdemes hívogatni.

Inkább a közvetlen számot, mert az a régionális állomásokat kapcsolja.

Én is voltam már úgy hogy a 112-t hívtam, egy f@sz rendőrnek előbb el kellett megyaráznom kb 5 percben hogy mit akarok, aztán kapcsolt egy másikat a mi városunkban és kezdhettem elölről a dumát.

Az ideg elkapott kicsit.

2012. szept. 6. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!