Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan viselkedtek az öntelt,...

Hogyan viselkedtek az öntelt, nagyképü, nagypofájú, lekezelő emberekkel?

Figyelt kérdés
Hogyan reagáltok egy ilyen ember viselkedésére, legyen ez fiú vagy lány,idegen vagy ismerős.Hogyan lehet egy ilyen embert észhez tériteni?
2011. jún. 29. 14:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem általában hangsúlyozott és szívélyes udvariassággal sikerül őket "lekezelni".
2011. jún. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Konkrétabban?
2011. jún. 29. 15:25
 3/11 anonim ***** válasza:

Minap egy reggel ásványvízért mentem be a közértbe, ilyenkor nem viszek kosarat, hiszen minek, csak egy vizet viszek...?

Már épp átléptem a forgóajtón, amikor utánam üvöltött egy másik vásárló, hihetetlen hangnemben, hogy "kosááár?".

Erre megfordultam, átvettem a felém nyújtott kosarat, és széles mosollyal, nagyon hangosan és érthetően közöltem vele: "Jó reggelt kívánok!"

Soha nem felejtem el az arcát, ahogy kihátrált a közértből.

2011. jún. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Sok dologtól függ, hogy ki milyen. Lehet, hogy neked önteltnek tűnik valaki, pedig nem az csak ilyen a stílusa. Amit Palm mondott, ott valóban az a típus ütötte fel a fejét, akit érdemes "észhez téríteni", de azért rengeteg szituációban más a helyzet.
2011. jún. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mondjuk utolsónak is igaza van, gyakran önteltnek néz ki, holott valójában csak félénk és visszahúzódó, nem mer őszintén megnyílni. De ők viszont sose nagypofájúak. :)
2011. jún. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"De ők viszont sose nagypofájúak."


Hát azért előfordul... :D

2011. jún. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem mi két típusról beszélünk. Én ismerek olyat, aki önteltnek néz ki, pont mert alig szól valakihez..
2011. jún. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem eszhez teriteni a legtobb ilyen embert nehez, mert o azt a stilust szokta meg, ahogy beszel, o azt tartja normalisnak es jonak, tehat a hibat nem veszi eszre magaban. En annyit teszek, hogy probalom az ilyen embereket kerulni. Ha valaki valami sertot, durvat mond, akkor szolok. A sajat hangnemeben, mert csak abbol ert.
2011. jún. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem volt olyan, hogy véletlen neki mentem egy eladónak (aluljárós újsűgboltos, kinn pakolászott), elnézést kértem, majd gúnyosan azt mondta, nyugodtan máskor is, én meg udvariasan mondtam, hogy rendben, nagyon szívesen.


Vannak a kéregetők is, akiknek, ha nem adok pénzt, az felháborodik és szarkasztikusan mondja a semmire, hogy köszönöm (nem mindegyik). Én meg azt, hogy nagyon szívesen.


Érdemes így visszaszólni, és talán veszik a lapot, zavarba hozod őket.

2011. jún. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

"Már épp átléptem a forgóajtón, amikor utánam üvöltött egy másik vásárló, hihetetlen hangnemben, hogy "kosááár?". "


Na ilyen fura dolgok velem is történnek és nem értem, hogy mi köze van egy vásárlónak, ahhoz hogy a másik vásárló vesz kosarat vagy sem.Ha a közért alkalmazotja szól rád, azt meg tudom érteni.Végülis ideje lenne már megszoknom, hogy ilyen fura világban élünk, mindenesetre nehéz elfogadnom azt, hogy valaki ahelyett hogy a saját életével törödne, a másik idegent figyeli és kötekedik...az öntelt, nagyszájuakkal is ugyanaz a helyzet.A hangos köszönésedet viszont nem értettem, én furcsáltam volna a reakciódat.

2011. jún. 29. 19:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!