Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mire számíthatok? Kicsit félek.

Mire számíthatok? Kicsit félek.

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy ma este ittunk a barátaimmal és én meg két korombeli fiú bemásztunk az iskolámba, ahol ittunk még egy kicsit és dohányoztunk. A leg..."durvább", ami történt az az, hogy az egyikük nekivágott egy üres borosüveget egy falnak, ami ripityára tört. Mikor kifelé másztunk, épp arra járt egy rendőrautó, és észrevettek minket. Egyiküket bevitték a rendőrségre, mert nem volt nála a személyije. A mieinket elkérték és valami walkie-talkie-szerű készüléken pötyögtek valamit. Már otthon vagyok és ők is. Nem akartunk semmi rosszat. Akkor ez jó heccnek tűnt.

Azt szeretném tudni, hogy számíthatok-e valamiféle levélre vagy ilyesmire. Ugyanis a lényeg az lenne, hogy anyukám ne tudja meg. Ez az első alkalom, hogy ilyet csináltam, valószínűleg az utolsó is. Az iskolám kitűnő tanulója vagyok, nem szoktam inni, latinversenyekre járok, mindjárt megyek angol felsőzni. Nem érdekel, hogy anyám eltilt-e a buliktól vagy akármitől, egyszerűen nem akarom, hogy megtudja mert elvesztené a belémfektetett bizalmát.


Mire kell számítanom egy ilyen eset után? A fiú, akit bevittek azt mondta, hogy rólunk nem kérdezték a rendőrök. Nem drogoztunk, semmi "veszélyeset" nem csináltunk, nem ártottunk senkinek. 16/l

Kérlek titeket, hogy olyanokat írjatok, amikkel segíteni tudtok, ne oltogassatok, arra már tényleg semmi szükség, többet úgysem csinálok ilyet. Köszi előre is.


2011. júl. 2. 01:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Pedig sajnos lesz valamilyen következménye. A címetekre valószínűleg kaptok majd egy szabálysértési tárgyalási értesítőt. (ha az iskola feljelentést tesz ismeretlen tettes behatolása és garázdaság - borosüveg szétverés - miatt), akkor komolyabb az ügy. Remélehetőleg egy ejnyebejnyével megússzátok... nem akarok papolni, okos értemes vagy, és beláttad, hibáztatok.


Csak tudod, muszáj elmondanom, hogy mi a kislányommal az utóbbi időben midnig "hazamenekülünk" a játszótérről, mert bejönnek ilyen 14-16 éves kamaszok (fiúk lányok vegyesen) borosüveg, cigi, stb... káromkodnak, minősíthetetlenül viselkednek, így a gyerekekkel szépen hazakullogunk ,hogy ne ezt lássák, hallják. :( Ez igen szomorú...


Ha van apuka is a játszótéren, akkor ő azért általában kiküldi őket onnan, de tényleg szomorú, hogy a tizenévesektől lassan már félni kell :(

2011. júl. 2. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Bármilyen kellemetlen de én mégis azt javaslom neked, most mindjárt AZONNAL mondd el anyukádnak, mi történt!!!!

Tedd hozzá, hogy megbántad, a hülye társaság vitt bele a buliba, ígéred, hogy többé nem teszel ilyen baromságot, de szeretnéd, ha tudna róla...


Ezt azért MUSZÁJ megtenned, mert ha anyukád a rendőröktől vagy netán hivatalos feljelentésből értesül a dologról, akkor iszonyú dühös lesz (addig fel tudna készülni a bajra), és nem tud majd melléd állni!...


Én egy anyuka vagyok, akinek 2 csibész kölyke van és mindig ezt sulykoltam beléjük : ha már ökörséget csinálnak, akkor mondják el, fel tudjak készülni, ne mellbevágásként mástól tudjam meg a dolgot...

Annál nincs iszonyúbb, mikor az osztályfőnöktől tudom meg a gazságot, és a döbbenetemben nem is tudom védeni a kölkeimet!...


Lehet, hogy semmi következmény nem lesz, de az is lehet, hogy holnap beállítanak a rendőrök...


Elképzelhető, hogy az ügy kapcsán valami kárt a nyakatokba akarnak majd sózni, amit nem is követtetek el (ezért is jó lenne, ha elmesélnél mindent az anyukádnak, mert így tudja majd, hogy mivel vádolnának hamisan)...


Készülj fel, hogy anyukád először mérges lesz, de ha sokszor elmondod neki, hogy szeretnél vele őszinte lenni és megbántad, stb., akkor még örülni is fog, hogy őszinte voltál, nem hallgattál, mit sz@r a fűben!...

2011. júl. 2. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha őszintén anyukád elé állsz és bevallod a dolgot, akkor nem fogja elveszíteni a bizalmát benned!...

Viszont ha a rendőröktől vagy hivatalos iratból értesül róla, akkor az tényleg nagy csalódás lesz...

2011. júl. 2. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igaza van a két előttem szólónak, mondj el mindent az anyukádnak, készítsd fel lelkileg. Én is anya vagyok, az én gyerekem egy osztálykiránduláson rágót lopott egy boltban. Jött is a rendőrségtől egy levél, de nem ért váratlanul, mert a fiam elmondta előtte a sztorit. Szóval bátorság!
2011. júl. 2. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Semmi nem lesz, rendőrség nem foglalkozik veletek. Adatokat fel is irták vagy csak lekérdezték?


Rendőrségtöl nem jön papir, felejtőbe teszik az ügyet, viszont az elképzelhető hogy az iskolát értesitik az esetről és igy tudják meg a szüleid az ügyet.

Bár még itt is sansos hogy most a szünetben nem megy ez olyan gördülékenyen és az egészböl semmi nem lesz, még annyi sem hogy bárki megtudná.

2011. júl. 2. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

a rendőrök nem kérdeztek rá hogy mit csináltatok az iskolában?

lehet nem is látták meg hogy onnan jöttök ki

2011. júl. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hallod én pont most keveredtem egy ilyen ügybe :D Majdnem ugyan ez.Bevisznek a rendőrségre aztán kihallgatnak hogyha a suli feljelentést tesz.Ha kárt okoztál közvetítői eljárás során meg kell térítened,de igazából csak szabálysértést követtél el.Nem nagy cucc anyád nem fog szívrohamot kapni!
2011. júl. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!