Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért mondják, hogy a "törökök...

Miért mondják, hogy a "törökök a magyarok testvérei, és barátai"?

Figyelt kérdés
Úgyértem... szeretem őket, mert nagyon kedvesek. Csak az okára vagyok kíváncsi, hogy ez miért lett így? A sokéves török uralom miatt? Vagy...? Szóval semmi bajom velük, sőt! Tényleg bejönnek, és nem csak nekem, úgynéz ki egymásnak is :) Csak miért? (:
2011. júl. 2. 12:41
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
Én pl nem mondom, én utálom őket, ha kicsit hasonlítanak is legfeljebb azért van mert régen sok embert elragadtak közülünk. Nagy veszéllyel vannak az európai kultúrára.
2011. júl. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát egy elég hosszú baráti rokonlátogatáson voltak itt régen. Ezért :)
2011. júl. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1. válaszoló: Hogy érted? Veszéllyel vannak az európai kultúrára? Fejtsd ki kérlek.

2. válaszoló: Igen, egy elég hosszún :)))) Ez lenne az oka?


Nekem sok-sok török ismerősöm van, és van, amelyik sokkal kedvesebb, mint a Magyarok...

2011. júl. 2. 14:03
 4/10 anonim ***** válasza:
77%
Kérdező, írd be a Google-ba: Törökország: Magyar, török, két jóbarát. Érdemes elolvasni az oldalt, pont ezt a témát boncolgatják a hozzászólók. És, igen, én is úgy gondolom, hogy több közünk van a török néphez, mint a finnhez.
2011. júl. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Veszélyesek az európai kultúrára? Ez vicc!:-)Mert a sok USA-ból áradó szemét nem veszélyes...
2011. júl. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt leginkább a törökök szokták mondani :) Sokaktól hallottam, hogy amikor Törökországban jártak, milyen meglepően barátságosak voltak velük a törökök, amikor kiderült, hogy Magyarországról jöttek. Fura, de ott nagyon bírnak minket :)
2011. júl. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ki mondta hogy nem?
2011. júl. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Az első válaszoló tett rá utalást.
2011. júl. 2. 22:28
 9/10 anonim ***** válasza:
67%
Tényleg nagyon aranyosak, és barátságosak a törökök, és elég vendégszerető nép, egyébként genetikailag közelebb állunk hozzájuk mint a finnekhez.
2011. júl. 3. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

A török is pusztai nép volt Belső-Ázsiából, ahogy a magyar.

Valamint nyelvrokonok vagyunk, amit mi valahogy elfelejtettünk. Nem tudom mennyire igaz,de állítólag anno ők nem akartak megszállni minket, csak át akartak vonulni Itáliába és a Német-Római Birodalomba. Csak hát mi nem a rokont láttuk bennük, hanem a pogányt.

2011. júl. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!